Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
USA
MLS Next Pro •
02.03.2026 — 06:00
Tacoma Defiance
Elo: 1503λ (Beklenen Gol): 2.82
2 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Los Angeles FC II
Elo: 1531λ (Beklenen Gol): 2.46
Model Güven Derecesi:
%80
Tacoma Defiance - Los Angeles FC II mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.82, Dep: 2.46 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Tacoma Defiance %47.0 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %89.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %86.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %18.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %87.5
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Tacoma Defiance xG
3.07
Dengeli
Los Angeles FC II xG
2.39
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%47.0
X (Beraberlik)
%18.2
2 (Deplasman)
%34.8
Çifte Şans 1X: %65.2
Çifte Şans X2: %53.0
Çifte Şans 12: %81.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %99.1
0.5 Alt: %0.9
1.5 Üst: %97.1
1.5 Alt: %3.0
2.5 Üst: %89.6
2.5 Alt: %10.4
3.5 Üst: %77.1
3.5 Alt: %22.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%86.2
KG Yok
%13.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-2
%6.2
3-2
%5.8
2-3
%5.0
2-1
%5.0
3-3
%4.7
3-1
%4.7
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %38.8
İY X: %30.1
İY 2: %31.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %89.6
İY 0.5 Alt: %10.5
İY 1.5 Üst: %69.1
İY 1.5 Alt: %30.9
İY 2.5 Üst: %41.5
İY 2.5 Alt: %58.5
İY 3.5 Üst: %20.4
İY 3.5 Alt: %79.6
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
7.76
+
Dep
7
=
Toplam
14.76
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %95.8
8.5 Alt: %4.3
9.5 Üst: %92.2
9.5 Alt: %7.8
10.5 Üst: %86.9
10.5 Alt: %13.1
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 6.79 Korner (Ev: 3.57, Dep: 3.22)
İY 4.5 Üst: %80.7
İY 4.5 Alt: %19.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %52.5 |
Eşit: %10.3 |
Dep: %37.2
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
39.4
Ev: 21.2 • Dep: 18.2
İsabetli Şut
13.8
Ev: 7.6 • Dep: 6.2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %99.9
21.5 Alt: %0.1
23.5 Şut Üst: %99.7
23.5 Alt: %0.3
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %96.5
7.5 Alt: %3.6
8.5 İsabetli Üst: %93.1
8.5 Alt: %6.9
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiTacoma Defiance
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Los Angeles FC II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Tacoma Defiance (-0.25)
@1.99
%50.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
Los Angeles FC II (+0.25)
@2.01
%49.7 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+4.00 Gol Üst
@1.45
%68.8 İhtimal
İade (Push): %18.4
+4.00 Gol Alt
@3.20
%31.2 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.71 | %26.9 | %0.0 | @1.37 | %73.1 |
| -1.25 | @3.37 | %29.7 | %0.0 | @1.42 | %70.4 |
| -1.00 | @3.03 | %33.0 | %18.3 | @1.49 | %67.0 |
| -0.75 | @2.52 | %39.7 | %0.0 | @1.66 | %60.3 |
| -0.50 | @2.21 | %45.2 | %0.0 | @1.83 | %54.8 |
| -0.25 Ana Hat | @1.99 | %50.3 | %0.0 | @2.01 | %49.7 |
| 0.0 | @1.77 | %56.6 | %20.1 | @2.31 | %43.4 |
| +0.25 | @1.63 | %61.5 | %0.0 | @2.60 | %38.5 |
| +0.50 | @1.53 | %65.4 | %0.0 | @2.89 | %34.6 |
| +0.75 | @1.41 | %71.0 | %0.0 | @3.45 | %29.0 |
| +1.00 | @1.29 | %77.7 | %15.9 | @4.49 | %22.3 |
| +1.25 | @1.26 | %79.7 | %0.0 | @4.91 | %20.4 |
| +1.50 | @1.23 | %81.3 | %0.0 | @5.34 | %18.7 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.04 | %96.6 | %0.0 | @29.21 | %3.4 |
| +2.00 | @1.04 | %96.4 | %8.2 | @27.96 | %3.6 |
| +2.25 | @1.08 | %92.3 | %0.0 | @12.96 | %7.7 |
| +2.50 | @1.13 | %88.5 | %0.0 | @8.68 | %11.5 |
| +2.75 | @1.14 | %87.6 | %0.0 | @8.08 | %12.4 |
| +3.00 | @1.15 | %86.6 | %14.0 | @7.47 | %13.4 |
| +3.25 | @1.25 | %80.1 | %0.0 | @5.03 | %19.9 |
| +3.50 | @1.34 | %74.5 | %0.0 | @3.93 | %25.5 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 0.9% | 1.1% | 1.7% | 1.4% | 0.9% | 0.4% |
| 1 Gol | 1.3% | 4.2% | 4.8% | 4.0% | 2.4% | 1.2% |
| 2 Gol | 2.3% | 5.6% | 6.8% | 5.6% | 3.4% | 1.7% |
| 3 Gol | 2.1% | 5.2% | 6.4% | 5.3% | 3.2% | 1.6% |
| 4 Gol | 1.5% | 3.7% | 4.5% | 3.7% | 2.3% | 1.1% |
| 5 Gol | 0.8% | 2.1% | 2.6% | 2.1% | 1.3% | 0.6% |
Tacoma Defiance — Son 5 Maç
M
vs Vancouver Whitecaps II (E)
1 - 3
G
vs Los Angeles FC II (E)
4 - 2
G
vs Los Angeles FC II (D)
2 - 3
M
vs North Texas (E)
2 - 3
M
vs Vancouver Whitecaps II (D)
5 - 0
Los Angeles FC II — Son 5 Maç
M
vs Portland Timbers II (D)
5 - 3
M
vs Tacoma Defiance (D)
4 - 2
M
vs Sporting KC II (E)
1 - 3
B
vs Ventura County (D)
3 - 3
G
vs Portland Timbers II (E)
1 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 11.08.2025 | MLS Next Pro | Tacoma Defiance | 4 - 2 | Los Angeles FC II |
| 29.06.2025 | MLS Next Pro | Los Angeles FC II | 2 - 3 | Tacoma Defiance |
| 11.04.2025 | MLS Next Pro | Los Angeles FC II | 3 - 2 | Tacoma Defiance |
| 31.08.2024 | MLS Next Pro | Los Angeles FC II | 1 - 2 | Tacoma Defiance |
| 20.07.2024 | MLS Next Pro | Tacoma Defiance | 4 - 4 | Los Angeles FC II |
| 08.04.2024 | MLS Next Pro | Tacoma Defiance | 2 - 0 | Los Angeles FC II |
| 24.07.2023 | MLS Next Pro | Los Angeles FC II | 2 - 1 | Tacoma Defiance |