Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
İngiltere
Championship •
04.11.2026 — 22:45
Wrexham
Elo: 1482λ (Beklenen Gol): 1.31
2 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Middlesbrough
Elo: 1556λ (Beklenen Gol): 3.12
Model Güven Derecesi:
%79
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Wrexham - Middlesbrough mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.31, Dep: 3.12 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Middlesbrough %72.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %81.8, Karşılıklı Gol Var olasılığı %70.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %14.8 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %45.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 40.4%
Elo: 25.5%
Pinnacle: 21.3%
Xg: 12.8%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Wrexham xG
1.60
Dengeli
Middlesbrough xG
3.02
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%12.5
X (Beraberlik)
%14.8
2 (Deplasman)
%72.8
Çifte Şans 1X: %27.2
Çifte Şans X2: %87.6
Çifte Şans 12: %85.2
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %98.3
0.5 Alt: %1.7
1.5 Üst: %93.9
1.5 Alt: %6.1
2.5 Üst: %81.8
2.5 Alt: %18.2
3.5 Üst: %64.5
3.5 Alt: %35.5
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%70.2
KG Yok
%29.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-3
%7.9
1-2
%7.6
1-4
%6.2
0-3
%6.1
0-2
%5.8
1-1
%5.3
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %15.0
İY X: %29.6
İY 2: %55.5
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %85.3
İY 0.5 Alt: %14.7
İY 1.5 Üst: %59.5
İY 1.5 Alt: %40.5
İY 2.5 Üst: %31.2
İY 2.5 Alt: %68.8
İY 3.5 Üst: %12.9
İY 3.5 Alt: %87.1
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.72
+
Dep
8.43
=
Toplam
13.15
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %90.7
8.5 Alt: %9.3
9.5 Üst: %84.4
9.5 Alt: %15.6
10.5 Üst: %76.1
10.5 Alt: %23.9
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 6.05 Korner (Ev: 2.17, Dep: 3.88)
İY 4.5 Üst: %72.2
İY 4.5 Alt: %27.9
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %12.1 |
Eşit: %6.7 |
Dep: %81.3
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
32
Ev: 12 • Dep: 20
İsabetli Şut
11.9
Ev: 4.3 • Dep: 7.6
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %97.5
21.5 Alt: %2.6
23.5 Şut Üst: %94.0
23.5 Alt: %6.0
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %90.7
7.5 Alt: %9.3
8.5 İsabetli Üst: %84.0
8.5 Alt: %16.1
Bahis Oranları & Beklenen Değer (EV) Analizi
William Hill • Marj: %34.7| Seçim | Piyasa Oranı | Arındırılmış Piyasa İhtimali | Model Olasılığımız | Beklenen Değer (EV) | Fark (Edge) | Kelly Tavsiyesi |
|---|---|---|---|---|---|---|
| MS 1 | 2,90 | %23.6 | %12.5 | -63.9% | -11.1% | 0% (Bahis Önerilmez) |
| MS X | 3,75 | %16.6 | %14.8 | -44.6% | -1.8% | 0% (Bahis Önerilmez) |
| MS 2 | 1,36 | %59.8 | %72.8 | -1.0% | +13.0% | 0% (Bahis Önerilmez) |
| 2.5 Gol Üst Değerli Bahis | 3,75 | %25.0 | %81.8 | +206.7% | +56.8% | Kasanın %5.0'i |
| 2.5 Gol Alt | 1,25 | %75.0 | %18.2 | -77.2% | -56.8% | 0% (Bahis Önerilmez) |
| Karşılıklı Gol Var Değerli Bahis | 3,90 | %23.8 | %70.2 | +173.8% | +46.4% | Kasanın %5.0'i |
| Karşılıklı Gol Yok | 1,22 | %76.2 | %29.8 | -63.6% | -46.4% | 0% (Bahis Önerilmez) |
Derece: A+ — Keskin Değer (Sharp +EV)
En Yüksek Değerli Pazar: 2.5 Gol Üst (@3,75)
+206.7% EV
Matematiksel Avantaj: +56.8%
* EV = (Model Olasılığı × Decimal Oran) - 1. Pozitif EV, uzun vadede istatistiksel matematiksel avantajı gösterir.
