Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
South-Africa
K4 League •
05.04.2026 — 08:00
Sejong SA
Elo: 1465λ (Beklenen Gol): 1.58
2 - 0
Tamamlandı
Haman
Elo: 1430λ (Beklenen Gol): 1.26
Model Güven Derecesi:
%44
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (0 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (2 maç). | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Sejong SA - Haman mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.58, Dep: 1.26 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Sejong SA %43.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %54.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %57.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %26.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %69.7
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Sejong SA xG
1.95
Dengeli
Haman xG
1.55
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%43.8
X (Beraberlik)
%26.5
2 (Deplasman)
%29.7
Çifte Şans 1X: %70.3
Çifte Şans X2: %56.2
Çifte Şans 12: %73.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %93.2
0.5 Alt: %6.8
1.5 Üst: %78.4
1.5 Alt: %21.6
2.5 Üst: %54.0
2.5 Alt: %46.0
3.5 Üst: %31.7
3.5 Alt: %68.3
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%57.8
KG Yok
%42.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%12.5
2-1
%9.2
1-0
%8.4
1-2
%7.4
2-0
%7.3
0-0
%6.7
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %33.4
İY X: %42.0
İY 2: %24.6
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %71.3
İY 0.5 Alt: %28.8
İY 1.5 Üst: %37.3
İY 1.5 Alt: %62.7
İY 2.5 Üst: %13.7
İY 2.5 Alt: %86.3
İY 3.5 Üst: %4.0
İY 3.5 Alt: %96.0
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.25
+
Dep
4.43
=
Toplam
9.69
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %63.1
8.5 Alt: %36.9
9.5 Üst: %50.2
9.5 Alt: %49.8
10.5 Üst: %37.8
10.5 Alt: %62.2
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.46 Korner (Ev: 2.42, Dep: 2.04)
İY 4.5 Üst: %46.0
İY 4.5 Alt: %54.0
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %54.0 |
Eşit: %12.6 |
Dep: %33.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
24.5
Ev: 13.7 • Dep: 10.9
İsabetli Şut
8.6
Ev: 4.9 • Dep: 3.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %72.4
21.5 Alt: %27.7
23.5 Şut Üst: %57.1
23.5 Alt: %42.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %62.6
7.5 Alt: %37.4
8.5 İsabetli Üst: %48.9
8.5 Alt: %51.1
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiSejong SA
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Haman
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Sejong SA (-0.25)
@1.99
%50.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
Haman (+0.25)
@2.01
%49.7 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.75 Gol Üst
@2.09
%47.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.75 Gol Alt
@1.91
%52.2 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.48 | %22.3 | %0.0 | @1.29 | %77.7 |
| -1.25 | @4.01 | %25.0 | %0.0 | @1.33 | %75.0 |
| -1.00 | @3.53 | %28.3 | %21.3 | @1.40 | %71.7 |
| -0.75 | @2.71 | %36.9 | %0.0 | @1.58 | %63.1 |
| -0.50 | @2.29 | %43.6 | %0.0 | @1.77 | %56.4 |
| -0.25 Ana Hat | @1.99 | %50.3 | %0.0 | @2.01 | %49.7 |
| 0.0 | @1.68 | %59.5 | %26.7 | @2.47 | %40.5 |
| +0.25 | @1.52 | %65.7 | %0.0 | @2.92 | %34.3 |
| +0.50 | @1.42 | %70.3 | %0.0 | @3.36 | %29.7 |
| +0.75 | @1.30 | %76.8 | %0.0 | @4.30 | %23.3 |
| +1.00 | @1.18 | %84.5 | %16.9 | @6.46 | %15.5 |
| +1.25 | @1.16 | %86.0 | %0.0 | @7.12 | %14.1 |
| +1.50 | @1.15 | %87.1 | %0.0 | @7.77 | %12.9 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.33 | %75.2 | %0.0 | @4.03 | %24.8 |
| +2.00 | @1.41 | %71.2 | %24.6 | @3.47 | %28.9 |
| +2.25 | @1.64 | %61.2 | %0.0 | @2.57 | %38.8 |
| +2.50 | @1.86 | %53.6 | %0.0 | @2.16 | %46.4 |
| +2.75 Ana Hat | @2.09 | %47.8 | %0.0 | @1.91 | %52.2 |
| +3.00 | @2.49 | %40.2 | %22.5 | @1.67 | %59.8 |
| +3.25 | @2.85 | %35.1 | %0.0 | @1.54 | %64.9 |
| +3.50 | @3.21 | %31.2 | %0.0 | @1.45 | %68.9 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 6.8% | 6.6% | 4.7% | 2.0% | 0.6% | 0.2% |
| 1 Gol | 8.4% | 12.6% | 7.4% | 3.1% | 1.0% | 0.2% |
| 2 Gol | 7.3% | 9.2% | 5.8% | 2.5% | 0.8% | 0.2% |
| 3 Gol | 3.9% | 4.9% | 3.1% | 1.3% | 0.4% | 0.1% |
| 4 Gol | 1.5% | 1.9% | 1.2% | 0.5% | 0.2% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.5% | 0.6% | 0.4% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
Sejong SA — Son 5 Maç
Kayıtlı geçmiş maç bulunamadı.
Haman — Son 5 Maç
M
vs Namyangju (E)
1 - 2
G
vs Gijang United (E)
2 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.