Laos
Lao League •
31.01.2026 — 11:30
Lao Army
Elo: 1461λ (Beklenen Gol): 1.96
1 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Viengchanh
Elo: 1431λ (Beklenen Gol): 1.93
Model Güven Derecesi:
%80
Lao Army - Viengchanh mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.96, Dep: 1.93 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Lao Army %39.5 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %74.4, Karşılıklı Gol Var olasılığı %73.9, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %22.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %64.3
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Lao Army xG
2.31
Dengeli
Viengchanh xG
2.00
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%39.5
X (Beraberlik)
%22.2
2 (Deplasman)
%38.3
Çifte Şans 1X: %61.7
Çifte Şans X2: %60.5
Çifte Şans 12: %77.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %97.3
0.5 Alt: %2.7
1.5 Üst: %90.5
1.5 Alt: %9.5
2.5 Üst: %74.4
2.5 Alt: %25.6
3.5 Üst: %54.3
3.5 Alt: %45.7
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%73.9
KG Yok
%26.1
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%8.4
2-1
%7.6
1-2
%7.5
2-2
%7.3
3-1
%5.0
1-3
%4.8
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %32.6
İY X: %35.6
İY 2: %31.8
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %81.5
İY 0.5 Alt: %18.5
İY 1.5 Üst: %52.9
İY 1.5 Alt: %47.1
İY 2.5 Üst: %25.2
İY 2.5 Alt: %74.8
İY 3.5 Üst: %9.7
İY 3.5 Alt: %90.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
6.02
+
Dep
5.86
=
Toplam
11.88
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %83.7
8.5 Alt: %16.3
9.5 Üst: %74.7
9.5 Alt: %25.3
10.5 Üst: %64.0
10.5 Alt: %36.0
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.46 Korner (Ev: 2.77, Dep: 2.7)
İY 4.5 Üst: %63.7
İY 4.5 Alt: %36.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %46.0 |
Eşit: %11.7 |
Dep: %42.3
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
30.9
Ev: 16 • Dep: 14.9
İsabetli Şut
10.8
Ev: 5.7 • Dep: 5.1
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %96.1
21.5 Alt: %3.9
23.5 Şut Üst: %91.4
23.5 Alt: %8.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %84.4
7.5 Alt: %15.6
8.5 İsabetli Üst: %75.0
8.5 Alt: %25.0
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiLao Army
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Viengchanh
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Lao Army (0.0)
@1.97
%50.8 İhtimal
İade (Push): %22.9
Viengchanh (+0.00)
@2.03
%49.2 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.75 Gol Üst
@2.10
%47.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.75 Gol Alt
@1.91
%52.3 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.75 | %21.0 | %0.0 | @1.27 | %79.0 |
| -1.25 | @4.32 | %23.1 | %0.0 | @1.30 | %76.9 |
| -1.00 | @3.89 | %25.7 | %18.1 | @1.35 | %74.3 |
| -0.75 | @3.02 | %33.1 | %0.0 | @1.49 | %66.9 |
| -0.50 | @2.55 | %39.2 | %0.0 | @1.64 | %60.8 |
| -0.25 | @2.26 | %44.2 | %0.0 | @1.79 | %55.8 |
| 0.0 Ana Hat | @1.97 | %50.8 | %22.9 | @2.03 | %49.2 |
| +0.25 | @1.75 | %57.1 | %0.0 | @2.33 | %42.9 |
| +0.50 | @1.61 | %62.0 | %0.0 | @2.63 | %38.0 |
| +0.75 | @1.47 | %68.1 | %0.0 | @3.13 | %31.9 |
| +1.00 | @1.33 | %75.5 | %17.8 | @4.07 | %24.5 |
| +1.25 | @1.28 | %77.9 | %0.0 | @4.52 | %22.1 |
| +1.50 | @1.25 | %79.8 | %0.0 | @4.96 | %20.2 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.12 | %89.4 | %0.0 | @9.40 | %10.6 |
| +2.00 | @1.13 | %88.3 | %16.6 | @8.55 | %11.7 |
| +2.25 | @1.25 | %80.3 | %0.0 | @5.08 | %19.7 |
| +2.50 | @1.36 | %73.7 | %0.0 | @3.79 | %26.4 |
| +2.75 | @1.42 | %70.6 | %0.0 | @3.40 | %29.4 |
| +3.00 | @1.50 | %66.8 | %20.7 | @3.01 | %33.2 |
| +3.25 | @1.69 | %59.1 | %0.0 | @2.44 | %40.9 |
| +3.50 | @1.89 | %53.0 | %0.0 | @2.13 | %47.0 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 2.7% | 3.5% | 3.9% | 2.5% | 1.2% | 0.5% |
| 1 Gol | 3.6% | 8.6% | 7.7% | 4.9% | 2.4% | 0.9% |
| 2 Gol | 4.1% | 7.8% | 7.5% | 4.8% | 2.3% | 0.9% |
| 3 Gol | 2.7% | 5.1% | 4.9% | 3.2% | 1.5% | 0.6% |
| 4 Gol | 1.3% | 2.5% | 2.4% | 1.5% | 0.7% | 0.3% |
| 5 Gol | 0.5% | 1.0% | 0.9% | 0.6% | 0.3% | 0.1% |
Lao Army — Son 5 Maç
M
vs Young Elephant (E)
0 - 1
M
vs Ezra (D)
7 - 0
G
vs Savannakhet (E)
2 - 1
M
vs Viengchanh (D)
4 - 2
G
vs Viengchanh (E)
3 - 1
Viengchanh — Son 5 Maç
G
vs Master 7 (E)
7 - 0
G
vs Lao Army (E)
4 - 2
M
vs Lao Army (D)
3 - 1
M
vs Master 7 (D)
4 - 1
M
vs Master 7 (E)
0 - 5
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 13.09.2025 | Lao League | Viengchanh | 4 - 2 | Lao Army |
| 08.02.2025 | Lao League | Lao Army | 3 - 1 | Viengchanh |
| 21.09.2024 | Lao League | Viengchanh | 1 - 1 | Lao Army |
| 03.06.2023 | Lao League | Lao Army | 5 - 1 | Viengchanh |
| 08.04.2023 | Lao League | Viengchanh | 1 - 3 | Lao Army |
| 20.08.2022 | Lao League | Viengchanh | 2 - 2 | Lao Army |
| 18.06.2022 | Lao League | Lao Army | 1 - 1 | Viengchanh |
| 23.04.2022 | Lao League | Viengchanh | 1 - 0 | Lao Army |