Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Benin
Championnat National •
13.06.2026 — 18:00
ASVO
Elo: 1479λ (Beklenen Gol): 1.24
2 - 0
Tamamlandı
İY: 1 - 0
Damissa
Elo: 1510λ (Beklenen Gol): 1.11
Model Güven Derecesi:
%63
Veri Kalitesi Bildirimi: Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç).
ASVO - Damissa mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.24, Dep: 1.11 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre ASVO %38.3 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %41.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %48.5, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %29.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %75.1
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
ASVO xG
1.60
Dengeli
Damissa xG
1.24
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%38.3
X (Beraberlik)
%29.9
2 (Deplasman)
%31.8
Çifte Şans 1X: %68.2
Çifte Şans X2: %61.7
Çifte Şans 12: %70.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %89.4
0.5 Alt: %10.6
1.5 Üst: %68.9
1.5 Alt: %31.1
2.5 Üst: %41.6
2.5 Alt: %58.4
3.5 Üst: %21.0
3.5 Alt: %79.0
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%48.5
KG Yok
%51.5
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%14.1
1-0
%10.9
0-0
%10.6
0-1
%9.6
2-1
%8.1
2-0
%7.4
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %28.7
İY X: %46.6
İY 2: %24.7
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %64.5
İY 0.5 Alt: %35.5
İY 1.5 Üst: %29.2
İY 1.5 Alt: %70.8
İY 2.5 Üst: %9.0
İY 2.5 Alt: %91.0
İY 3.5 Üst: %2.2
İY 3.5 Alt: %97.8
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.57
+
Dep
4.1
=
Toplam
8.67
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %50.1
8.5 Alt: %49.9
9.5 Üst: %37.0
9.5 Alt: %63.0
10.5 Üst: %25.6
10.5 Alt: %74.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.99 Korner (Ev: 2.1, Dep: 1.89)
İY 4.5 Üst: %36.9
İY 4.5 Alt: %63.1
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %49.5 |
Eşit: %13.6 |
Dep: %36.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
21.5
Ev: 11.6 • Dep: 9.9
İsabetli Şut
7.5
Ev: 4.1 • Dep: 3.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %48.9
21.5 Alt: %51.2
23.5 Şut Üst: %32.5
23.5 Alt: %67.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %48.0
7.5 Alt: %52.0
8.5 İsabetli Üst: %34.2
8.5 Alt: %65.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiASVO
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Damissa
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
ASVO (0.0)
@1.83
%54.6 İhtimal
İade (Push): %30.0
Damissa (+0.00)
@2.20
%45.4 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@2.08
%48.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@1.92
%52.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.87 | %17.0 | %0.0 | @1.21 | %83.0 |
| -1.25 | @5.25 | %19.1 | %0.0 | @1.24 | %81.0 |
| -1.00 | @4.63 | %21.6 | %21.2 | @1.28 | %78.4 |
| -0.75 | @3.24 | %30.9 | %0.0 | @1.45 | %69.1 |
| -0.50 | @2.62 | %38.2 | %0.0 | @1.62 | %61.8 |
| -0.25 | @2.23 | %44.9 | %0.0 | @1.82 | %55.1 |
| 0.0 Ana Hat | @1.83 | %54.6 | %30.0 | @2.20 | %45.4 |
| +0.25 | @1.60 | %62.6 | %0.0 | @2.67 | %37.4 |
| +0.50 | @1.47 | %68.2 | %0.0 | @3.15 | %31.8 |
| +0.75 | @1.33 | %75.3 | %0.0 | @4.05 | %24.7 |
| +1.00 | @1.19 | %84.0 | %18.8 | @6.25 | %16.0 |
| +1.25 | @1.17 | %85.7 | %0.0 | @6.97 | %14.3 |
| +1.50 | @1.15 | %87.0 | %0.0 | @7.70 | %13.0 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.56 | %63.9 | %0.0 | @2.77 | %36.1 |
| +2.00 | @1.75 | %57.1 | %27.4 | @2.33 | %42.9 |
| +2.25 Ana Hat | @2.08 | %48.0 | %0.0 | @1.92 | %52.0 |
| +2.50 | @2.41 | %41.5 | %0.0 | @1.71 | %58.6 |
| +2.75 | @2.88 | %34.7 | %0.0 | @1.53 | %65.3 |
| +3.00 | @3.82 | %26.2 | %20.7 | @1.36 | %73.8 |
| +3.25 | @4.31 | %23.2 | %0.0 | @1.30 | %76.8 |
| +3.50 | @4.81 | %20.8 | %0.0 | @1.26 | %79.2 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 10.6% | 9.6% | 5.9% | 2.2% | 0.6% | 0.1% |
| 1 Gol | 10.9% | 14.2% | 7.3% | 2.7% | 0.7% | 0.2% |
| 2 Gol | 7.4% | 8.2% | 4.5% | 1.7% | 0.5% | 0.1% |
| 3 Gol | 3.0% | 3.4% | 1.9% | 0.7% | 0.2% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.9% | 1.0% | 0.6% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.3% | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
ASVO — Son 5 Maç
M
vs ASPAC (D)
2 - 0
B
vs Kraké (E)
0 - 0
G
vs Dadjè (D)
1 - 2
M
vs Dynamo Abomey (E)
1 - 2
G
vs JSP (E)
3 - 2
Damissa — Son 5 Maç
M
vs Buffles (E)
0 - 2
B
vs JSP (E)
2 - 2
G
vs ASVO (E)
1 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
1 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 02.04.2023 | Championnat National | Damissa | 1 - 0 | ASVO |