Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Rusya
First League •
09.03.2026 — 17:00
Banants II
Elo: 1458λ (Beklenen Gol): 1.75
2 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Araks Ararat
Elo: 1545λ (Beklenen Gol): 2.14
Model Güven Derecesi:
%46
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (1 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (1 maç).
Banants II - Araks Ararat mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.75, Dep: 2.13 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Araks Ararat %46.5 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %74.5, Karşılıklı Gol Var olasılığı %73.5, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %21.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %77.2
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Banants II xG
2.00
Dengeli
Araks Ararat xG
2.31
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%31.7
X (Beraberlik)
%21.9
2 (Deplasman)
%46.5
Çifte Şans 1X: %53.5
Çifte Şans X2: %68.3
Çifte Şans 12: %78.2
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %97.3
0.5 Alt: %2.7
1.5 Üst: %90.6
1.5 Alt: %9.4
2.5 Üst: %74.5
2.5 Alt: %25.5
3.5 Üst: %54.4
3.5 Alt: %45.6
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%73.5
KG Yok
%26.5
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%8.2
1-2
%8.2
2-2
%7.2
2-1
%6.7
1-3
%5.8
2-3
%5.1
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %27.6
İY X: %35.4
İY 2: %37.0
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %81.6
İY 0.5 Alt: %18.5
İY 1.5 Üst: %53.0
İY 1.5 Alt: %47.0
İY 2.5 Üst: %25.3
İY 2.5 Alt: %74.7
İY 3.5 Üst: %9.7
İY 3.5 Alt: %90.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.61
+
Dep
6.31
=
Toplam
11.92
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %84.0
8.5 Alt: %16.0
9.5 Üst: %75.0
9.5 Alt: %25.0
10.5 Üst: %64.4
10.5 Alt: %35.6
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.48 Korner (Ev: 2.58, Dep: 2.9)
İY 4.5 Üst: %64.0
İY 4.5 Alt: %36.0
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %36.3 |
Eşit: %11.5 |
Dep: %52.2
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
31
Ev: 14.7 • Dep: 16.2
İsabetli Şut
10.8
Ev: 5.2 • Dep: 5.6
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %96.2
21.5 Alt: %3.9
23.5 Şut Üst: %91.5
23.5 Alt: %8.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %84.4
7.5 Alt: %15.6
8.5 İsabetli Üst: %75.0
8.5 Alt: %25.0
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiBanants II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Araks Ararat
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Banants II (+0.25)
@2.06
%48.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
Araks Ararat (-0.25)
@1.94
%51.6 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.75 Gol Üst
@2.10
%47.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.75 Gol Alt
@1.91
%52.3 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @6.35 | %15.8 | %0.0 | @1.19 | %84.3 |
| -1.25 | @5.84 | %17.1 | %0.0 | @1.21 | %82.9 |
| -1.00 | @5.33 | %18.8 | %16.0 | @1.23 | %81.3 |
| -0.75 | @3.88 | %25.8 | %0.0 | @1.35 | %74.2 |
| -0.50 | @3.15 | %31.7 | %0.0 | @1.46 | %68.3 |
| -0.25 | @2.80 | %35.8 | %0.0 | @1.56 | %64.2 |
| 0.0 | @2.44 | %41.0 | %22.5 | @1.69 | %59.1 |
| +0.25 Ana Hat | @2.06 | %48.5 | %0.0 | @1.94 | %51.6 |
| +0.50 | @1.84 | %54.3 | %0.0 | @2.19 | %45.8 |
| +0.75 | @1.66 | %60.1 | %0.0 | @2.51 | %39.9 |
| +1.00 | @1.48 | %67.5 | %19.6 | @3.07 | %32.5 |
| +1.25 | @1.41 | %71.0 | %0.0 | @3.45 | %29.0 |
| +1.50 | @1.35 | %73.8 | %0.0 | @3.82 | %26.2 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.12 | %89.4 | %0.0 | @9.42 | %10.6 |
| +2.00 | @1.13 | %88.3 | %16.6 | @8.57 | %11.7 |
| +2.25 | @1.24 | %80.4 | %0.0 | @5.09 | %19.7 |
| +2.50 | @1.36 | %73.7 | %0.0 | @3.80 | %26.3 |
| +2.75 | @1.42 | %70.7 | %0.0 | @3.41 | %29.4 |
| +3.00 | @1.50 | %66.8 | %20.7 | @3.01 | %33.2 |
| +3.25 | @1.69 | %59.1 | %0.0 | @2.44 | %40.9 |
| +3.50 | @1.89 | %53.0 | %0.0 | @2.13 | %47.0 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 2.7% | 3.9% | 4.8% | 3.4% | 1.8% | 0.8% |
| 1 Gol | 3.1% | 8.5% | 8.4% | 6.0% | 3.2% | 1.4% |
| 2 Gol | 3.2% | 6.9% | 7.4% | 5.3% | 2.8% | 1.2% |
| 3 Gol | 1.9% | 4.1% | 4.3% | 3.1% | 1.6% | 0.7% |
| 4 Gol | 0.8% | 1.8% | 1.9% | 1.3% | 0.7% | 0.3% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.6% | 0.7% | 0.5% | 0.3% | 0.1% |
Banants II — Son 5 Maç
M
vs Araks Ararat (D)
3 - 2
Araks Ararat — Son 5 Maç
G
vs Banants II (E)
3 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
1 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 27.09.2025 | First League | Araks Ararat | 3 - 2 | Banants II |