Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Japonya
J2 League •
03.11.2026 — 08:00
Montedio Yamagata
Elo: 1508λ (Beklenen Gol): 1.21
VS
Başlamadı
Tokushima Vortis
Elo: 1438λ (Beklenen Gol): 0.74
Model Güven Derecesi:
%65
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Montedio Yamagata - Tokushima Vortis mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.21, Dep: 0.74 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Montedio Yamagata %46.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %31.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %37.7, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %32.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %66.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Montedio Yamagata xG
1.55
Dengeli
Tokushima Vortis xG
1.16
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%46.2
X (Beraberlik)
%32.0
2 (Deplasman)
%21.7
Çifte Şans 1X: %78.3
Çifte Şans X2: %53.8
Çifte Şans 12: %68.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %84.8
0.5 Alt: %15.2
1.5 Üst: %59.0
1.5 Alt: %41.0
2.5 Üst: %31.0
2.5 Alt: %69.0
3.5 Üst: %13.4
3.5 Alt: %86.6
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%37.7
KG Yok
%62.3
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%16.2
0-0
%15.2
1-1
%13.7
2-0
%10.4
0-1
%9.6
2-1
%7.7
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %32.0
İY X: %50.6
İY 2: %17.4
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %57.9
İY 0.5 Alt: %42.1
İY 1.5 Üst: %22.5
İY 1.5 Alt: %77.5
İY 2.5 Üst: %5.9
İY 2.5 Alt: %94.1
İY 3.5 Üst: %1.2
İY 3.5 Alt: %98.8
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.51
+
Dep
3.32
=
Toplam
7.83
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %38.4
8.5 Alt: %61.6
9.5 Üst: %26.2
9.5 Alt: %73.8
10.5 Üst: %16.8
10.5 Alt: %83.3
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.6 Korner (Ev: 2.08, Dep: 1.53)
İY 4.5 Üst: %29.4
İY 4.5 Alt: %70.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %59.7 |
Eşit: %13.3 |
Dep: %27.0
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
19.1
Ev: 11.4 • Dep: 7.7
İsabetli Şut
6.7
Ev: 4.1 • Dep: 2.6
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %28.4
21.5 Alt: %71.6
23.5 Şut Üst: %15.8
23.5 Alt: %84.3
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %35.7
7.5 Alt: %64.4
8.5 İsabetli Üst: %23.3
8.5 Alt: %76.7
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiMontedio Yamagata
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Tokushima Vortis
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Montedio Yamagata (-0.50)
@2.17
%46.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
Tokushima Vortis (+0.50)
@1.86
%53.9 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.75 Gol Üst
@1.91
%52.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.75 Gol Alt
@2.09
%47.8 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.78 | %20.9 | %0.0 | @1.26 | %79.1 |
| -1.25 | @4.18 | %23.9 | %0.0 | @1.31 | %76.1 |
| -1.00 | @3.58 | %28.0 | %25.2 | @1.39 | %72.0 |
| -0.75 | @2.61 | %38.4 | %0.0 | @1.62 | %61.7 |
| -0.50 Ana Hat | @2.17 | %46.1 | %0.0 | @1.86 | %53.9 |
| -0.25 | @1.82 | %54.9 | %0.0 | @2.22 | %45.1 |
| 0.0 | @1.47 | %67.9 | %32.1 | @3.12 | %32.1 |
| +0.25 | @1.35 | %74.1 | %0.0 | @3.85 | %26.0 |
| +0.50 | @1.28 | %78.2 | %0.0 | @4.59 | %21.8 |
| +0.75 | @1.18 | %84.6 | %0.0 | @6.50 | %15.4 |
| +1.00 | @1.09 | %92.1 | %15.1 | @12.72 | %7.9 |
| +1.25 | @1.08 | %92.8 | %0.0 | @13.85 | %7.2 |
| +1.50 | @1.07 | %93.3 | %0.0 | @14.98 | %6.7 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 Ana Hat | @1.91 | %52.3 | %0.0 | @2.09 | %47.8 |
| +2.00 | @2.33 | %42.9 | %28.1 | @1.75 | %57.1 |
| +2.25 | @2.78 | %35.9 | %0.0 | @1.56 | %64.1 |
| +2.50 | @3.24 | %30.9 | %0.0 | @1.45 | %69.1 |
| +2.75 | @4.13 | %24.2 | %0.0 | @1.32 | %75.8 |
| +3.00 | @6.21 | %16.1 | %17.6 | @1.19 | %83.9 |
| +3.25 | @6.87 | %14.6 | %0.0 | @1.17 | %85.5 |
| +3.50 | @7.54 | %13.3 | %0.0 | @1.15 | %86.7 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 15.2% | 9.6% | 3.9% | 1.0% | 0.2% | 0.0% |
| 1 Gol | 16.3% | 13.7% | 4.7% | 1.2% | 0.2% | 0.0% |
| 2 Gol | 10.4% | 7.7% | 2.9% | 0.7% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 4.2% | 3.1% | 1.2% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.3% | 0.9% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Montedio Yamagata — Son 5 Maç
G
vs Vanraure Hachinohe (D)
1 - 2
M
vs Consadole Sapporo (E)
0 - 2
M
vs Vegalta Sendai (E)
0 - 1
G
vs Sagan Tosu (E)
2 - 0
G
vs Tochigi SC (D)
0 - 1
Tokushima Vortis — Son 5 Maç
M
vs Yokohama FC (E)
0 - 1
G
vs Fujieda MYFC (D)
0 - 1
M
vs Vanraure Hachinohe (E)
0 - 1
B
vs Vegalta Sendai (D)
0 - 0
M
vs Imabari (E)
1 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.