Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Switzerland
1. Liga Classic - Group 1 •
28.03.2026 — 18:00
Naters
Elo: 1513λ (Beklenen Gol): 1.59
3 - 2
Tamamlandı
İY: 2 - 2
Sion II
Elo: 1482λ (Beklenen Gol): 1.46
Model Güven Derecesi:
%79
Naters - Sion II mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.59, Dep: 1.46 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Naters %40.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %58.7, Karşılıklı Gol Var olasılığı %61.9, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %25.7 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %64.9
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Naters xG
1.95
Dengeli
Sion II xG
1.60
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%40.1
X (Beraberlik)
%25.7
2 (Deplasman)
%34.3
Çifte Şans 1X: %65.8
Çifte Şans X2: %59.9
Çifte Şans 12: %74.3
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %94.4
0.5 Alt: %5.6
1.5 Üst: %81.6
1.5 Alt: %18.4
2.5 Üst: %58.7
2.5 Alt: %41.3
3.5 Üst: %36.3
3.5 Alt: %63.7
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%61.9
KG Yok
%38.1
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%11.8
2-1
%8.8
1-2
%8.0
1-0
%6.7
2-2
%6.4
0-1
%6.1
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %31.5
İY X: %40.6
İY 2: %27.9
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %73.7
İY 0.5 Alt: %26.3
İY 1.5 Üst: %40.6
İY 1.5 Alt: %59.4
İY 2.5 Üst: %15.8
İY 2.5 Alt: %84.2
İY 3.5 Üst: %4.9
İY 3.5 Alt: %95.1
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.28
+
Dep
4.85
=
Toplam
10.13
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %68.2
8.5 Alt: %31.8
9.5 Üst: %55.9
9.5 Alt: %44.1
10.5 Üst: %43.4
10.5 Alt: %56.6
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.66 Korner (Ev: 2.43, Dep: 2.23)
İY 4.5 Üst: %49.8
İY 4.5 Alt: %50.2
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %49.0 |
Eşit: %12.6 |
Dep: %38.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
25.8
Ev: 13.7 • Dep: 12.1
İsabetli Şut
9
Ev: 4.9 • Dep: 4.1
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %80.0
21.5 Alt: %20.0
23.5 Şut Üst: %66.6
23.5 Alt: %33.4
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %67.9
7.5 Alt: %32.1
8.5 İsabetli Üst: %54.8
8.5 Alt: %45.2
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiNaters
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Sion II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Naters (0.0)
@1.86
%53.8 İhtimal
İade (Push): %25.9
Sion II (+0.00)
@2.17
%46.2 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.75 Gol Üst
@1.89
%53.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.75 Gol Alt
@2.13
%47.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.98 | %20.1 | %0.0 | @1.25 | %79.9 |
| -1.25 | @4.49 | %22.3 | %0.0 | @1.29 | %77.7 |
| -1.00 | @3.99 | %25.0 | %19.8 | @1.33 | %75.0 |
| -0.75 | @3.01 | %33.3 | %0.0 | @1.50 | %66.7 |
| -0.50 | @2.51 | %39.9 | %0.0 | @1.66 | %60.1 |
| -0.25 | @2.18 | %45.8 | %0.0 | @1.85 | %54.2 |
| 0.0 Ana Hat | @1.86 | %53.8 | %25.9 | @2.17 | %46.2 |
| +0.25 | @1.65 | %60.7 | %0.0 | @2.54 | %39.3 |
| +0.50 | @1.52 | %65.8 | %0.0 | @2.92 | %34.2 |
| +0.75 | @1.38 | %72.3 | %0.0 | @3.61 | %27.7 |
| +1.00 | @1.25 | %80.3 | %18.1 | @5.07 | %19.7 |
| +1.25 | @1.22 | %82.2 | %0.0 | @5.63 | %17.8 |
| +1.50 | @1.19 | %83.9 | %0.0 | @6.19 | %16.2 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.27 | %79.0 | %0.0 | @4.76 | %21.0 |
| +2.00 | @1.32 | %75.8 | %23.1 | @4.14 | %24.2 |
| +2.25 | @1.52 | %65.9 | %0.0 | @2.94 | %34.1 |
| +2.50 | @1.71 | %58.3 | %0.0 | @2.40 | %41.7 |
| +2.75 Ana Hat | @1.89 | %53.0 | %0.0 | @2.13 | %47.0 |
| +3.00 | @2.17 | %46.1 | %22.6 | @1.86 | %53.9 |
| +3.25 | @2.48 | %40.3 | %0.0 | @1.67 | %59.7 |
| +3.50 | @2.80 | %35.7 | %0.0 | @1.56 | %64.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 5.6% | 6.2% | 5.1% | 2.5% | 0.9% | 0.3% |
| 1 Gol | 6.8% | 11.9% | 8.1% | 3.9% | 1.4% | 0.4% |
| 2 Gol | 6.1% | 8.8% | 6.4% | 3.1% | 1.1% | 0.3% |
| 3 Gol | 3.2% | 4.7% | 3.4% | 1.7% | 0.6% | 0.2% |
| 4 Gol | 1.3% | 1.9% | 1.4% | 0.7% | 0.2% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.4% | 0.6% | 0.4% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
Naters — Son 5 Maç
G
vs Sion II (D)
1 - 2
M
vs Sion II (D)
1 - 0
G
vs Sion II (E)
3 - 0
G
vs Sion II (D)
1 - 2
M
vs Sion II (E)
0 - 2
Sion II — Son 5 Maç
G
vs Chênois (E)
6 - 1
M
vs Naters (E)
1 - 2
G
vs Chênois (D)
1 - 2
M
vs Chênois (E)
1 - 2
G
vs Naters (E)
1 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 13.09.2025 | 1. Liga Classic - Group 1 | Sion II | 1 - 2 | Naters |
| 15.02.2025 | 1. Liga Classic - Group 1 | Sion II | 1 - 0 | Naters |
| 03.08.2024 | 1. Liga Classic - Group 1 | Naters | 3 - 0 | Sion II |
| 28.03.2024 | 1. Liga Classic - Group 1 | Sion II | 1 - 2 | Naters |
| 16.09.2023 | 1. Liga Classic - Group 1 | Naters | 0 - 2 | Sion II |
| 05.03.2023 | 1. Liga Classic - Group 1 | Naters | 3 - 1 | Sion II |
| 20.08.2022 | 1. Liga Classic - Group 1 | Sion II | 3 - 4 | Naters |