Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Wales
FAW Championship •
14.03.2026 — 17:00
Penrhyncoch
Elo: 1399λ (Beklenen Gol): 1.19
1 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Holyhead Hotspur
Elo: 1473λ (Beklenen Gol): 1.17
Model Güven Derecesi:
%75
Penrhyncoch - Holyhead Hotspur mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.19, Dep: 1.17 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Penrhyncoch %35.4 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %41.9, Karşılıklı Gol Var olasılığı %48.9, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %29.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %80.1
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Penrhyncoch xG
1.55
Dengeli
Holyhead Hotspur xG
1.51
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%35.4
X (Beraberlik)
%29.9
2 (Deplasman)
%34.7
Çifte Şans 1X: %65.4
Çifte Şans X2: %64.6
Çifte Şans 12: %70.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %89.5
0.5 Alt: %10.5
1.5 Üst: %69.2
1.5 Alt: %30.8
2.5 Üst: %41.9
2.5 Alt: %58.1
3.5 Üst: %21.3
3.5 Alt: %78.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%48.9
KG Yok
%51.1
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%14.1
0-0
%10.5
1-0
%10.2
0-1
%10.1
2-1
%7.8
1-2
%7.7
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %27.0
İY X: %46.5
İY 2: %26.5
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %64.7
İY 0.5 Alt: %35.4
İY 1.5 Üst: %29.4
İY 1.5 Alt: %70.6
İY 2.5 Üst: %9.2
İY 2.5 Alt: %90.9
İY 3.5 Üst: %2.3
İY 3.5 Alt: %97.8
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.47
+
Dep
4.24
=
Toplam
8.71
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %50.5
8.5 Alt: %49.5
9.5 Üst: %37.4
9.5 Alt: %62.6
10.5 Üst: %26.0
10.5 Alt: %74.0
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.01 Korner (Ev: 2.06, Dep: 1.95)
İY 4.5 Üst: %37.2
İY 4.5 Alt: %62.8
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %46.2 |
Eşit: %13.7 |
Dep: %40.1
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
21.6
Ev: 11.3 • Dep: 10.3
İsabetli Şut
7.6
Ev: 4 • Dep: 3.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %49.5
21.5 Alt: %50.5
23.5 Şut Üst: %33.1
23.5 Alt: %66.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %48.3
7.5 Alt: %51.7
8.5 İsabetli Üst: %34.5
8.5 Alt: %65.5
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiPenrhyncoch
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Holyhead Hotspur
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Penrhyncoch (0.0)
@1.98
%50.6 İhtimal
İade (Push): %30.0
Holyhead Hotspur (+0.00)
@2.02
%49.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@2.07
%48.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@1.94
%51.6 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @6.56 | %15.3 | %0.0 | @1.18 | %84.8 |
| -1.25 | @5.90 | %17.0 | %0.0 | @1.20 | %83.0 |
| -1.00 | @5.24 | %19.1 | %20.1 | @1.24 | %80.9 |
| -0.75 | @3.55 | %28.2 | %0.0 | @1.39 | %71.9 |
| -0.50 | @2.83 | %35.4 | %0.0 | @1.55 | %64.6 |
| -0.25 | @2.40 | %41.6 | %0.0 | @1.71 | %58.4 |
| 0.0 Ana Hat | @1.98 | %50.6 | %30.0 | @2.02 | %49.5 |
| +0.25 | @1.69 | %59.3 | %0.0 | @2.46 | %40.7 |
| +0.50 | @1.53 | %65.4 | %0.0 | @2.89 | %34.6 |
| +0.75 | @1.38 | %72.6 | %0.0 | @3.65 | %27.4 |
| +1.00 | @1.23 | %81.6 | %19.9 | @5.43 | %18.4 |
| +1.25 | @1.20 | %83.6 | %0.0 | @6.10 | %16.4 |
| +1.50 | @1.17 | %85.2 | %0.0 | @6.78 | %14.8 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.56 | %64.2 | %0.0 | @2.80 | %35.8 |
| +2.00 | @1.74 | %57.5 | %27.4 | @2.35 | %42.5 |
| +2.25 Ana Hat | @2.07 | %48.4 | %0.0 | @1.94 | %51.6 |
| +2.50 | @2.39 | %41.8 | %0.0 | @1.72 | %58.2 |
| +2.75 | @2.85 | %35.0 | %0.0 | @1.54 | %65.0 |
| +3.00 | @3.77 | %26.5 | %20.7 | @1.36 | %73.5 |
| +3.25 | @4.26 | %23.5 | %0.0 | @1.31 | %76.5 |
| +3.50 | @4.75 | %21.0 | %0.0 | @1.27 | %79.0 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 10.5% | 10.1% | 6.5% | 2.5% | 0.7% | 0.2% |
| 1 Gol | 10.3% | 14.2% | 7.7% | 3.0% | 0.9% | 0.2% |
| 2 Gol | 6.7% | 7.8% | 4.6% | 1.8% | 0.5% | 0.1% |
| 3 Gol | 2.6% | 3.1% | 1.8% | 0.7% | 0.2% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.8% | 0.9% | 0.5% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Penrhyncoch — Son 5 Maç
B
vs Ruthin Town (E)
1 - 1
B
vs Holyhead Hotspur (D)
1 - 1
M
vs Ruthin Town (D)
3 - 1
B
vs Ruthin Town (D)
0 - 0
M
vs Ruthin Town (E)
1 - 3
Holyhead Hotspur — Son 5 Maç
B
vs Penrhyncoch (E)
1 - 1
B
vs Penrhyncoch (E)
1 - 1
M
vs Penrhyncoch (D)
2 - 1
G
vs Penrhyncoch (D)
0 - 1
B
vs Penrhyncoch (E)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
5 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 06.09.2025 | FAW Championship | Holyhead Hotspur | 1 - 1 | Penrhyncoch |
| 04.03.2023 | FAW Championship | Holyhead Hotspur | 1 - 1 | Penrhyncoch |
| 28.01.2023 | FAW Championship | Penrhyncoch | 2 - 1 | Holyhead Hotspur |
| 12.03.2022 | FAW Championship | Penrhyncoch | 0 - 1 | Holyhead Hotspur |
| 02.10.2021 | FAW Championship | Holyhead Hotspur | 1 - 1 | Penrhyncoch |