Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
USA
MLS Next Pro •
13.04.2026 — 02:00
Vancouver Whitecaps II
Elo: 1470λ (Beklenen Gol): 2.77
2 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Tacoma Defiance
Elo: 1503λ (Beklenen Gol): 1.57
Model Güven Derecesi:
%89
Vancouver Whitecaps II - Tacoma Defiance mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.77, Dep: 1.57 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Vancouver Whitecaps II %62.3 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %80.7, Karşılıklı Gol Var olasılığı %74.7, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %18.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %88.5
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%52.9
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Vancouver Whitecaps II xG
2.79
Dengeli
Tacoma Defiance xG
1.64
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%62.3
X (Beraberlik)
%18.0
2 (Deplasman)
%19.8
Çifte Şans 1X: %80.3
Çifte Şans X2: %37.7
Çifte Şans 12: %82.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %98.1
0.5 Alt: %1.9
1.5 Üst: %93.5
1.5 Alt: %6.6
2.5 Üst: %80.7
2.5 Alt: %19.3
3.5 Üst: %62.9
3.5 Alt: %37.1
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%74.7
KG Yok
%25.4
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-1
%7.9
3-1
%7.3
2-2
%6.2
1-1
%6.1
3-2
%5.7
4-1
%5.0
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %47.8
İY X: %31.9
İY 2: %20.3
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %84.7
İY 0.5 Alt: %15.3
İY 1.5 Üst: %58.6
İY 1.5 Alt: %41.4
İY 2.5 Üst: %30.4
İY 2.5 Alt: %69.6
İY 3.5 Üst: %12.6
İY 3.5 Alt: %87.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
7.65
+
Dep
5.1
=
Toplam
12.75
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %88.8
8.5 Alt: %11.2
9.5 Üst: %81.7
9.5 Alt: %18.3
10.5 Üst: %72.6
10.5 Alt: %27.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.86 Korner (Ev: 3.52, Dep: 2.34)
İY 4.5 Üst: %69.6
İY 4.5 Alt: %30.4
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %71.7 |
Eşit: %8.8 |
Dep: %19.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
33.7
Ev: 20.9 • Dep: 12.8
İsabetli Şut
11.8
Ev: 7.4 • Dep: 4.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %98.7
21.5 Alt: %1.3
23.5 Şut Üst: %96.6
23.5 Alt: %3.4
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %90.2
7.5 Alt: %9.8
8.5 İsabetli Üst: %83.3
8.5 Alt: %16.7
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiVancouver Whitecaps II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Tacoma Defiance
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Vancouver Whitecaps II (-1.00)
@2.01
%49.9 İhtimal
İade (Push): %20.6
Tacoma Defiance (+1.00)
@1.99
%50.1 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+4.00 Gol Üst
@2.00
%50.0 İhtimal
İade (Push): %20.7
+4.00 Gol Alt
@2.00
%50.1 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @2.53 | %39.6 | %0.0 | @1.65 | %60.4 |
| -1.25 | @2.27 | %44.1 | %0.0 | @1.79 | %55.9 |
| -1.00 Ana Hat | @2.01 | %49.9 | %20.6 | @1.99 | %50.1 |
| -0.75 | @1.80 | %55.6 | %0.0 | @2.25 | %44.4 |
| -0.50 | @1.66 | %60.2 | %0.0 | @2.51 | %39.8 |
| -0.25 | @1.50 | %66.6 | %0.0 | @3.00 | %33.4 |
| 0.0 | @1.34 | %74.5 | %19.2 | @3.93 | %25.5 |
| +0.25 | @1.29 | %77.3 | %0.0 | @4.40 | %22.8 |
| +0.50 | @1.26 | %79.4 | %0.0 | @4.86 | %20.6 |
| +0.75 | @1.19 | %84.3 | %0.0 | @6.36 | %15.7 |
| +1.00 | @1.11 | %89.8 | %11.5 | @9.77 | %10.2 |
| +1.25 | @1.11 | %90.4 | %0.0 | @10.40 | %9.6 |
| +1.50 | @1.10 | %90.9 | %0.0 | @11.04 | %9.1 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.08 | %92.5 | %0.0 | @13.28 | %7.5 |
| +2.00 | @1.09 | %91.9 | %13.6 | @12.31 | %8.1 |
| +2.25 | @1.17 | %85.2 | %0.0 | @6.74 | %14.8 |
| +2.50 | @1.26 | %79.4 | %0.0 | @4.84 | %20.7 |
| +2.75 | @1.30 | %77.2 | %0.0 | @4.38 | %22.8 |
| +3.00 | @1.34 | %74.5 | %19.1 | @3.92 | %25.5 |
| +3.25 | @1.50 | %66.7 | %0.0 | @3.00 | %33.4 |
| +3.50 | @1.66 | %60.3 | %0.0 | @2.52 | %39.7 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 1.9% | 1.7% | 1.7% | 0.9% | 0.4% | 0.1% |
| 1 Gol | 3.4% | 6.5% | 4.8% | 2.5% | 1.0% | 0.3% |
| 2 Gol | 5.4% | 8.4% | 6.6% | 3.5% | 1.4% | 0.4% |
| 3 Gol | 5.0% | 7.8% | 6.1% | 3.2% | 1.3% | 0.4% |
| 4 Gol | 3.4% | 5.4% | 4.2% | 2.2% | 0.9% | 0.3% |
| 5 Gol | 1.9% | 3.0% | 2.3% | 1.2% | 0.5% | 0.2% |
Vancouver Whitecaps II — Son 5 Maç
G
vs Tacoma Defiance (D)
1 - 3
G
vs Tacoma Defiance (E)
5 - 0
M
vs Tacoma Defiance (D)
5 - 3
G
vs Tacoma Defiance (E)
3 - 1
M
vs Tacoma Defiance (E)
1 - 4
Tacoma Defiance — Son 5 Maç
B
vs Los Angeles FC II (E)
2 - 2
M
vs Vancouver Whitecaps II (E)
1 - 3
G
vs Los Angeles FC II (E)
4 - 2
G
vs Los Angeles FC II (D)
2 - 3
M
vs North Texas (E)
2 - 3
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 05.09.2025 | MLS Next Pro | Tacoma Defiance | 1 - 3 | Vancouver Whitecaps II |
| 15.05.2025 | MLS Next Pro | Vancouver Whitecaps II | 5 - 0 | Tacoma Defiance |
| 07.04.2025 | MLS Next Pro | Tacoma Defiance | 5 - 3 | Vancouver Whitecaps II |
| 22.09.2024 | MLS Next Pro | Vancouver Whitecaps II | 3 - 1 | Tacoma Defiance |
| 15.07.2024 | MLS Next Pro | Vancouver Whitecaps II | 1 - 4 | Tacoma Defiance |
| 22.04.2024 | MLS Next Pro | Tacoma Defiance | 0 - 0 | Vancouver Whitecaps II |
| 25.09.2023 | MLS Next Pro | Tacoma Defiance | 3 - 3 | Vancouver Whitecaps II |