Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Austria
New South Wales NPL •
31.05.2026 — 07:30
Sydney United
Elo: 1545λ (Beklenen Gol): 1.75
0 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Sutherland Sharks
Elo: 1425λ (Beklenen Gol): 0.83
Model Güven Derecesi:
%90
Sydney United - Sutherland Sharks mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.75, Dep: 0.83 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Sydney United %58.4 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %47.5, Karşılıklı Gol Var olasılığı %47.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %25.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %76.1
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%56.8
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Sydney United xG
2.00
Dengeli
Sutherland Sharks xG
1.16
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%58.4
X (Beraberlik)
%25.0
2 (Deplasman)
%16.6
Çifte Şans 1X: %83.4
Çifte Şans X2: %41.6
Çifte Şans 12: %75.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %91.5
0.5 Alt: %8.5
1.5 Üst: %73.6
1.5 Alt: %26.4
2.5 Üst: %47.5
2.5 Alt: %52.5
3.5 Üst: %25.8
3.5 Alt: %74.2
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%47.3
KG Yok
%52.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%12.5
1-1
%11.8
2-0
%11.6
2-1
%9.6
0-0
%8.5
3-0
%6.8
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %41.8
İY X: %42.7
İY 2: %15.5
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %67.9
İY 0.5 Alt: %32.1
İY 1.5 Üst: %32.8
İY 1.5 Alt: %67.2
İY 2.5 Üst: %11.1
İY 2.5 Alt: %89.0
İY 3.5 Üst: %2.9
İY 3.5 Alt: %97.1
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.6
+
Dep
3.5
=
Toplam
9.1
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %55.7
8.5 Alt: %44.3
9.5 Üst: %42.5
9.5 Alt: %57.5
10.5 Üst: %30.6
10.5 Alt: %69.5
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.18 Korner (Ev: 2.58, Dep: 1.61)
İY 4.5 Üst: %40.7
İY 4.5 Alt: %59.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %70.2 |
Eşit: %10.7 |
Dep: %19.2
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
22.9
Ev: 14.7 • Dep: 8.2
İsabetli Şut
8
Ev: 5.2 • Dep: 2.8
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %60.5
21.5 Alt: %39.6
23.5 Şut Üst: %43.8
23.5 Alt: %56.2
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %55.3
7.5 Alt: %44.7
8.5 İsabetli Üst: %41.4
8.5 Alt: %58.6
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiSydney United
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Sutherland Sharks
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Sydney United (-0.75)
@1.92
%52.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
Sutherland Sharks (+0.75)
@2.09
%47.9 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.50 Gol Üst
@2.13
%47.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.50 Gol Alt
@1.89
%53.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.02 | %33.1 | %0.0 | @1.49 | %66.9 |
| -1.25 | @2.64 | %37.8 | %0.0 | @1.61 | %62.2 |
| -1.00 | @2.27 | %44.1 | %25.0 | @1.79 | %55.9 |
| -0.75 Ana Hat | @1.92 | %52.1 | %0.0 | @2.09 | %47.9 |
| -0.50 | @1.72 | %58.1 | %0.0 | @2.38 | %42.0 |
| -0.25 | @1.51 | %66.4 | %0.0 | @2.98 | %33.6 |
| 0.0 | @1.29 | %77.6 | %25.2 | @4.46 | %22.4 |
| +0.25 | @1.24 | %80.8 | %0.0 | @5.22 | %19.2 |
| +0.50 | @1.20 | %83.2 | %0.0 | @5.97 | %16.8 |
| +0.75 | @1.13 | %88.3 | %0.0 | @8.52 | %11.7 |
| +1.00 | @1.06 | %93.9 | %11.4 | @16.45 | %6.1 |
| +1.25 | @1.06 | %94.3 | %0.0 | @17.50 | %5.7 |
| +1.50 | @1.06 | %94.6 | %0.0 | @18.56 | %5.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.44 | %69.3 | %0.0 | @3.26 | %30.7 |
| +2.00 | @1.57 | %63.8 | %26.3 | @2.77 | %36.2 |
| +2.25 | @1.85 | %54.2 | %0.0 | @2.18 | %45.8 |
| +2.50 Ana Hat | @2.13 | %47.0 | %0.0 | @1.89 | %53.0 |
| +2.75 | @2.47 | %40.5 | %0.0 | @1.68 | %59.5 |
| +3.00 | @3.11 | %32.2 | %21.9 | @1.48 | %67.8 |
| +3.25 | @3.54 | %28.3 | %0.0 | @1.39 | %71.8 |
| +3.50 | @3.97 | %25.2 | %0.0 | @1.34 | %74.8 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 8.5% | 5.5% | 2.6% | 0.7% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 12.6% | 11.9% | 4.6% | 1.3% | 0.3% | 0.0% |
| 2 Gol | 11.7% | 9.7% | 4.0% | 1.1% | 0.2% | 0.0% |
| 3 Gol | 6.8% | 5.7% | 2.3% | 0.6% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 3.0% | 2.5% | 1.0% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 1.0% | 0.9% | 0.4% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Sydney United — Son 5 Maç
M
vs APIA Leichhardt Tigers (D)
2 - 1
G
vs Sydney Olympic (E)
3 - 0
G
vs Sutherland Sharks (D)
1 - 2
M
vs Wests APIA (E)
1 - 2
M
vs Wests APIA (D)
4 - 0
Sutherland Sharks — Son 5 Maç
M
vs Marconi Stallions (E)
2 - 4
B
vs Sydney FC U23 (D)
0 - 0
M
vs Sydney United (E)
1 - 2
M
vs Marconi Stallions (D)
3 - 0
G
vs Sydney FC U23 (E)
4 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 14.02.2026 | New South Wales NPL | Sutherland Sharks | 1 - 2 | Sydney United |
| 24.05.2025 | New South Wales NPL | Sutherland Sharks | 1 - 2 | Sydney United |
| 08.02.2025 | New South Wales NPL | Sydney United | 2 - 2 | Sutherland Sharks |
| 29.06.2024 | New South Wales NPL | Sutherland Sharks | 0 - 1 | Sydney United |
| 24.03.2024 | New South Wales NPL | Sydney United | 1 - 0 | Sutherland Sharks |
| 09.07.2023 | New South Wales NPL | Sydney United | 2 - 1 | Sutherland Sharks |
| 25.03.2023 | New South Wales NPL | Sutherland Sharks | 0 - 0 | Sydney United |
| 29.05.2022 | New South Wales NPL | Sydney United | 1 - 0 | Sutherland Sharks |