Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Cambodia
Elite Two •
08.06.2026 — 17:30
Foncha ST
Elo: 1430λ (Beklenen Gol): 1.53
0 - 3
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Tonnerre
Elo: 1514λ (Beklenen Gol): 0.80
Model Güven Derecesi:
%63
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (4 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Foncha ST - Tonnerre mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.53, Dep: 0.80 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Foncha ST %53.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %41.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %43.9, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %27.7 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %90.4
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Foncha ST xG
1.91
Dengeli
Tonnerre xG
1.16
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%53.6
X (Beraberlik)
%27.7
2 (Deplasman)
%18.7
Çifte Şans 1X: %81.3
Çifte Şans X2: %46.4
Çifte Şans 12: %72.4
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %89.3
0.5 Alt: %10.7
1.5 Üst: %68.4
1.5 Alt: %31.6
2.5 Üst: %41.1
2.5 Alt: %59.0
3.5 Üst: %20.6
3.5 Alt: %79.4
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%43.9
KG Yok
%56.1
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%14.0
1-1
%12.8
2-0
%11.4
0-0
%10.7
2-1
%9.1
0-1
%6.9
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %37.9
İY X: %45.7
İY 2: %16.4
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %64.2
İY 0.5 Alt: %35.8
İY 1.5 Üst: %28.7
İY 1.5 Alt: %71.3
İY 2.5 Üst: %8.8
İY 2.5 Alt: %91.2
İY 3.5 Üst: %2.1
İY 3.5 Alt: %97.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.15
+
Dep
3.44
=
Toplam
8.59
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %48.9
8.5 Alt: %51.1
9.5 Üst: %35.8
9.5 Alt: %64.2
10.5 Üst: %24.6
10.5 Alt: %75.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.95 Korner (Ev: 2.37, Dep: 1.58)
İY 4.5 Üst: %36.1
İY 4.5 Alt: %63.9
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %66.0 |
Eşit: %11.8 |
Dep: %22.2
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
21.4
Ev: 13.4 • Dep: 8
İsabetli Şut
7.5
Ev: 4.7 • Dep: 2.8
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %47.6
21.5 Alt: %52.4
23.5 Şut Üst: %31.4
23.5 Alt: %68.6
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %47.6
7.5 Alt: %52.4
8.5 İsabetli Üst: %33.9
8.5 Alt: %66.1
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiFoncha ST
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Tonnerre
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Foncha ST (-0.75)
@2.14
%46.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
Tonnerre (+0.75)
@1.88
%53.3 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@2.12
%47.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@1.89
%52.8 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.56 | %28.1 | %0.0 | @1.39 | %71.9 |
| -1.25 | @3.11 | %32.2 | %0.0 | @1.47 | %67.8 |
| -1.00 | @2.66 | %37.7 | %25.3 | @1.60 | %62.3 |
| -0.75 Ana Hat | @2.14 | %46.7 | %0.0 | @1.88 | %53.3 |
| -0.50 | @1.87 | %53.4 | %0.0 | @2.15 | %46.6 |
| -0.25 | @1.61 | %62.1 | %0.0 | @2.64 | %37.9 |
| 0.0 | @1.35 | %74.0 | %27.8 | @3.85 | %26.0 |
| +0.25 | @1.28 | %78.2 | %0.0 | @4.59 | %21.8 |
| +0.50 | @1.23 | %81.2 | %0.0 | @5.33 | %18.8 |
| +0.75 | @1.15 | %86.8 | %0.0 | @7.57 | %13.2 |
| +1.00 | @1.07 | %93.2 | %12.8 | @14.62 | %6.8 |
| +1.25 | @1.07 | %93.6 | %0.0 | @15.69 | %6.4 |
| +1.50 | @1.06 | %94.0 | %0.0 | @16.77 | %6.0 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.58 | %63.1 | %0.0 | @2.71 | %36.9 |
| +2.00 | @1.78 | %56.2 | %27.5 | @2.28 | %43.8 |
| +2.25 Ana Hat | @2.12 | %47.2 | %0.0 | @1.89 | %52.8 |
| +2.50 | @2.45 | %40.7 | %0.0 | @1.69 | %59.3 |
| +2.75 | @2.95 | %33.9 | %0.0 | @1.51 | %66.1 |
| +3.00 | @3.94 | %25.4 | %20.6 | @1.34 | %74.6 |
| +3.25 | @4.45 | %22.5 | %0.0 | @1.29 | %77.5 |
| +3.50 | @4.96 | %20.2 | %0.0 | @1.25 | %79.9 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 10.7% | 7.0% | 3.1% | 0.8% | 0.2% | 0.0% |
| 1 Gol | 14.1% | 12.9% | 4.8% | 1.3% | 0.3% | 0.0% |
| 2 Gol | 11.5% | 9.1% | 3.6% | 1.0% | 0.2% | 0.0% |
| 3 Gol | 5.8% | 4.6% | 1.9% | 0.5% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 2.2% | 1.8% | 0.7% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.7% | 0.5% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Foncha ST — Son 5 Maç
B
vs Bamboutos (E)
0 - 0
M
vs APEJES Academy (E)
1 - 2
G
vs Union Douala (E)
5 - 1
M
vs Jeunes Fauves (E)
1 - 2
Tonnerre — Son 5 Maç
G
vs Union Douala (E)
3 - 0
M
vs Yafoot (D)
1 - 0
M
vs Bafmeng United (D)
3 - 1
B
vs Bamboutos (E)
0 - 0
G
vs Bafmeng United (E)
2 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.