Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
İtalya
Campionato Primavera - 2 •
04.04.2026 — 12:00
Pescara U19
Elo: 1501λ (Beklenen Gol): 1.62
1 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Spezia U19
Elo: 1486λ (Beklenen Gol): 1.70
Model Güven Derecesi:
%80
Pescara U19 - Spezia U19 mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.62, Dep: 1.70 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Spezia U19 %39.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %64.4, Karşılıklı Gol Var olasılığı %66.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %24.4 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %62
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Pescara U19 xG
1.95
Dengeli
Spezia U19 xG
1.95
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%36.0
X (Beraberlik)
%24.4
2 (Deplasman)
%39.6
Çifte Şans 1X: %60.4
Çifte Şans X2: %64.0
Çifte Şans 12: %75.6
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %95.6
0.5 Alt: %4.4
1.5 Üst: %85.1
1.5 Alt: %14.9
2.5 Üst: %64.4
2.5 Alt: %35.6
3.5 Üst: %42.4
3.5 Alt: %57.6
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%66.3
KG Yok
%33.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%10.7
1-2
%8.5
2-1
%8.1
2-2
%6.9
0-1
%5.4
0-2
%5.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %29.5
İY X: %38.8
İY 2: %31.7
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %76.6
İY 0.5 Alt: %23.4
İY 1.5 Üst: %44.8
İY 1.5 Alt: %55.2
İY 2.5 Üst: %18.8
İY 2.5 Alt: %81.2
İY 3.5 Üst: %6.3
İY 3.5 Alt: %93.7
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.33
+
Dep
5.38
=
Toplam
10.72
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %74.2
8.5 Alt: %25.8
9.5 Üst: %62.8
9.5 Alt: %37.2
10.5 Üst: %50.6
10.5 Alt: %49.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.93 Korner (Ev: 2.45, Dep: 2.48)
İY 4.5 Üst: %54.7
İY 4.5 Alt: %45.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %43.3 |
Eşit: %12.3 |
Dep: %44.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
27.5
Ev: 13.9 • Dep: 13.6
İsabetli Şut
9.6
Ev: 4.9 • Dep: 4.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %87.6
21.5 Alt: %12.4
23.5 Şut Üst: %77.3
23.5 Alt: %22.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %74.2
7.5 Alt: %25.8
8.5 İsabetli Üst: %62.1
8.5 Alt: %37.9
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiPescara U19
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Spezia U19
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Pescara U19 (0.0)
@2.10
%47.7 İhtimal
İade (Push): %24.8
Spezia U19 (+0.00)
@1.91
%52.3 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.25 Gol Üst
@2.14
%46.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.25 Gol Alt
@1.88
%53.2 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.62 | %17.8 | %0.0 | @1.22 | %82.2 |
| -1.25 | @5.11 | %19.6 | %0.0 | @1.24 | %80.4 |
| -1.00 | @4.60 | %21.7 | %18.1 | @1.28 | %78.3 |
| -0.75 | @3.39 | %29.5 | %0.0 | @1.42 | %70.5 |
| -0.50 | @2.79 | %35.9 | %0.0 | @1.56 | %64.1 |
| -0.25 | @2.44 | %40.9 | %0.0 | @1.69 | %59.1 |
| 0.0 Ana Hat | @2.10 | %47.7 | %24.8 | @1.91 | %52.3 |
| +0.25 | @1.82 | %55.1 | %0.0 | @2.23 | %44.9 |
| +0.50 | @1.65 | %60.6 | %0.0 | @2.54 | %39.4 |
| +0.75 | @1.49 | %67.0 | %0.0 | @3.03 | %33.0 |
| +1.00 | @1.33 | %74.9 | %19.1 | @3.99 | %25.1 |
| +1.25 | @1.29 | %77.6 | %0.0 | @4.46 | %22.4 |
| +1.50 | @1.25 | %79.7 | %0.0 | @4.93 | %20.3 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.20 | %83.1 | %0.0 | @5.93 | %16.9 |
| +2.00 | @1.24 | %80.9 | %21.0 | @5.24 | %19.1 |
| +2.25 | @1.40 | %71.4 | %0.0 | @3.50 | %28.6 |
| +2.50 | @1.56 | %63.9 | %0.0 | @2.77 | %36.1 |
| +2.75 | @1.68 | %59.4 | %0.0 | @2.46 | %40.6 |
| +3.00 | @1.87 | %53.6 | %22.4 | @2.15 | %46.5 |
| +3.25 Ana Hat | @2.14 | %46.8 | %0.0 | @1.88 | %53.2 |
| +3.50 | @2.41 | %41.6 | %0.0 | @1.71 | %58.4 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 4.4% | 5.5% | 5.3% | 3.0% | 1.3% | 0.4% |
| 1 Gol | 5.2% | 10.9% | 8.6% | 4.9% | 2.1% | 0.7% |
| 2 Gol | 4.8% | 8.2% | 7.0% | 3.9% | 1.7% | 0.6% |
| 3 Gol | 2.6% | 4.4% | 3.7% | 2.1% | 0.9% | 0.3% |
| 4 Gol | 1.0% | 1.8% | 1.5% | 0.9% | 0.4% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.6% | 0.5% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
Pescara U19 — Son 5 Maç
B
vs Empoli U19 (D)
2 - 2
M
vs Spezia U19 (D)
4 - 3
G
vs Ternana U19 (E)
2 - 1
B
vs Ternana U19 (E)
1 - 1
G
vs Spezia U19 (D)
0 - 3
Spezia U19 — Son 5 Maç
G
vs Crotone U19 (E)
2 - 1
G
vs Pescara U19 (E)
4 - 3
M
vs Pisa U19 (E)
1 - 2
G
vs Pisa U19 (D)
1 - 2
M
vs Pescara U19 (E)
0 - 3
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 13.12.2025 | Campionato Primavera - 2 | Spezia U19 | 4 - 3 | Pescara U19 |
| 08.02.2025 | Campionato Primavera - 2 | Spezia U19 | 0 - 3 | Pescara U19 |
| 30.11.2024 | Campionato Primavera - 2 | Pescara U19 | 0 - 0 | Spezia U19 |
| 06.09.2024 | Coppa Italia Primavera | Spezia U19 | 5 - 0 | Pescara U19 |
| 06.04.2024 | Campionato Primavera - 2 | Pescara U19 | 2 - 2 | Spezia U19 |
| 09.12.2023 | Campionato Primavera - 2 | Spezia U19 | 3 - 3 | Pescara U19 |
| 18.03.2023 | Campionato Primavera - 2 | Pescara U19 | 1 - 5 | Spezia U19 |
| 05.11.2022 | Campionato Primavera - 2 | Spezia U19 | 5 - 0 | Pescara U19 |