Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Switzerland
1. Liga Classic - Group 3 •
17.05.2026 — 14:00
St. Gallen II
Elo: 1552λ (Beklenen Gol): 0.94
3 - 2
Tamamlandı
İY: 1 - 1
Widnau
Elo: 1425λ (Beklenen Gol): 0.66
Model Güven Derecesi:
%46
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (1 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (1 maç).
St. Gallen II - Widnau mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.94, Dep: 0.66 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre St. Gallen II %39.5 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %21.5, Karşılıklı Gol Var olasılığı %30.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %36.8 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %46.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
St. Gallen II xG
1.24
Dengeli
Widnau xG
0.84
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%39.5
X (Beraberlik)
%36.8
2 (Deplasman)
%23.7
Çifte Şans 1X: %76.3
Çifte Şans X2: %60.5
Çifte Şans 12: %63.2
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %78.7
0.5 Alt: %21.3
1.5 Üst: %48.2
1.5 Alt: %51.8
2.5 Üst: %21.5
2.5 Alt: %78.5
3.5 Üst: %7.8
3.5 Alt: %92.2
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%30.2
KG Yok
%69.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-0
%21.3
1-0
%18.1
1-1
%13.5
0-1
%12.4
2-0
%8.9
2-1
%5.9
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %26.6
İY X: %56.0
İY 2: %17.4
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %50.7
İY 0.5 Alt: %49.3
İY 1.5 Üst: %16.6
İY 1.5 Alt: %83.4
İY 2.5 Üst: %3.6
İY 2.5 Alt: %96.4
İY 3.5 Üst: %0.6
İY 3.5 Alt: %99.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.96
+
Dep
3.13
=
Toplam
7.1
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %28.4
8.5 Alt: %71.6
9.5 Üst: %18.0
9.5 Alt: %82.0
10.5 Üst: %10.6
10.5 Alt: %89.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.27 Korner (Ev: 1.82, Dep: 1.44)
İY 4.5 Üst: %23.1
İY 4.5 Alt: %76.9
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %54.7 |
Eşit: %14.6 |
Dep: %30.7
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
16.9
Ev: 9.8 • Dep: 7.2
İsabetli Şut
5.9
Ev: 3.5 • Dep: 2.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %13.5
21.5 Alt: %86.5
23.5 Şut Üst: %6.1
23.5 Alt: %93.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %24.7
7.5 Alt: %75.3
8.5 İsabetli Üst: %14.6
8.5 Alt: %85.4
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiSt. Gallen II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Widnau
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
St. Gallen II (-0.25)
@2.06
%48.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
Widnau (+0.25)
@1.94
%51.6 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.50 Gol Üst
@2.07
%48.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.50 Gol Alt
@1.93
%51.8 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @6.69 | %15.0 | %0.0 | @1.18 | %85.0 |
| -1.25 | @5.86 | %17.1 | %0.0 | @1.21 | %83.0 |
| -1.00 | @5.04 | %19.8 | %24.6 | @1.25 | %80.2 |
| -0.75 | @3.22 | %31.1 | %0.0 | @1.45 | %68.9 |
| -0.50 | @2.53 | %39.5 | %0.0 | @1.65 | %60.5 |
| -0.25 Ana Hat | @2.06 | %48.4 | %0.0 | @1.94 | %51.6 |
| 0.0 | @1.60 | %62.5 | %36.8 | @2.67 | %37.5 |
| +0.25 | @1.41 | %71.0 | %0.0 | @3.44 | %29.0 |
| +0.50 | @1.31 | %76.3 | %0.0 | @4.22 | %23.7 |
| +0.75 | @1.20 | %83.4 | %0.0 | @6.02 | %16.6 |
| +1.00 | @1.09 | %91.9 | %17.0 | @12.40 | %8.1 |
| +1.25 | @1.08 | %92.7 | %0.0 | @13.66 | %7.3 |
| +1.50 | @1.07 | %93.3 | %0.0 | @14.93 | %6.7 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @2.49 | %40.2 | %0.0 | @1.67 | %59.8 |
| +2.00 | @3.41 | %29.3 | %26.8 | @1.41 | %70.7 |
| +2.25 | @4.03 | %24.8 | %0.0 | @1.33 | %75.2 |
| +2.50 | @4.66 | %21.5 | %0.0 | @1.27 | %78.5 |
| +2.75 | @6.37 | %15.7 | %0.0 | @1.19 | %84.3 |
| +3.00 | @11.13 | %9.0 | %13.7 | @1.10 | %91.0 |
| +3.25 | @12.01 | %8.3 | %0.0 | @1.09 | %91.7 |
| +3.50 | @12.90 | %7.8 | %0.0 | @1.08 | %92.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 21.3% | 12.4% | 4.4% | 1.0% | 0.2% | 0.0% |
| 1 Gol | 18.1% | 13.5% | 4.1% | 0.9% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 8.9% | 5.9% | 1.9% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 2.8% | 1.8% | 0.6% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.6% | 0.4% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
St. Gallen II — Son 5 Maç
B
vs Widnau (D)
0 - 0
Widnau — Son 5 Maç
B
vs St. Gallen II (E)
0 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
1 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 09.11.2025 | 1. Liga Classic - Group 3 | Widnau | 0 - 0 | St. Gallen II |