Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Slovenya
3. SNL - West •
25.04.2026 — 17:00
Vipava
Elo: 1450λ (Beklenen Gol): 1.17
1 - 1
Tamamlandı
İY: 1 - 0
Šencur
Elo: 1514λ (Beklenen Gol): 1.15
Model Güven Derecesi:
%76
Vipava - Šencur mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.17, Dep: 1.15 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Vipava %35.3 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %41.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %48.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %30.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %77.8
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Vipava xG
1.55
Dengeli
Šencur xG
1.51
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%35.3
X (Beraberlik)
%30.2
2 (Deplasman)
%34.5
Çifte Şans 1X: %65.5
Çifte Şans X2: %64.7
Çifte Şans 12: %69.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %89.2
0.5 Alt: %10.8
1.5 Üst: %68.5
1.5 Alt: %31.6
2.5 Üst: %41.0
2.5 Alt: %59.0
3.5 Üst: %20.6
3.5 Alt: %79.5
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%48.2
KG Yok
%51.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%14.2
0-0
%10.8
1-0
%10.5
0-1
%10.3
2-1
%7.7
1-2
%7.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %26.8
İY X: %46.9
İY 2: %26.3
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %64.1
İY 0.5 Alt: %35.9
İY 1.5 Üst: %28.8
İY 1.5 Alt: %71.2
İY 2.5 Üst: %8.9
İY 2.5 Alt: %91.2
İY 3.5 Üst: %2.2
İY 3.5 Alt: %97.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.44
+
Dep
4.2
=
Toplam
8.64
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %49.6
8.5 Alt: %50.5
9.5 Üst: %36.5
9.5 Alt: %63.5
10.5 Üst: %25.2
10.5 Alt: %74.8
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.97 Korner (Ev: 2.04, Dep: 1.93)
İY 4.5 Üst: %36.6
İY 4.5 Alt: %63.4
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %46.3 |
Eşit: %13.7 |
Dep: %40.0
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
21.4
Ev: 11.2 • Dep: 10.2
İsabetli Şut
7.5
Ev: 4 • Dep: 3.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %47.7
21.5 Alt: %52.3
23.5 Şut Üst: %31.5
23.5 Alt: %68.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %47.2
7.5 Alt: %52.8
8.5 İsabetli Üst: %33.5
8.5 Alt: %66.5
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiVipava
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Šencur
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Vipava (0.0)
@1.98
%50.6 İhtimal
İade (Push): %30.3
Šencur (+0.00)
@2.03
%49.4 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@2.11
%47.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@1.90
%52.6 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @6.62 | %15.1 | %0.0 | @1.18 | %84.9 |
| -1.25 | @5.95 | %16.8 | %0.0 | @1.20 | %83.2 |
| -1.00 | @5.28 | %18.9 | %20.2 | @1.23 | %81.1 |
| -0.75 | @3.57 | %28.0 | %0.0 | @1.39 | %72.0 |
| -0.50 | @2.83 | %35.3 | %0.0 | @1.55 | %64.7 |
| -0.25 | @2.40 | %41.6 | %0.0 | @1.71 | %58.4 |
| 0.0 Ana Hat | @1.98 | %50.6 | %30.3 | @2.03 | %49.4 |
| +0.25 | @1.68 | %59.4 | %0.0 | @2.46 | %40.6 |
| +0.50 | @1.53 | %65.6 | %0.0 | @2.90 | %34.4 |
| +0.75 | @1.37 | %72.8 | %0.0 | @3.68 | %27.2 |
| +1.00 | @1.22 | %81.8 | %19.9 | @5.51 | %18.2 |
| +1.25 | @1.19 | %83.8 | %0.0 | @6.19 | %16.2 |
| +1.50 | @1.17 | %85.5 | %0.0 | @6.87 | %14.6 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.58 | %63.3 | %0.0 | @2.73 | %36.7 |
| +2.00 | @1.77 | %56.4 | %27.5 | @2.29 | %43.6 |
| +2.25 Ana Hat | @2.11 | %47.4 | %0.0 | @1.90 | %52.6 |
| +2.50 | @2.45 | %40.9 | %0.0 | @1.69 | %59.1 |
| +2.75 | @2.93 | %34.1 | %0.0 | @1.52 | %65.9 |
| +3.00 | @3.90 | %25.6 | %20.5 | @1.34 | %74.4 |
| +3.25 | @4.41 | %22.7 | %0.0 | @1.29 | %77.3 |
| +3.50 | @4.91 | %20.4 | %0.0 | @1.26 | %79.7 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 10.8% | 10.3% | 6.5% | 2.5% | 0.7% | 0.2% |
| 1 Gol | 10.5% | 14.2% | 7.6% | 2.9% | 0.8% | 0.2% |
| 2 Gol | 6.7% | 7.8% | 4.5% | 1.7% | 0.5% | 0.1% |
| 3 Gol | 2.6% | 3.0% | 1.7% | 0.7% | 0.2% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.8% | 0.9% | 0.5% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Vipava — Son 5 Maç
B
vs Šobec Lesce (E)
1 - 1
G
vs Zidgrad Idrija (E)
2 - 1
M
vs Šencur (D)
3 - 2
B
vs Šobec Lesce (D)
0 - 0
B
vs Zidgrad Idrija (D)
1 - 1
Šencur — Son 5 Maç
B
vs Svoboda (D)
0 - 0
G
vs Vipava (E)
3 - 2
G
vs Svoboda (E)
2 - 0
G
vs Svoboda (E)
3 - 1
B
vs Vipava (E)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
3 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 10.10.2025 | 3. SNL - West | Šencur | 3 - 2 | Vipava |
| 15.05.2021 | 3. SNL - West | Šencur | 1 - 1 | Vipava |
| 25.04.2021 | 3. SNL - West | Vipava | 3 - 3 | Šencur |