Shin (1993) De-Margined Bias Düzeltmeli
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiWrexham
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Middlesbrough
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Wrexham (+1.50)
@2.00
%50.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
Middlesbrough (-1.50)
@2.00
%49.9 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+4.00 Gol Üst
@1.99
%50.2 İhtimal
İade (Push): %21.2
+4.00 Gol Alt
@2.01
%49.8 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @19.08 | %5.2 | %0.0 | @1.06 | %94.8 |
| -1.25 | @18.29 | %5.5 | %0.0 | @1.06 | %94.5 |
| -1.00 | @17.50 | %5.7 | %8.3 | @1.06 | %94.3 |
| -0.75 | @10.22 | %9.8 | %0.0 | @1.11 | %90.2 |
| -0.50 | @7.40 | %13.5 | %0.0 | @1.16 | %86.5 |
| -0.25 | @6.80 | %14.7 | %0.0 | @1.17 | %85.3 |
| 0.0 | @6.19 | %16.2 | %16.3 | @1.19 | %83.9 |
| +0.25 | @4.24 | %23.6 | %0.0 | @1.31 | %76.4 |
| +0.50 | @3.35 | %29.8 | %0.0 | @1.43 | %70.2 |
| +0.75 | @3.01 | %33.2 | %0.0 | @1.50 | %66.8 |
| +1.00 | @2.67 | %37.4 | %20.2 | @1.60 | %62.6 |
| +1.25 | @2.25 | %44.5 | %0.0 | @1.80 | %55.6 |
| +1.50 Ana Hat | @2.00 | %50.1 | %0.0 | @2.00 | %49.9 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.08 | %92.8 | %0.0 | @13.81 | %7.2 |
| +2.00 | @1.08 | %92.2 | %13.4 | @12.83 | %7.8 |
| +2.25 | @1.17 | %85.6 | %0.0 | @6.95 | %14.4 |
| +2.50 | @1.25 | %79.9 | %0.0 | @4.97 | %20.1 |
| +2.75 | @1.29 | %77.8 | %0.0 | @4.50 | %22.2 |
| +3.00 | @1.33 | %75.1 | %19.1 | @4.02 | %24.9 |
| +3.25 | @1.49 | %67.2 | %0.0 | @3.05 | %32.8 |
| +3.50 | @1.65 | %60.8 | %0.0 | @2.55 | %39.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 1.7% | 3.7% | 6.4% | 6.7% | 5.2% | 3.3% |
| 1 Gol | 1.3% | 5.8% | 8.4% | 8.8% | 6.8% | 4.3% |
| 2 Gol | 1.1% | 3.5% | 5.5% | 5.7% | 4.5% | 2.8% |
| 3 Gol | 0.5% | 1.5% | 2.4% | 2.5% | 2.0% | 1.2% |
| 4 Gol | 0.2% | 0.5% | 0.8% | 0.8% | 0.6% | 0.4% |
| 5 Gol | 0.0% | 0.1% | 0.2% | 0.2% | 0.2% | 0.1% |
Wrexham — Son 5 Maç
M
vs Sheffield Utd (D)
1 - 0
M
vs Blackburn Rovers (D)
2 - 0
M
vs Blackburn (D)
2 - 0
G
vs Preston North End (E)
4 - 1
M
vs West Bromwich (E)
1 - 2
Middlesbrough — Son 5 Maç
G
vs Charlton (E)
3 - 0
G
vs Bolton Wanderers (D)
1 - 5
G
vs Bolton (D)
1 - 5
B
vs Cardiff City (E)
2 - 2
G
vs Stoke City (D)
2 - 3
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.