Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Peru
Primera División •
22.02.2026 — 18:00
D. La Serena
Elo: 1463λ (Beklenen Gol): 1.13
1 - 1
Tamamlandı
İY: 1 - 1
Universidad de Concepcion
Elo: 1501λ (Beklenen Gol): 1.78
Model Güven Derecesi:
%80
D. La Serena - Universidad de Concepcion mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.13, Dep: 1.78 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Universidad de Concepcion %51.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %55.8, Karşılıklı Gol Var olasılığı %57.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %24.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %54.1
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
D. La Serena xG
1.55
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Universidad de Concepcion xG
1.95
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.55 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.13 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%23.3
X (Beraberlik)
%24.9
2 (Deplasman)
%51.8
Çifte Şans 1X: %48.2
Çifte Şans X2: %76.7
Çifte Şans 12: %75.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %93.7
0.5 Alt: %6.3
1.5 Üst: %79.6
1.5 Alt: %20.4
2.5 Üst: %55.8
2.5 Alt: %44.2
3.5 Üst: %33.4
3.5 Alt: %66.6
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%57.2
KG Yok
%42.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%11.8
1-2
%9.8
0-1
%8.8
0-2
%8.6
0-0
%6.2
2-1
%6.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %20.7
İY X: %40.8
İY 2: %38.5
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %72.2
İY 0.5 Alt: %27.8
İY 1.5 Üst: %38.5
İY 1.5 Alt: %61.5
İY 2.5 Üst: %14.4
İY 2.5 Alt: %85.6
İY 3.5 Üst: %4.3
İY 3.5 Alt: %95.7
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.36
+
Dep
5.56
=
Toplam
9.92
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %65.8
8.5 Alt: %34.2
9.5 Üst: %53.2
9.5 Alt: %46.9
10.5 Üst: %40.7
10.5 Alt: %59.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.56 Korner (Ev: 2.01, Dep: 2.56)
İY 4.5 Üst: %48.0
İY 4.5 Alt: %52.1
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %29.4 |
Eşit: %12.0 |
Dep: %58.6
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
25
Ev: 11 • Dep: 14.1
İsabetli Şut
8.7
Ev: 3.9 • Dep: 4.8
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %75.5
21.5 Alt: %24.5
23.5 Şut Üst: %60.9
23.5 Alt: %39.1
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %64.3
7.5 Alt: %35.7
8.5 İsabetli Üst: %50.7
8.5 Alt: %49.3
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiD. La Serena
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Universidad de Concepcion
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
D. La Serena (+0.50)
@2.06
%48.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
Universidad de Concepcion (-0.50)
@1.95
%51.4 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.75 Gol Üst
@2.02
%49.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.75 Gol Alt
@1.98
%50.4 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @10.75 | %9.3 | %0.0 | @1.10 | %90.7 |
| -1.25 | @9.99 | %10.0 | %0.0 | @1.11 | %90.0 |
| -1.00 | @9.23 | %10.8 | %14.1 | @1.12 | %89.2 |
| -0.75 | @5.68 | %17.6 | %0.0 | @1.21 | %82.4 |
| -0.50 | @4.27 | %23.4 | %0.0 | @1.31 | %76.6 |
| -0.25 | @3.73 | %26.8 | %0.0 | @1.37 | %73.2 |
| 0.0 | @3.19 | %31.3 | %25.2 | @1.46 | %68.7 |
| +0.25 | @2.43 | %41.2 | %0.0 | @1.70 | %58.8 |
| +0.50 Ana Hat | @2.06 | %48.6 | %0.0 | @1.95 | %51.4 |
| +0.75 | @1.82 | %54.9 | %0.0 | @2.22 | %45.1 |
| +1.00 | @1.59 | %62.9 | %22.7 | @2.70 | %37.1 |
| +1.25 | @1.48 | %67.7 | %0.0 | @3.09 | %32.3 |
| +1.50 | @1.40 | %71.4 | %0.0 | @3.49 | %28.6 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.31 | %76.6 | %0.0 | @4.27 | %23.4 |
| +2.00 | @1.37 | %72.9 | %24.1 | @3.68 | %27.1 |
| +2.25 | @1.59 | %62.9 | %0.0 | @2.69 | %37.1 |
| +2.50 | @1.81 | %55.3 | %0.0 | @2.24 | %44.7 |
| +2.75 Ana Hat | @2.02 | %49.6 | %0.0 | @1.98 | %50.4 |
| +3.00 | @2.37 | %42.2 | %22.6 | @1.73 | %57.8 |
| +3.25 | @2.71 | %36.8 | %0.0 | @1.58 | %63.2 |
| +3.50 | @3.06 | %32.7 | %0.0 | @1.49 | %67.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 6.3% | 8.9% | 8.7% | 5.2% | 2.3% | 0.8% |
| 1 Gol | 5.4% | 11.9% | 9.9% | 5.9% | 2.6% | 0.9% |
| 2 Gol | 3.5% | 6.3% | 5.6% | 3.3% | 1.5% | 0.5% |
| 3 Gol | 1.3% | 2.4% | 2.1% | 1.3% | 0.6% | 0.2% |
| 4 Gol | 0.4% | 0.7% | 0.6% | 0.4% | 0.2% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.2% | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
D. La Serena — Son 5 Maç
M
vs O'Higgins (D)
1 - 0
B
vs U. Catolica (E)
2 - 2
M
vs U. Catolica (E)
0 - 1
B
vs O'Higgins (E)
3 - 3
G
vs U. Catolica (D)
1 - 3
Universidad de Concepcion — Son 5 Maç
G
vs Concepción (E)
2 - 1
G
vs Curico Unido (E)
2 - 0
G
vs Concepción (D)
1 - 4
G
vs Curico Unido (D)
1 - 2
M
vs Concepción (E)
1 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 20.08.2024 | Primera B | Universidad de Concepcion | 0 - 1 | D. La Serena |
| 06.04.2024 | Primera B | D. La Serena | 1 - 0 | Universidad de Concepcion |
| 12.08.2023 | Primera B | Universidad de Concepcion | 2 - 0 | D. La Serena |
| 28.03.2023 | Primera B | D. La Serena | 1 - 0 | Universidad de Concepcion |
| 25.06.2022 | Copa Chile | D. La Serena | 1 - 2 | Universidad de Concepcion |
| 19.06.2022 | Copa Chile | Universidad de Concepcion | 4 - 3 | D. La Serena |
| 22.12.2020 | Primera División | Universidad de Concepcion | 0 - 2 | D. La Serena |
| 15.09.2020 | Primera División | D. La Serena | 0 - 1 | Universidad de Concepcion |