Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Peru
Primera División •
23.03.2026 — 02:30
Monagas SC
Elo: 1510λ (Beklenen Gol): 1.84
1 - 1
Tamamlandı
İY: 1 - 0
Caracas FC
Elo: 1563λ (Beklenen Gol): 1.50
Model Güven Derecesi:
%80
Monagas SC - Caracas FC mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.84, Dep: 1.50 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Monagas SC %45.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %64.8, Karşılıklı Gol Var olasılığı %66.0, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %24.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %90.3
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Monagas SC xG
2.00
Dengeli
Caracas FC xG
1.60
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%45.3
X (Beraberlik)
%24.0
2 (Deplasman)
%30.8
Çifte Şans 1X: %69.3
Çifte Şans X2: %54.8
Çifte Şans 12: %76.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %95.7
0.5 Alt: %4.4
1.5 Üst: %85.4
1.5 Alt: %14.7
2.5 Üst: %64.9
2.5 Alt: %35.2
3.5 Üst: %42.8
3.5 Alt: %57.2
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%66.1
KG Yok
%34.0
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%10.5
2-1
%9.0
1-2
%7.3
2-2
%6.7
2-0
%6.0
1-0
%5.8
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %35.3
İY X: %38.5
İY 2: %26.2
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %76.8
İY 0.5 Alt: %23.2
İY 1.5 Üst: %45.1
İY 1.5 Alt: %54.9
İY 2.5 Üst: %19.0
İY 2.5 Alt: %81.0
İY 3.5 Üst: %6.4
İY 3.5 Alt: %93.6
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.79
+
Dep
4.94
=
Toplam
10.73
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %74.3
8.5 Alt: %25.7
9.5 Üst: %62.9
9.5 Alt: %37.1
10.5 Üst: %50.7
10.5 Alt: %49.3
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.93 Korner (Ev: 2.66, Dep: 2.27)
İY 4.5 Üst: %54.8
İY 4.5 Alt: %45.2
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %54.2 |
Eşit: %11.9 |
Dep: %33.8
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
27.6
Ev: 15.3 • Dep: 12.3
İsabetli Şut
9.7
Ev: 5.4 • Dep: 4.2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %88.0
21.5 Alt: %12.0
23.5 Şut Üst: %77.9
23.5 Alt: %22.1
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %74.8
7.5 Alt: %25.3
8.5 İsabetli Üst: %62.8
8.5 Alt: %37.3
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiMonagas SC
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Caracas FC
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Monagas SC (-0.25)
@1.96
%51.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
Caracas FC (+0.25)
@2.04
%49.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.25 Gol Üst
@2.12
%47.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.25 Gol Alt
@1.89
%52.8 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.09 | %24.5 | %0.0 | @1.32 | %75.5 |
| -1.25 | @3.67 | %27.2 | %0.0 | @1.37 | %72.8 |
| -1.00 | @3.26 | %30.7 | %20.4 | @1.44 | %69.3 |
| -0.75 | @2.59 | %38.6 | %0.0 | @1.63 | %61.4 |
| -0.50 | @2.23 | %44.8 | %0.0 | @1.81 | %55.2 |
| -0.25 Ana Hat | @1.96 | %51.1 | %0.0 | @2.04 | %49.0 |
| 0.0 | @1.69 | %59.3 | %24.4 | @2.46 | %40.7 |
| +0.25 | @1.54 | %64.9 | %0.0 | @2.85 | %35.1 |
| +0.50 | @1.45 | %69.2 | %0.0 | @3.25 | %30.8 |
| +0.75 | @1.33 | %75.4 | %0.0 | @4.06 | %24.6 |
| +1.00 | @1.21 | %82.8 | %16.4 | @5.80 | %17.2 |
| +1.25 | @1.19 | %84.3 | %0.0 | @6.37 | %15.7 |
| +1.50 | @1.17 | %85.6 | %0.0 | @6.94 | %14.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.20 | %83.4 | %0.0 | @6.02 | %16.6 |
| +2.00 | @1.23 | %81.2 | %20.8 | @5.32 | %18.8 |
| +2.25 | @1.39 | %71.8 | %0.0 | @3.54 | %28.2 |
| +2.50 | @1.56 | %64.3 | %0.0 | @2.80 | %35.7 |
| +2.75 | @1.67 | %59.8 | %0.0 | @2.49 | %40.2 |
| +3.00 | @1.85 | %54.0 | %22.4 | @2.17 | %46.0 |
| +3.25 Ana Hat | @2.12 | %47.2 | %0.0 | @1.89 | %52.8 |
| +3.50 | @2.39 | %41.9 | %0.0 | @1.72 | %58.1 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 4.3% | 4.6% | 4.0% | 2.0% | 0.8% | 0.2% |
| 1 Gol | 5.9% | 10.7% | 7.4% | 3.7% | 1.4% | 0.4% |
| 2 Gol | 6.1% | 9.2% | 6.9% | 3.4% | 1.3% | 0.4% |
| 3 Gol | 3.8% | 5.6% | 4.2% | 2.1% | 0.8% | 0.2% |
| 4 Gol | 1.7% | 2.6% | 1.9% | 1.0% | 0.4% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.6% | 1.0% | 0.7% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
Monagas SC — Son 5 Maç
B
vs Caracas FC (E)
2 - 2
G
vs Caracas FC (D)
1 - 4
G
vs Caracas FC (D)
1 - 2
G
vs Dinamo de Puerto La Cruz (E)
6 - 1
G
vs Dinamo de Puerto La Cruz (D)
2 - 3
Caracas FC — Son 5 Maç
B
vs Monagas SC (D)
2 - 2
G
vs Zamora FC (E)
2 - 0
M
vs Monagas SC (E)
1 - 4
M
vs Zamora FC (D)
3 - 0
G
vs Zamora FC (E)
3 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 29.09.2025 | Primera División | Monagas SC | 2 - 2 | Caracas FC |
| 18.04.2025 | Primera División | Caracas FC | 1 - 4 | Monagas SC |
| 21.09.2024 | Primera División | Caracas FC | 1 - 2 | Monagas SC |
| 25.03.2024 | Primera División | Monagas SC | 1 - 1 | Caracas FC |
| 28.01.2024 | Friendlies Clubs | Monagas SC | 2 - 3 | Caracas FC |
| 25.06.2023 | Primera División | Caracas FC | 2 - 0 | Monagas SC |
| 21.05.2023 | Primera División | Monagas SC | 0 - 2 | Caracas FC |
| 23.07.2022 | Primera División | Monagas SC | 0 - 0 | Caracas FC |