Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Benin
Championnat National •
30.05.2026 — 18:00
Buffles
Elo: 1546λ (Beklenen Gol): 0.73
2 - 3
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Espoir Savalou
Elo: 1519λ (Beklenen Gol): 0.57
Model Güven Derecesi:
%70
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Buffles - Espoir Savalou mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.73, Dep: 0.57 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Buffles %34.4 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %14.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %23.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %41.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %57.1
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Buffles xG
1.20
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Espoir Savalou xG
0.84
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.20 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (0.73 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%34.4
X (Beraberlik)
%41.5
2 (Deplasman)
%24.1
Çifte Şans 1X: %75.9
Çifte Şans X2: %65.6
Çifte Şans 12: %58.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %71.8
0.5 Alt: %28.2
1.5 Üst: %38.1
1.5 Alt: %61.9
2.5 Üst: %14.2
2.5 Alt: %85.8
3.5 Üst: %4.3
3.5 Alt: %95.7
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%23.3
KG Yok
%76.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-0
%28.2
1-0
%19.2
0-1
%14.6
1-1
%12.2
2-0
%7.3
0-2
%4.4
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %22.3
İY X: %61.2
İY 2: %16.5
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %43.9
İY 0.5 Alt: %56.1
İY 1.5 Üst: %12.0
İY 1.5 Alt: %88.0
İY 2.5 Üst: %2.2
İY 2.5 Alt: %97.9
İY 3.5 Üst: %0.3
İY 3.5 Alt: %99.7
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.55
+
Dep
2.94
=
Toplam
6.49
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %20.7
8.5 Alt: %79.3
9.5 Üst: %12.2
9.5 Alt: %87.8
10.5 Üst: %6.6
10.5 Alt: %93.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 2.99 Korner (Ev: 1.63, Dep: 1.35)
İY 4.5 Üst: %18.2
İY 4.5 Alt: %81.8
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %51.6 |
Eşit: %15.6 |
Dep: %32.8
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
15.1
Ev: 8.5 • Dep: 6.6
İsabetli Şut
5.3
Ev: 3 • Dep: 2.3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %5.7
21.5 Alt: %94.3
23.5 Şut Üst: %2.1
23.5 Alt: %97.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %16.6
7.5 Alt: %83.4
8.5 İsabetli Üst: %8.9
8.5 Alt: %91.1
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiBuffles
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Espoir Savalou
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Buffles (-0.25)
@2.31
%43.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
Espoir Savalou (+0.25)
@1.77
%56.7 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.50 Gol Üst
@2.63
%38.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.50 Gol Alt
@1.62
%61.9 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @9.29 | %10.8 | %0.0 | @1.12 | %89.2 |
| -1.25 | @8.20 | %12.2 | %0.0 | @1.14 | %87.8 |
| -1.00 | @7.10 | %14.1 | %23.6 | @1.16 | %85.9 |
| -0.75 | @3.91 | %25.6 | %0.0 | @1.34 | %74.4 |
| -0.50 | @2.91 | %34.3 | %0.0 | @1.52 | %65.7 |
| -0.25 Ana Hat | @2.31 | %43.4 | %0.0 | @1.77 | %56.7 |
| 0.0 | @1.70 | %58.8 | %41.6 | @2.42 | %41.2 |
| +0.25 | @1.44 | %69.6 | %0.0 | @3.29 | %30.4 |
| +0.50 | @1.32 | %75.9 | %0.0 | @4.15 | %24.1 |
| +0.75 | @1.20 | %83.4 | %0.0 | @6.03 | %16.6 |
| +1.00 | @1.08 | %92.6 | %18.0 | @13.51 | %7.4 |
| +1.25 | @1.07 | %93.3 | %0.0 | @15.00 | %6.7 |
| +1.50 | @1.06 | %93.9 | %0.0 | @16.49 | %6.1 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @3.37 | %29.7 | %0.0 | @1.42 | %70.3 |
| +2.00 | @5.35 | %18.7 | %23.9 | @1.23 | %81.3 |
| +2.25 | @6.19 | %16.2 | %0.0 | @1.19 | %83.8 |
| +2.50 | @7.03 | %14.2 | %0.0 | @1.17 | %85.8 |
| +2.75 | @10.27 | %9.7 | %0.0 | @1.11 | %90.3 |
| +3.00 | @21.06 | %4.8 | %10.0 | @1.05 | %95.3 |
| +3.25 | @22.22 | %4.5 | %0.0 | @1.05 | %95.5 |
| +3.50 | @23.39 | %4.3 | %0.0 | @1.04 | %95.7 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 28.2% | 14.6% | 4.4% | 0.8% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 19.1% | 12.2% | 3.2% | 0.6% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 7.3% | 4.1% | 1.2% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 3 Gol | 1.8% | 1.0% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.3% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Buffles — Son 5 Maç
G
vs JSP (E)
2 - 0
M
vs Loto Popo (D)
2 - 0
B
vs AS Cotonou (E)
1 - 1
B
vs Damissa (E)
0 - 0
G
vs Loto Popo (E)
1 - 0
Espoir Savalou — Son 5 Maç
G
vs JSP (D)
0 - 1
B
vs Cavaliers (D)
1 - 1
B
vs Bani Gansè (D)
0 - 0
G
vs Cavaliers (E)
2 - 0
G
vs Bani Gansè (E)
1 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.