Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Benin
Championnat National •
06.06.2026 — 18:00
Damissa
Elo: 1547λ (Beklenen Gol): 1.13
0 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 2
Buffles
Elo: 1546λ (Beklenen Gol): 0.93
Model Güven Derecesi:
%80
Damissa - Buffles mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.13, Dep: 0.93 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Damissa %39.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %33.9, Karşılıklı Gol Var olasılığı %41.9, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %32.1 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %69.5
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Damissa xG
1.55
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Buffles xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.55 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.13 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%39.1
X (Beraberlik)
%32.1
2 (Deplasman)
%28.8
Çifte Şans 1X: %71.2
Çifte Şans X2: %61.0
Çifte Şans 12: %67.9
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %86.2
0.5 Alt: %13.8
1.5 Üst: %61.9
1.5 Alt: %38.1
2.5 Üst: %33.9
2.5 Alt: %66.1
3.5 Üst: %15.3
3.5 Alt: %84.7
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%41.9
KG Yok
%58.1
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%14.4
0-0
%13.8
1-0
%13.4
0-1
%10.9
2-0
%8.1
2-1
%7.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %28.2
İY X: %49.8
İY 2: %22.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %59.7
İY 0.5 Alt: %40.3
İY 1.5 Üst: %24.3
İY 1.5 Alt: %75.7
İY 2.5 Üst: %6.7
İY 2.5 Alt: %93.3
İY 3.5 Üst: %1.5
İY 3.5 Alt: %98.6
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.35
+
Dep
3.72
=
Toplam
8.07
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %41.7
8.5 Alt: %58.3
9.5 Üst: %29.2
9.5 Alt: %70.8
10.5 Üst: %19.1
10.5 Alt: %80.9
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.71 Korner (Ev: 2, Dep: 1.71)
İY 4.5 Üst: %31.5
İY 4.5 Alt: %68.5
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %51.7 |
Eşit: %14.0 |
Dep: %34.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
19.8
Ev: 10.9 • Dep: 8.8
İsabetli Şut
6.9
Ev: 3.9 • Dep: 3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %33.6
21.5 Alt: %66.4
23.5 Şut Üst: %19.7
23.5 Alt: %80.3
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %38.9
7.5 Alt: %61.2
8.5 İsabetli Üst: %26.0
8.5 Alt: %74.0
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiDamissa
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Buffles
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Damissa (-0.25)
@2.15
%46.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
Buffles (+0.25)
@1.87
%53.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.00 Gol Üst
@2.13
%46.9 İhtimal
İade (Push): %28.1
+2.00 Gol Alt
@1.88
%53.1 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @6.04 | %16.6 | %0.0 | @1.20 | %83.5 |
| -1.25 | @5.36 | %18.7 | %0.0 | @1.23 | %81.4 |
| -1.00 | @4.69 | %21.3 | %22.4 | @1.27 | %78.7 |
| -0.75 | @3.20 | %31.3 | %0.0 | @1.46 | %68.7 |
| -0.50 | @2.56 | %39.0 | %0.0 | @1.64 | %61.0 |
| -0.25 Ana Hat | @2.15 | %46.5 | %0.0 | @1.87 | %53.5 |
| 0.0 | @1.74 | %57.5 | %32.2 | @2.35 | %42.5 |
| +0.25 | @1.52 | %65.7 | %0.0 | @2.91 | %34.3 |
| +0.50 | @1.40 | %71.2 | %0.0 | @3.47 | %28.8 |
| +0.75 | @1.28 | %78.4 | %0.0 | @4.62 | %21.6 |
| +1.00 | @1.15 | %87.2 | %18.3 | @7.78 | %12.9 |
| +1.25 | @1.13 | %88.5 | %0.0 | @8.66 | %11.6 |
| +1.50 | @1.12 | %89.5 | %0.0 | @9.53 | %10.5 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.80 | %55.6 | %0.0 | @2.25 | %44.4 |
| +2.00 Ana Hat | @2.13 | %46.9 | %28.1 | @1.88 | %53.1 |
| +2.25 | @2.55 | %39.3 | %0.0 | @1.65 | %60.7 |
| +2.50 | @2.96 | %33.8 | %0.0 | @1.51 | %66.3 |
| +2.75 | @3.71 | %27.0 | %0.0 | @1.37 | %73.0 |
| +3.00 | @5.36 | %18.7 | %18.6 | @1.23 | %81.4 |
| +3.25 | @5.97 | %16.7 | %0.0 | @1.20 | %83.3 |
| +3.50 | @6.59 | %15.2 | %0.0 | @1.18 | %84.8 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 13.8% | 10.9% | 5.5% | 1.7% | 0.4% | 0.1% |
| 1 Gol | 13.4% | 14.4% | 6.2% | 1.9% | 0.4% | 0.1% |
| 2 Gol | 8.1% | 7.6% | 3.5% | 1.1% | 0.3% | 0.0% |
| 3 Gol | 3.1% | 2.8% | 1.3% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.9% | 0.8% | 0.4% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Damissa — Son 5 Maç
B
vs JSP (E)
2 - 2
B
vs Buffles (D)
0 - 0
M
vs Buffles (D)
1 - 0
B
vs Buffles (E)
0 - 0
G
vs Buffles (D)
0 - 1
Buffles — Son 5 Maç
M
vs Espoir Savalou (E)
2 - 3
G
vs JSP (E)
2 - 0
M
vs Loto Popo (D)
2 - 0
B
vs AS Cotonou (E)
1 - 1
B
vs Damissa (E)
0 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 25.01.2026 | Championnat National | Buffles | 0 - 0 | Damissa |
| 18.05.2025 | Championnat National | Buffles | 1 - 0 | Damissa |
| 28.12.2024 | Championnat National | Damissa | 0 - 0 | Buffles |
| 24.12.2023 | Championnat National | Buffles | 0 - 1 | Damissa |
| 08.11.2023 | Championnat National | Damissa | 0 - 0 | Buffles |
| 15.01.2023 | Championnat National | Buffles | 0 - 1 | Damissa |
| 03.12.2022 | Championnat National | Damissa | 0 - 2 | Buffles |
| 30.01.2022 | Championnat National | Buffles | 0 - 2 | Damissa |