Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
USA
MLS Next Pro •
11.05.2026 — 03:00
Colorado Rapids II
Elo: 1461λ (Beklenen Gol): 2.00
1 - 3
Tamamlandı
İY: 1 - 3
Sporting KC II
Elo: 1457λ (Beklenen Gol): 1.72
Model Güven Derecesi:
%80
Colorado Rapids II - Sporting KC II mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.00, Dep: 1.72 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Colorado Rapids II %44.3 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %71.8, Karşılıklı Gol Var olasılığı %71.6, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %22.6 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %76.8
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Colorado Rapids II xG
2.31
Dengeli
Sporting KC II xG
1.95
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%44.3
X (Beraberlik)
%22.6
2 (Deplasman)
%33.1
Çifte Şans 1X: %66.9
Çifte Şans X2: %55.7
Çifte Şans 12: %77.4
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %96.9
0.5 Alt: %3.1
1.5 Üst: %89.2
1.5 Alt: %10.8
2.5 Üst: %71.8
2.5 Alt: %28.2
3.5 Üst: %51.0
3.5 Alt: %49.0
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%71.6
KG Yok
%28.4
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%9.0
2-1
%8.3
2-2
%7.2
1-2
%7.2
3-1
%5.6
2-0
%4.9
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %35.4
İY X: %36.3
İY 2: %28.3
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %80.2
İY 0.5 Alt: %19.8
İY 1.5 Üst: %50.7
İY 1.5 Alt: %49.3
İY 2.5 Üst: %23.3
İY 2.5 Alt: %76.7
İY 3.5 Üst: %8.6
İY 3.5 Alt: %91.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
6.11
+
Dep
5.42
=
Toplam
11.53
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %81.2
8.5 Alt: %18.9
9.5 Üst: %71.4
9.5 Alt: %28.6
10.5 Üst: %60.1
10.5 Alt: %39.9
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.3 Korner (Ev: 2.81, Dep: 2.49)
İY 4.5 Üst: %61.1
İY 4.5 Alt: %38.9
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %52.2 |
Eşit: %11.7 |
Dep: %36.2
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
29.9
Ev: 16.3 • Dep: 13.7
İsabetli Şut
10.5
Ev: 5.8 • Dep: 4.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %94.4
21.5 Alt: %5.6
23.5 Şut Üst: %88.3
23.5 Alt: %11.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %81.9
7.5 Alt: %18.1
8.5 İsabetli Üst: %71.8
8.5 Alt: %28.2
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiColorado Rapids II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Sporting KC II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Colorado Rapids II (-0.25)
@2.02
%49.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
Sporting KC II (+0.25)
@1.98
%50.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.50 Gol Üst
@2.01
%49.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.50 Gol Alt
@1.99
%50.2 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.11 | %24.4 | %0.0 | @1.32 | %75.7 |
| -1.25 | @3.71 | %27.0 | %0.0 | @1.37 | %73.0 |
| -1.00 | @3.31 | %30.2 | %19.4 | @1.43 | %69.8 |
| -0.75 | @2.65 | %37.7 | %0.0 | @1.61 | %62.3 |
| -0.50 | @2.28 | %43.8 | %0.0 | @1.78 | %56.2 |
| -0.25 Ana Hat | @2.02 | %49.5 | %0.0 | @1.98 | %50.5 |
| 0.0 | @1.75 | %57.0 | %23.2 | @2.32 | %43.0 |
| +0.25 | @1.60 | %62.6 | %0.0 | @2.68 | %37.4 |
| +0.50 | @1.49 | %67.0 | %0.0 | @3.03 | %33.1 |
| +0.75 | @1.37 | %73.0 | %0.0 | @3.70 | %27.0 |
| +1.00 | @1.25 | %80.3 | %16.6 | @5.07 | %19.7 |
| +1.25 | @1.22 | %82.1 | %0.0 | @5.57 | %18.0 |
| +1.50 | @1.20 | %83.5 | %0.0 | @6.08 | %16.5 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.14 | %87.8 | %0.0 | @8.23 | %12.2 |
| +2.00 | @1.16 | %86.5 | %17.8 | @7.42 | %13.5 |
| +2.25 | @1.28 | %78.1 | %0.0 | @4.56 | %21.9 |
| +2.50 | @1.41 | %71.1 | %0.0 | @3.46 | %28.9 |
| +2.75 | @1.48 | %67.7 | %0.0 | @3.09 | %32.3 |
| +3.00 | @1.58 | %63.3 | %21.3 | @2.72 | %36.7 |
| +3.25 | @1.79 | %55.7 | %0.0 | @2.26 | %44.3 |
| +3.50 Ana Hat | @2.01 | %49.8 | %0.0 | @1.99 | %50.2 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 3.1% | 3.6% | 3.7% | 2.1% | 0.9% | 0.3% |
| 1 Gol | 4.3% | 9.2% | 7.3% | 4.2% | 1.8% | 0.6% |
| 2 Gol | 5.0% | 8.6% | 7.4% | 4.2% | 1.8% | 0.6% |
| 3 Gol | 3.3% | 5.7% | 4.9% | 2.8% | 1.2% | 0.4% |
| 4 Gol | 1.7% | 2.9% | 2.5% | 1.4% | 0.6% | 0.2% |
| 5 Gol | 0.7% | 1.1% | 1.0% | 0.6% | 0.2% | 0.1% |
Colorado Rapids II — Son 5 Maç
B
vs St. Louis City II (D)
2 - 2
B
vs Sporting KC II (E)
2 - 2
G
vs Sporting KC II (D)
2 - 3
B
vs St. Louis City II (D)
2 - 2
M
vs St. Louis City II (E)
2 - 3
Sporting KC II — Son 5 Maç
B
vs Colorado Rapids II (D)
2 - 2
M
vs Colorado Rapids II (E)
2 - 3
M
vs Austin II (E)
1 - 3
G
vs Los Angeles FC II (D)
1 - 3
M
vs Austin II (D)
1 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 16.03.2026 | MLS Next Pro | Colorado Rapids II | 2 - 2 | Sporting KC II |
| 31.08.2025 | MLS Next Pro | Sporting KC II | 2 - 3 | Colorado Rapids II |
| 01.06.2025 | MLS Next Pro | Sporting KC II | 1 - 4 | Colorado Rapids II |
| 27.04.2025 | MLS Next Pro | Colorado Rapids II | 3 - 0 | Sporting KC II |
| 16.09.2024 | MLS Next Pro | Colorado Rapids II | 0 - 1 | Sporting KC II |
| 12.05.2024 | MLS Next Pro | Sporting KC II | 2 - 1 | Colorado Rapids II |
| 08.04.2024 | MLS Next Pro | Colorado Rapids II | 3 - 5 | Sporting KC II |
| 31.07.2023 | MLS Next Pro | Sporting KC II | 4 - 0 | Colorado Rapids II |