Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Ireland
Premier Division •
20.02.2026 — 23:00
Europa Point
Elo: 1413λ (Beklenen Gol): 1.38
0 - 3
Tamamlandı
Magpies
Elo: 1568λ (Beklenen Gol): 1.44
Model Güven Derecesi:
%80
Europa Point - Magpies mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.38, Dep: 1.44 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Magpies %37.9 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %53.5, Karşılıklı Gol Var olasılığı %58.0, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %26.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %96.7
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Europa Point xG
1.60
Dengeli
Magpies xG
1.60
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%35.1
X (Beraberlik)
%26.9
2 (Deplasman)
%37.9
Çifte Şans 1X: %62.1
Çifte Şans X2: %64.9
Çifte Şans 12: %73.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %93.1
0.5 Alt: %6.9
1.5 Üst: %78.1
1.5 Alt: %21.9
2.5 Üst: %53.5
2.5 Alt: %46.5
3.5 Üst: %31.3
3.5 Alt: %68.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%58.0
KG Yok
%42.0
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%12.7
1-2
%8.5
2-1
%8.2
0-1
%7.7
1-0
%7.3
0-0
%6.9
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %28.0
İY X: %42.4
İY 2: %29.7
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %71.0
İY 0.5 Alt: %29.0
İY 1.5 Üst: %37.0
İY 1.5 Alt: %63.0
İY 2.5 Üst: %13.5
İY 2.5 Alt: %86.5
İY 3.5 Üst: %3.9
İY 3.5 Alt: %96.1
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.86
+
Dep
4.82
=
Toplam
9.67
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %62.9
8.5 Alt: %37.1
9.5 Üst: %50.1
9.5 Alt: %49.9
10.5 Üst: %37.6
10.5 Alt: %62.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.45 Korner (Ev: 2.23, Dep: 2.22)
İY 4.5 Üst: %45.8
İY 4.5 Alt: %54.2
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %44.0 |
Eşit: %13.0 |
Dep: %43.0
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
24.4
Ev: 12.5 • Dep: 12
İsabetli Şut
8.5
Ev: 4.4 • Dep: 4.1
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %71.6
21.5 Alt: %28.4
23.5 Şut Üst: %56.2
23.5 Alt: %43.8
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %61.9
7.5 Alt: %38.1
8.5 İsabetli Üst: %48.2
8.5 Alt: %51.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiEuropa Point
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Magpies
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Europa Point (0.0)
@2.08
%48.1 İhtimal
İade (Push): %27.1
Magpies (+0.00)
@1.93
%51.9 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.75 Gol Üst
@2.11
%47.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.75 Gol Alt
@1.90
%52.7 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @6.16 | %16.2 | %0.0 | @1.19 | %83.8 |
| -1.25 | @5.58 | %17.9 | %0.0 | @1.22 | %82.1 |
| -1.00 | @5.00 | %20.0 | %18.8 | @1.25 | %80.0 |
| -0.75 | @3.53 | %28.3 | %0.0 | @1.40 | %71.7 |
| -0.50 | @2.85 | %35.1 | %0.0 | @1.54 | %64.9 |
| -0.25 | @2.47 | %40.6 | %0.0 | @1.68 | %59.4 |
| 0.0 Ana Hat | @2.08 | %48.1 | %27.1 | @1.93 | %51.9 |
| +0.25 | @1.78 | %56.3 | %0.0 | @2.29 | %43.8 |
| +0.50 | @1.61 | %62.2 | %0.0 | @2.64 | %37.8 |
| +0.75 | @1.45 | %69.0 | %0.0 | @3.22 | %31.0 |
| +1.00 | @1.29 | %77.5 | %19.7 | @4.43 | %22.6 |
| +1.25 | @1.25 | %79.9 | %0.0 | @4.98 | %20.1 |
| +1.50 | @1.22 | %81.9 | %0.0 | @5.52 | %18.1 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.34 | %74.9 | %0.0 | @3.98 | %25.1 |
| +2.00 | @1.41 | %70.7 | %24.8 | @3.42 | %29.3 |
| +2.25 | @1.65 | %60.7 | %0.0 | @2.55 | %39.3 |
| +2.50 | @1.88 | %53.2 | %0.0 | @2.14 | %46.8 |
| +2.75 Ana Hat | @2.11 | %47.3 | %0.0 | @1.90 | %52.7 |
| +3.00 | @2.52 | %39.7 | %22.4 | @1.66 | %60.3 |
| +3.25 | @2.88 | %34.7 | %0.0 | @1.53 | %65.3 |
| +3.50 | @3.25 | %30.8 | %0.0 | @1.44 | %69.2 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 6.9% | 7.8% | 6.2% | 3.0% | 1.1% | 0.3% |
| 1 Gol | 7.4% | 12.8% | 8.6% | 4.1% | 1.5% | 0.4% |
| 2 Gol | 5.7% | 8.2% | 5.9% | 2.8% | 1.0% | 0.3% |
| 3 Gol | 2.6% | 3.8% | 2.7% | 1.3% | 0.5% | 0.1% |
| 4 Gol | 0.9% | 1.3% | 0.9% | 0.5% | 0.2% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.4% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Europa Point — Son 5 Maç
G
vs Manchester 62 (E)
1 - 0
G
vs Magpies (D)
0 - 1
M
vs Magpies (E)
0 - 4
M
vs Magpies (E)
0 - 7
M
vs Magpies (D)
3 - 2
Magpies — Son 5 Maç
B
vs Lions Gibraltar (E)
1 - 1
M
vs St Joseph S Fc (D)
4 - 0
M
vs Europa Point (E)
0 - 1
M
vs Lions Gibraltar (D)
3 - 2
M
vs St Joseph S Fc (E)
0 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 02.11.2025 | Premier Division | Magpies | 0 - 1 | Europa Point |
| 02.02.2025 | Rock Cup | Europa Point | 0 - 4 | Magpies |
| 23.11.2024 | Premier Division | Europa Point | 0 - 7 | Magpies |
| 19.10.2024 | Premier Division | Magpies | 3 - 2 | Europa Point |
| 19.04.2024 | Premier Division | Europa Point | 0 - 0 | Magpies |
| 12.04.2024 | Premier Division | Magpies | 2 - 2 | Europa Point |
| 16.12.2023 | Premier Division | Europa Point | 0 - 1 | Magpies |
| 18.01.2023 | Rock Cup | Europa Point | 0 - 1 | Magpies |