Laos
Lao League •
14.03.2026 — 11:30
Champasak United
Elo: 1488λ (Beklenen Gol): 1.57
3 - 1
Tamamlandı
İY: 2 - 0
Lao Army
Elo: 1493λ (Beklenen Gol): 2.12
Model Güven Derecesi:
%61
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Champasak United - Lao Army mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.57, Dep: 2.12 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Lao Army %49.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %71.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %70.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %22.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %54.3
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Champasak United xG
1.95
Dengeli
Lao Army xG
2.31
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%28.1
X (Beraberlik)
%22.2
2 (Deplasman)
%49.8
Çifte Şans 1X: %50.2
Çifte Şans X2: %72.0
Çifte Şans 12: %77.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %96.8
0.5 Alt: %3.2
1.5 Üst: %88.9
1.5 Alt: %11.1
2.5 Üst: %71.3
2.5 Alt: %28.8
3.5 Üst: %50.3
3.5 Alt: %49.7
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%70.3
KG Yok
%29.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%9.0
1-2
%8.8
2-2
%6.9
2-1
%6.5
1-3
%6.2
0-2
%5.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %25.0
İY X: %36.2
İY 2: %38.8
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %80.0
İY 0.5 Alt: %20.1
İY 1.5 Üst: %50.2
İY 1.5 Alt: %49.8
İY 2.5 Üst: %22.9
İY 2.5 Alt: %77.1
İY 3.5 Üst: %8.4
İY 3.5 Alt: %91.6
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.24
+
Dep
6.28
=
Toplam
11.52
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %81.1
8.5 Alt: %18.9
9.5 Üst: %71.3
9.5 Alt: %28.7
10.5 Üst: %60.0
10.5 Alt: %40.0
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.3 Korner (Ev: 2.41, Dep: 2.89)
İY 4.5 Üst: %61.0
İY 4.5 Alt: %39.0
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %32.5 |
Eşit: %11.4 |
Dep: %56.2
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
29.8
Ev: 13.6 • Dep: 16.1
İsabetli Şut
10.4
Ev: 4.8 • Dep: 5.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %94.1
21.5 Alt: %5.9
23.5 Şut Üst: %87.7
23.5 Alt: %12.3
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %81.2
7.5 Alt: %18.9
8.5 İsabetli Üst: %70.8
8.5 Alt: %29.2
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiChampasak United
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Lao Army
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Champasak United (+0.50)
@1.96
%51.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
Lao Army (-0.50)
@2.04
%49.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.50 Gol Üst
@2.04
%49.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.50 Gol Alt
@1.96
%51.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @7.55 | %13.2 | %0.0 | @1.15 | %86.8 |
| -1.25 | @6.99 | %14.3 | %0.0 | @1.17 | %85.7 |
| -1.00 | @6.42 | %15.6 | %15.0 | @1.18 | %84.4 |
| -0.75 | @4.46 | %22.4 | %0.0 | @1.29 | %77.6 |
| -0.50 | @3.54 | %28.3 | %0.0 | @1.39 | %71.7 |
| -0.25 | @3.14 | %31.9 | %0.0 | @1.47 | %68.1 |
| 0.0 | @2.73 | %36.6 | %22.8 | @1.58 | %63.4 |
| +0.25 | @2.24 | %44.7 | %0.0 | @1.81 | %55.3 |
| +0.50 Ana Hat | @1.96 | %51.0 | %0.0 | @2.04 | %49.0 |
| +0.75 | @1.76 | %56.8 | %0.0 | @2.32 | %43.2 |
| +1.00 | @1.56 | %64.2 | %20.5 | @2.79 | %35.9 |
| +1.25 | @1.47 | %68.2 | %0.0 | @3.15 | %31.8 |
| +1.50 | @1.40 | %71.5 | %0.0 | @3.51 | %28.5 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.14 | %87.5 | %0.0 | @7.98 | %12.5 |
| +2.00 | @1.16 | %86.1 | %18.1 | @7.18 | %13.9 |
| +2.25 | @1.29 | %77.5 | %0.0 | @4.45 | %22.5 |
| +2.50 | @1.42 | %70.5 | %0.0 | @3.39 | %29.5 |
| +2.75 | @1.49 | %66.9 | %0.0 | @3.02 | %33.1 |
| +3.00 | @1.60 | %62.4 | %21.5 | @2.66 | %37.6 |
| +3.25 | @1.82 | %54.9 | %0.0 | @2.22 | %45.1 |
| +3.50 Ana Hat | @2.04 | %49.0 | %0.0 | @1.96 | %51.0 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 3.2% | 4.8% | 5.8% | 4.1% | 2.2% | 0.9% |
| 1 Gol | 3.4% | 9.2% | 9.1% | 6.4% | 3.4% | 1.4% |
| 2 Gol | 3.2% | 6.7% | 7.1% | 5.0% | 2.7% | 1.1% |
| 3 Gol | 1.7% | 3.5% | 3.7% | 2.6% | 1.4% | 0.6% |
| 4 Gol | 0.7% | 1.4% | 1.5% | 1.0% | 0.5% | 0.2% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.4% | 0.5% | 0.3% | 0.2% | 0.1% |
Champasak United — Son 5 Maç
M
vs Viengchanh (E)
2 - 3
G
vs Namtha United (E)
3 - 2
M
vs Luangprabang FC (D)
1 - 0
Lao Army — Son 5 Maç
G
vs Master 7 (D)
2 - 3
M
vs Salavan United (D)
1 - 0
M
vs Ezra (E)
0 - 3
G
vs Luangprabang FC (D)
1 - 2
G
vs Savannakhet (D)
0 - 4
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.