Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Ireland
Premier Division •
22.03.2026 — 21:15
Ottos Rangers
Elo: 1451λ (Beklenen Gol): 1.61
1 - 4
Tamamlandı
İY: 1 - 1
Green City
Elo: 1498λ (Beklenen Gol): 1.69
Model Güven Derecesi:
%61
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Ottos Rangers - Green City mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.61, Dep: 1.69 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Green City %39.5 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %64.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %66.0, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %24.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %75.2
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Ottos Rangers xG
1.95
Dengeli
Green City xG
1.95
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%36.0
X (Beraberlik)
%24.5
2 (Deplasman)
%39.5
Çifte Şans 1X: %60.5
Çifte Şans X2: %64.0
Çifte Şans 12: %75.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %95.5
0.5 Alt: %4.5
1.5 Üst: %84.9
1.5 Alt: %15.1
2.5 Üst: %64.1
2.5 Alt: %36.0
3.5 Üst: %42.0
3.5 Alt: %58.0
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%66.0
KG Yok
%34.0
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%10.8
1-2
%8.5
2-1
%8.1
2-2
%6.8
0-1
%5.5
0-2
%5.3
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %29.5
İY X: %38.9
İY 2: %31.6
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %76.4
İY 0.5 Alt: %23.6
İY 1.5 Üst: %44.5
İY 1.5 Alt: %55.5
İY 2.5 Üst: %18.6
İY 2.5 Alt: %81.4
İY 3.5 Üst: %6.2
İY 3.5 Alt: %93.8
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.32
+
Dep
5.36
=
Toplam
10.67
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %73.8
8.5 Alt: %26.2
9.5 Üst: %62.3
9.5 Alt: %37.7
10.5 Üst: %50.1
10.5 Alt: %49.9
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.91 Korner (Ev: 2.45, Dep: 2.46)
İY 4.5 Üst: %54.4
İY 4.5 Alt: %45.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %43.4 |
Eşit: %12.4 |
Dep: %44.3
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
27.4
Ev: 13.9 • Dep: 13.5
İsabetli Şut
9.6
Ev: 4.9 • Dep: 4.6
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %87.1
21.5 Alt: %12.9
23.5 Şut Üst: %76.6
23.5 Alt: %23.4
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %73.7
7.5 Alt: %26.3
8.5 İsabetli Üst: %61.5
8.5 Alt: %38.5
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiOttos Rangers
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Green City
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Ottos Rangers (0.0)
@2.09
%47.8 İhtimal
İade (Push): %24.9
Green City (+0.00)
@1.91
%52.2 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.00 Gol Üst
@1.89
%53.0 İhtimal
İade (Push): %22.4
+3.00 Gol Alt
@2.13
%47.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.62 | %17.8 | %0.0 | @1.22 | %82.2 |
| -1.25 | @5.11 | %19.6 | %0.0 | @1.24 | %80.4 |
| -1.00 | @4.60 | %21.7 | %18.1 | @1.28 | %78.3 |
| -0.75 | @3.39 | %29.5 | %0.0 | @1.42 | %70.5 |
| -0.50 | @2.79 | %35.9 | %0.0 | @1.56 | %64.1 |
| -0.25 | @2.44 | %41.0 | %0.0 | @1.69 | %59.0 |
| 0.0 Ana Hat | @2.09 | %47.8 | %24.9 | @1.91 | %52.2 |
| +0.25 | @1.81 | %55.2 | %0.0 | @2.23 | %44.8 |
| +0.50 | @1.65 | %60.8 | %0.0 | @2.55 | %39.2 |
| +0.75 | @1.49 | %67.2 | %0.0 | @3.05 | %32.8 |
| +1.00 | @1.33 | %75.1 | %19.1 | @4.01 | %24.9 |
| +1.25 | @1.29 | %77.7 | %0.0 | @4.49 | %22.3 |
| +1.50 | @1.25 | %79.8 | %0.0 | @4.96 | %20.2 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.21 | %82.9 | %0.0 | @5.84 | %17.1 |
| +2.00 | @1.24 | %80.6 | %21.1 | @5.15 | %19.4 |
| +2.25 | @1.41 | %71.1 | %0.0 | @3.45 | %28.9 |
| +2.50 | @1.57 | %63.6 | %0.0 | @2.74 | %36.5 |
| +2.75 | @1.70 | %59.0 | %0.0 | @2.44 | %41.1 |
| +3.00 Ana Hat | @1.89 | %53.0 | %22.4 | @2.13 | %47.0 |
| +3.25 | @2.16 | %46.3 | %0.0 | @1.86 | %53.7 |
| +3.50 | @2.43 | %41.1 | %0.0 | @1.70 | %58.9 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 4.5% | 5.6% | 5.3% | 3.0% | 1.3% | 0.4% |
| 1 Gol | 5.3% | 10.9% | 8.6% | 4.9% | 2.1% | 0.7% |
| 2 Gol | 4.8% | 8.2% | 6.9% | 3.9% | 1.6% | 0.6% |
| 3 Gol | 2.6% | 4.4% | 3.7% | 2.1% | 0.9% | 0.3% |
| 4 Gol | 1.0% | 1.8% | 1.5% | 0.8% | 0.4% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.6% | 0.5% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
Ottos Rangers — Son 5 Maç
G
vs John Hughes (E)
1 - 0
M
vs Grenades (D)
5 - 2
M
vs Attacking Saints (E)
0 - 3
Green City — Son 5 Maç
M
vs Attacking Saints (D)
4 - 1
B
vs Old Road (D)
2 - 2
G
vs Jennings United (E)
4 - 0
M
vs All Saints United (D)
2 - 1
M
vs Pigotts Bullets (D)
3 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.