Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Scotland
FA Cup •
24.05.2026 — 10:00
Eastern District
Elo: 1463λ (Beklenen Gol): 1.01
2 - 2
Tamamlandı
İY: 2 - 1
North District
Elo: 1566λ (Beklenen Gol): 2.02
Model Güven Derecesi:
%89
Eastern District - North District mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.01, Dep: 2.02 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre North District %59.9 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %58.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %55.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %22.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %59.5
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Eastern District xG
1.51
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
North District xG
2.00
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.51 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.01 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%17.5
X (Beraberlik)
%22.5
2 (Deplasman)
%59.9
Çifte Şans 1X: %40.1
Çifte Şans X2: %82.5
Çifte Şans 12: %77.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %94.3
0.5 Alt: %5.7
1.5 Üst: %81.2
1.5 Alt: %18.8
2.5 Üst: %58.2
2.5 Alt: %41.8
3.5 Üst: %35.8
3.5 Alt: %64.2
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%55.8
KG Yok
%44.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%10.6
1-2
%10.0
0-2
%9.9
0-1
%9.1
1-3
%6.7
0-3
%6.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %17.0
İY X: %39.0
İY 2: %44.0
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %73.5
İY 0.5 Alt: %26.5
İY 1.5 Üst: %40.1
İY 1.5 Alt: %59.9
İY 2.5 Üst: %15.5
İY 2.5 Alt: %84.5
İY 3.5 Üst: %4.7
İY 3.5 Alt: %95.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.11
+
Dep
6.05
=
Toplam
10.17
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %68.6
8.5 Alt: %31.5
9.5 Üst: %56.3
9.5 Alt: %43.7
10.5 Üst: %43.8
10.5 Alt: %56.2
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.68 Korner (Ev: 1.89, Dep: 2.79)
İY 4.5 Üst: %50.1
İY 4.5 Alt: %49.9
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %22.0 |
Eşit: %10.6 |
Dep: %67.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
25.7
Ev: 10.2 • Dep: 15.5
İsabetli Şut
8.9
Ev: 3.6 • Dep: 5.3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %79.4
21.5 Alt: %20.7
23.5 Şut Üst: %65.8
23.5 Alt: %34.2
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %66.9
7.5 Alt: %33.1
8.5 İsabetli Üst: %53.7
8.5 Alt: %46.4
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiEastern District
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
North District
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Eastern District (+1.00)
@1.88
%53.2 İhtimal
İade (Push): %23.4
North District (-1.00)
@2.14
%46.8 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.75 Gol Üst
@1.92
%52.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.75 Gol Alt
@2.08
%48.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @15.57 | %6.4 | %0.0 | @1.07 | %93.6 |
| -1.25 | @14.69 | %6.8 | %0.0 | @1.07 | %93.2 |
| -1.00 | @13.80 | %7.3 | %11.4 | @1.08 | %92.8 |
| -0.75 | @7.80 | %12.8 | %0.0 | @1.15 | %87.2 |
| -0.50 | @5.63 | %17.8 | %0.0 | @1.22 | %82.2 |
| -0.25 | @4.98 | %20.1 | %0.0 | @1.25 | %79.9 |
| 0.0 | @4.34 | %23.1 | %22.9 | @1.30 | %76.9 |
| +0.25 | @3.03 | %33.0 | %0.0 | @1.49 | %67.0 |
| +0.50 | @2.46 | %40.7 | %0.0 | @1.69 | %59.3 |
| +0.75 | @2.17 | %46.1 | %0.0 | @1.86 | %53.9 |
| +1.00 Ana Hat | @1.88 | %53.2 | %23.4 | @2.14 | %46.8 |
| +1.25 | @1.68 | %59.4 | %0.0 | @2.46 | %40.6 |
| +1.50 | @1.56 | %64.1 | %0.0 | @2.79 | %35.9 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.28 | %78.3 | %0.0 | @4.61 | %21.7 |
| +2.00 | @1.33 | %75.0 | %23.4 | @4.00 | %25.0 |
| +2.25 | @1.54 | %65.1 | %0.0 | @2.86 | %34.9 |
| +2.50 | @1.74 | %57.5 | %0.0 | @2.35 | %42.5 |
| +2.75 Ana Hat | @1.92 | %52.0 | %0.0 | @2.08 | %48.0 |
| +3.00 | @2.23 | %44.9 | %22.8 | @1.82 | %55.1 |
| +3.25 | @2.55 | %39.1 | %0.0 | @1.64 | %60.9 |
| +3.50 | @2.88 | %34.7 | %0.0 | @1.53 | %65.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 5.7% | 9.2% | 10.0% | 6.8% | 3.4% | 1.4% |
| 1 Gol | 4.2% | 10.8% | 10.1% | 6.8% | 3.4% | 1.4% |
| 2 Gol | 2.5% | 5.1% | 5.1% | 3.4% | 1.7% | 0.7% |
| 3 Gol | 0.8% | 1.7% | 1.7% | 1.2% | 0.6% | 0.2% |
| 4 Gol | 0.2% | 0.4% | 0.4% | 0.3% | 0.1% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.0% | 0.1% | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Eastern District — Son 5 Maç
B
vs BC Rangers (E)
1 - 1
B
vs Southern District (D)
2 - 2
M
vs Wofoo Tai Po (E)
1 - 3
B
vs North District (D)
2 - 2
M
vs North District (E)
0 - 2
North District — Son 5 Maç
M
vs Warriors (E)
2 - 4
B
vs Eastern District (E)
2 - 2
G
vs Eastern District (D)
0 - 2
G
vs Eastern District (D)
0 - 2
G
vs Eastern District (E)
7 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
6 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 01.03.2026 | Premier League | North District | 2 - 2 | Eastern District |
| 24.01.2026 | Premier League | Eastern District | 0 - 2 | North District |
| 30.04.2023 | HKFA 1st Division | Eastern District | 0 - 2 | North District |
| 29.10.2022 | HKFA 1st Division | North District | 7 - 0 | Eastern District |
| 17.10.2021 | HKFA 1st Division | Eastern District | 3 - 2 | North District |
| 18.04.2021 | HKFA 1st Division | North District | 0 - 0 | Eastern District |