Maç Listesine Dön
Switzerland 1. Liga Promotion • 04.04.2026 — 16:00

Young Boys II

Elo: 1508
λ (Beklenen Gol): 1.82
2 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 2

Grand-Saconnex

Elo: 1477
λ (Beklenen Gol): 1.36
Model Güven Derecesi:
%59
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç).
Young Boys II - Grand-Saconnex mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.82, Dep: 1.36 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Young Boys II %47.5 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %61.5, Karşılıklı Gol Var olasılığı %63.0, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %24.4 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %76.1
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4% Elo: 32.4% Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Young Boys II xG 2.00
Dengeli
Grand-Saconnex xG 1.55
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi) %47.5
X (Beraberlik) %24.5
2 (Deplasman) %28.0

Çifte Şans 1X: %72.0
Çifte Şans X2: %52.5
Çifte Şans 12: %75.6
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %95.0 0.5 Alt: %5.0
1.5 Üst: %83.3 1.5 Alt: %16.7
2.5 Üst: %61.5 2.5 Alt: %38.5
3.5 Üst: %39.2 3.5 Alt: %60.8

KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var %63.0
KG Yok %37.0
En Olası Skorlar
Top 6 Skor
1-1
%11.1
2-1
%9.4
1-2
%7.0
2-0
%6.9
1-0
%6.8
2-2
%6.4

İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %36.4 İY X: %39.4 İY 2: %24.2
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %75.1 İY 0.5 Alt: %24.9
İY 1.5 Üst: %42.6 İY 1.5 Alt: %57.4
İY 2.5 Üst: %17.2 İY 2.5 Alt: %82.8
İY 3.5 Üst: %5.5 İY 3.5 Alt: %94.5
Korner Analizi (İY & MS)
Poisson
Toplam Beklenen Korner (λ)
Ev 5.74
+
Dep 4.64
=
Toplam 10.38
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %70.8 8.5 Alt: %29.2
9.5 Üst: %58.8 9.5 Alt: %41.2
10.5 Üst: %46.4 10.5 Alt: %53.6

İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.77 Korner (Ev: 2.64, Dep: 2.13)
İY 4.5 Üst: %51.9 İY 4.5 Alt: %48.1
Korner Galibiyeti (1-X-2) Ev: %57.2 | Eşit: %11.9 | Dep: %30.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / Faul
Beklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev ~1.95
+
Dep ~2.3
=
Toplam ~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4 3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0 4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5 5.5 Kart Alt: %74.5

KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali: %17.3
Ev KK: %7.7 Orta Risk Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum Hacmi
Beklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut 26.6
Ev: 15.1 • Dep: 11.5
İsabetli Şut 9.3
Ev: 5.4 • Dep: 3.9
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %83.8 21.5 Alt: %16.2
23.5 Şut Üst: %71.8 23.5 Alt: %28.2

İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %71.1 7.5 Alt: %28.9
8.5 İsabetli Üst: %58.4 8.5 Alt: %41.6
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model Düzeltmesi
Young Boys II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Grand-Saconnex
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi Dengeli Sendika Hattı
Young Boys II (-0.50)
@2.12
%47.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
Grand-Saconnex (+0.50)
@1.89
%52.9 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi Dengeli Gol Hattı
+3.00 Gol Üst
@2.02
%49.5 İhtimal
İade (Push): %22.6
+3.00 Gol Alt
@1.98
%50.5 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
Handikap Çizgisi Ev Adil Oran Ev Şans (%) İade (Push) Dep Adil Oran Dep Şans (%)
-1.50 @3.87 %25.9 %0.0 @1.35 %74.1
-1.25 @3.46 %28.9 %0.0 @1.41 %71.1
-1.00 @3.05 %32.8 %21.2 @1.49 %67.2
-0.75 @2.45 %40.8 %0.0 @1.69 %59.2
-0.50 Ana Hat @2.12 %47.1 %0.0 @1.89 %52.9
-0.25 @1.86 %53.7 %0.0 @2.16 %46.3
0.0 @1.60 %62.6 %24.8 @2.67 %37.4
+0.25 @1.47 %67.9 %0.0 @3.11 %32.1
+0.50 @1.39 %71.9 %0.0 @3.55 %28.1
+0.75 @1.28 %78.0 %0.0 @4.54 %22.0
+1.00 @1.17 %85.2 %15.7 @6.76 %14.8
+1.25 @1.16 %86.5 %0.0 @7.39 %13.5
+1.50 @1.14 %87.5 %0.0 @8.02 %12.5
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
Gol Çizgisi Üst Oran Üst (%) İade Alt Oran Alt (%)
+1.75 @1.23 %81.0 %0.0 @5.26 %19.0
+2.00 @1.28 %78.3 %22.2 @4.60 %21.7
+2.25 @1.46 %68.5 %0.0 @3.18 %31.5
+2.50 @1.64 %60.9 %0.0 @2.56 %39.1
+2.75 @1.79 %56.0 %0.0 @2.27 %44.0
+3.00 Ana Hat @2.02 %49.5 %22.6 @1.98 %50.5
+3.25 @2.31 %43.2 %0.0 @1.76 %56.8
+3.50 @2.61 %38.3 %0.0 @1.62 %61.7
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)
Ev \ Dep 0 Gol 1 Gol 2 Gol 3 Gol 4 Gol 5 Gol
0 Gol 5.0% 5.0% 3.9% 1.8% 0.6% 0.2%
1 Gol 6.9% 11.2% 7.1% 3.2% 1.1% 0.3%
2 Gol 7.0% 9.5% 6.4% 2.9% 1.0% 0.3%
3 Gol 4.2% 5.7% 3.9% 1.8% 0.6% 0.2%
4 Gol 1.9% 2.6% 1.8% 0.8% 0.3% 0.1%
5 Gol 0.7% 0.9% 0.6% 0.3% 0.1% 0.0%
Young Boys II — Son 5 Maç
G vs Grand-Saconnex (D)
2 - 3
G vs Grand-Saconnex (D)
3 - 4
B vs Grand-Saconnex (E)
1 - 1
Grand-Saconnex — Son 5 Maç
M vs Young Boys II (E)
2 - 3
M vs Young Boys II (E)
3 - 4
B vs Young Boys II (D)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
3 Maç
Tarih Lig Ev Sahibi Skor Deplasman
24.09.2025 1. Liga Promotion Grand-Saconnex 2 - 3 Young Boys II
29.03.2025 1. Liga Promotion Grand-Saconnex 3 - 4 Young Boys II
21.09.2024 1. Liga Promotion Young Boys II 1 - 1 Grand-Saconnex