Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
World
UEFA Youth League •
04.11.2026 — 22:00
Rangers U19
Elo: 1498λ (Beklenen Gol): 1.57
CANLI
Dynamo Kyiv U19
Elo: 1589λ (Beklenen Gol): 2.46
Model Güven Derecesi:
%82
Rangers U19 - Dynamo Kyiv U19 mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.57, Dep: 2.46 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Dynamo Kyiv U19 %56.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %76.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %73.0, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %20.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %65.8
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Rangers U19 xG
1.95
Dengeli
Dynamo Kyiv U19 xG
2.39
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%23.5
X (Beraberlik)
%20.0
2 (Deplasman)
%56.6
Çifte Şans 1X: %43.4
Çifte Şans X2: %76.6
Çifte Şans 12: %80.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %97.6
0.5 Alt: %2.4
1.5 Üst: %91.6
1.5 Alt: %8.4
2.5 Üst: %76.6
2.5 Alt: %23.4
3.5 Üst: %57.2
3.5 Alt: %42.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%73.0
KG Yok
%27.0
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-2
%8.4
1-1
%7.4
1-3
%6.9
2-2
%6.6
2-3
%5.4
2-1
%5.4
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %22.5
İY X: %33.9
İY 2: %43.6
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %82.6
İY 0.5 Alt: %17.4
İY 1.5 Üst: %54.8
İY 1.5 Alt: %45.2
İY 2.5 Üst: %26.9
İY 2.5 Alt: %73.1
İY 3.5 Üst: %10.5
İY 3.5 Alt: %89.5
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.25
+
Dep
7
=
Toplam
12.25
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %86.1
8.5 Alt: %13.9
9.5 Üst: %77.9
9.5 Alt: %22.1
10.5 Üst: %67.9
10.5 Alt: %32.1
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.64 Korner (Ev: 2.41, Dep: 3.22)
İY 4.5 Üst: %66.3
İY 4.5 Alt: %33.7
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %25.9 |
Eşit: %10.2 |
Dep: %63.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
31.9
Ev: 13.6 • Dep: 18.2
İsabetli Şut
11.1
Ev: 4.9 • Dep: 6.2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %97.3
21.5 Alt: %2.8
23.5 Şut Üst: %93.6
23.5 Alt: %6.4
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %86.3
7.5 Alt: %13.7
8.5 İsabetli Üst: %77.6
8.5 Alt: %22.4
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiRangers U19
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Dynamo Kyiv U19
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Rangers U19 (+0.75)
@2.00
%50.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
Dynamo Kyiv U19 (-0.75)
@2.00
%50.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.75 Gol Üst
@1.99
%50.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.75 Gol Alt
@2.01
%49.8 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @9.18 | %10.9 | %0.0 | @1.12 | %89.1 |
| -1.25 | @8.58 | %11.7 | %0.0 | @1.13 | %88.4 |
| -1.00 | @7.98 | %12.5 | %13.1 | @1.14 | %87.5 |
| -0.75 | @5.36 | %18.7 | %0.0 | @1.23 | %81.4 |
| -0.50 | @4.17 | %24.0 | %0.0 | @1.32 | %76.0 |
| -0.25 | @3.74 | %26.8 | %0.0 | @1.37 | %73.2 |
| 0.0 | @3.30 | %30.3 | %20.9 | @1.43 | %69.7 |
| +0.25 | @2.60 | %38.4 | %0.0 | @1.62 | %61.6 |
| +0.50 | @2.23 | %44.9 | %0.0 | @1.81 | %55.1 |
| +0.75 Ana Hat | @2.00 | %50.1 | %0.0 | @2.00 | %50.0 |
| +1.00 | @1.77 | %56.6 | %20.7 | @2.30 | %43.4 |
| +1.25 | @1.62 | %61.6 | %0.0 | @2.61 | %38.4 |
| +1.50 | @1.52 | %65.6 | %0.0 | @2.91 | %34.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.11 | %90.5 | %0.0 | @10.47 | %9.6 |
| +2.00 | @1.12 | %89.6 | %15.6 | @9.58 | %10.4 |
| +2.25 | @1.22 | %82.0 | %0.0 | @5.55 | %18.0 |
| +2.50 | @1.32 | %75.6 | %0.0 | @4.09 | %24.4 |
| +2.75 | @1.37 | %72.8 | %0.0 | @3.68 | %27.2 |
| +3.00 | @1.44 | %69.4 | %20.3 | @3.26 | %30.7 |
| +3.25 | @1.63 | %61.5 | %0.0 | @2.60 | %38.5 |
| +3.50 | @1.81 | %55.3 | %0.0 | @2.24 | %44.7 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 2.4% | 4.0% | 5.6% | 4.6% | 2.8% | 1.4% |
| 1 Gol | 2.4% | 7.7% | 8.8% | 7.2% | 4.4% | 2.2% |
| 2 Gol | 2.3% | 5.7% | 6.9% | 5.7% | 3.5% | 1.7% |
| 3 Gol | 1.2% | 3.0% | 3.6% | 3.0% | 1.8% | 0.9% |
| 4 Gol | 0.5% | 1.2% | 1.4% | 1.2% | 0.7% | 0.4% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.4% | 0.5% | 0.4% | 0.2% | 0.1% |
Rangers U19 — Son 5 Maç
M
vs Dynamo Kiev U19 (D)
3 - 2
M
vs Dynamo Kyiv U19 (D)
3 - 2
M
vs Ajax U19 (E)
2 - 6
G
vs Napoli U19 (D)
2 - 3
M
vs Liverpool U19 (E)
3 - 4
Dynamo Kyiv U19 — Son 5 Maç
G
vs Rangers U19 (E)
3 - 2
G
vs Veres Rivne U19 (D)
1 - 2
G
vs Karpaty Lviv U19 (E)
1 - 0
G
vs Kolos Kovalivka U19 (D)
1 - 2
M
vs Metalist 1925 U19 (E)
0 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
1 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 28.10.2026 | UEFA Youth League | Dynamo Kyiv U19 | 3 - 2 | Rangers U19 |