Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
China
Taiwan Football Premier League •
24.05.2026 — 11:00
Tatung
Elo: 1559λ (Beklenen Gol): 1.06
1 - 1
Tamamlandı
İY: 1 - 1
Taipower
Elo: 1531λ (Beklenen Gol): 1.82
Model Güven Derecesi:
%61
Veri Kalitesi Bildirimi: Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Tatung - Taipower mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.06, Dep: 1.82 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Taipower %54.5 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %54.9, Karşılıklı Gol Var olasılığı %55.5, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %24.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %40
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Tatung xG
1.51
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Taipower xG
1.95
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.51 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.06 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%21.0
X (Beraberlik)
%24.5
2 (Deplasman)
%54.5
Çifte Şans 1X: %45.5
Çifte Şans X2: %79.0
Çifte Şans 12: %75.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %93.5
0.5 Alt: %6.5
1.5 Üst: %79.0
1.5 Alt: %21.0
2.5 Üst: %54.9
2.5 Alt: %45.1
3.5 Üst: %32.6
3.5 Alt: %67.4
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%55.5
KG Yok
%44.5
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%11.6
1-2
%9.9
0-1
%9.4
0-2
%9.3
0-0
%6.4
1-3
%6.0
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %19.1
İY X: %40.8
İY 2: %40.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %71.8
İY 0.5 Alt: %28.2
İY 1.5 Üst: %37.9
İY 1.5 Alt: %62.2
İY 2.5 Üst: %14.0
İY 2.5 Alt: %86.0
İY 3.5 Üst: %4.1
İY 3.5 Alt: %95.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.21
+
Dep
5.64
=
Toplam
9.84
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %65.0
8.5 Alt: %35.1
9.5 Üst: %52.3
9.5 Alt: %47.8
10.5 Üst: %39.8
10.5 Alt: %60.2
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.53 Korner (Ev: 1.94, Dep: 2.59)
İY 4.5 Üst: %47.3
İY 4.5 Alt: %52.7
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %26.8 |
Eşit: %11.7 |
Dep: %61.6
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
24.8
Ev: 10.5 • Dep: 14.3
İsabetli Şut
8.6
Ev: 3.7 • Dep: 4.9
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %74.0
21.5 Alt: %26.0
23.5 Şut Üst: %59.1
23.5 Alt: %40.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %63.2
7.5 Alt: %36.8
8.5 İsabetli Üst: %49.6
8.5 Alt: %50.4
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiTatung
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Taipower
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Tatung (+0.75)
@1.92
%52.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
Taipower (-0.75)
@2.09
%48.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.75 Gol Üst
@2.06
%48.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.75 Gol Alt
@1.94
%51.4 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @12.50 | %8.0 | %0.0 | @1.09 | %92.0 |
| -1.25 | @11.67 | %8.6 | %0.0 | @1.09 | %91.4 |
| -1.00 | @10.85 | %9.2 | %13.2 | @1.10 | %90.8 |
| -0.75 | @6.41 | %15.6 | %0.0 | @1.18 | %84.4 |
| -0.50 | @4.73 | %21.2 | %0.0 | @1.27 | %78.8 |
| -0.25 | @4.14 | %24.2 | %0.0 | @1.32 | %75.8 |
| 0.0 | @3.55 | %28.2 | %24.8 | @1.39 | %71.9 |
| +0.25 | @2.61 | %38.3 | %0.0 | @1.62 | %61.7 |
| +0.50 | @2.17 | %46.0 | %0.0 | @1.85 | %54.0 |
| +0.75 Ana Hat | @1.92 | %52.1 | %0.0 | @2.09 | %48.0 |
| +1.00 | @1.67 | %59.9 | %23.3 | @2.50 | %40.1 |
| +1.25 | @1.53 | %65.2 | %0.0 | @2.88 | %34.8 |
| +1.50 | @1.44 | %69.3 | %0.0 | @3.25 | %30.7 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.32 | %75.8 | %0.0 | @4.14 | %24.2 |
| +2.00 | @1.39 | %71.9 | %24.4 | @3.56 | %28.1 |
| +2.25 | @1.61 | %61.9 | %0.0 | @2.63 | %38.1 |
| +2.50 | @1.84 | %54.4 | %0.0 | @2.19 | %45.6 |
| +2.75 Ana Hat | @2.06 | %48.6 | %0.0 | @1.94 | %51.4 |
| +3.00 | @2.44 | %41.1 | %22.6 | @1.70 | %59.0 |
| +3.25 | @2.79 | %35.8 | %0.0 | @1.56 | %64.2 |
| +3.50 | @3.15 | %31.8 | %0.0 | @1.47 | %68.2 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 6.5% | 9.5% | 9.4% | 5.7% | 2.6% | 1.0% |
| 1 Gol | 5.2% | 11.8% | 10.0% | 6.1% | 2.8% | 1.0% |
| 2 Gol | 3.2% | 5.8% | 5.3% | 3.2% | 1.5% | 0.5% |
| 3 Gol | 1.1% | 2.0% | 1.9% | 1.1% | 0.5% | 0.2% |
| 4 Gol | 0.3% | 0.5% | 0.5% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.1% | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Tatung — Son 5 Maç
M
vs Taichung Futuro (E)
0 - 1
M
vs Hang Yuen (E)
0 - 3
M
vs Taichung Rock FC (D)
1 - 0
B
vs AC Taipei (E)
1 - 1
G
vs Ming Chuan University (D)
1 - 4
Taipower — Son 5 Maç
G
vs Ming Chuan University (E)
3 - 0
B
vs Taichung Rock FC (D)
2 - 2
G
vs Ming Chuan University (E)
3 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.