Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
Ligue 1 •
03.05.2026 — 20:00
AJEL
Elo: 1526λ (Beklenen Gol): 0.97
0 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Stade de Mbour
Elo: 1489λ (Beklenen Gol): 0.65
Model Güven Derecesi:
%56
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (4 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (4 maç). | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
AJEL - Stade de Mbour mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.97, Dep: 0.65 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre AJEL %41.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %22.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %30.6, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %36.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %65.4
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
AJEL xG
1.51
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Stade de Mbour xG
0.84
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.51 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (0.97 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%41.2
X (Beraberlik)
%36.2
2 (Deplasman)
%22.6
Çifte Şans 1X: %77.4
Çifte Şans X2: %58.8
Çifte Şans 12: %63.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %79.3
0.5 Alt: %20.7
1.5 Üst: %49.1
1.5 Alt: %50.9
2.5 Üst: %22.2
2.5 Alt: %77.8
3.5 Üst: %8.2
3.5 Alt: %91.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%30.6
KG Yok
%69.4
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-0
%20.7
1-0
%18.3
1-1
%13.4
0-1
%11.9
2-0
%9.4
2-1
%6.1
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %27.7
İY X: %55.5
İY 2: %16.8
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %51.3
İY 0.5 Alt: %48.7
İY 1.5 Üst: %17.1
İY 1.5 Alt: %83.0
İY 2.5 Üst: %3.8
İY 2.5 Alt: %96.2
İY 3.5 Üst: %0.7
İY 3.5 Alt: %99.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.04
+
Dep
3.11
=
Toplam
7.15
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %29.1
8.5 Alt: %70.9
9.5 Üst: %18.5
9.5 Alt: %81.5
10.5 Üst: %11.0
10.5 Alt: %89.1
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.29 Korner (Ev: 1.86, Dep: 1.43)
İY 4.5 Üst: %23.5
İY 4.5 Alt: %76.5
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %56.2 |
Eşit: %14.4 |
Dep: %29.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
17.1
Ev: 10 • Dep: 7.1
İsabetli Şut
6
Ev: 3.6 • Dep: 2.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %14.4
21.5 Alt: %85.6
23.5 Şut Üst: %6.6
23.5 Alt: %93.4
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %25.4
7.5 Alt: %74.6
8.5 İsabetli Üst: %15.2
8.5 Alt: %84.9
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiAJEL
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Stade de Mbour
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
AJEL (-0.25)
@1.99
%50.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
Stade de Mbour (+0.25)
@2.01
%49.7 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.50 Gol Üst
@2.04
%49.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.50 Gol Alt
@1.96
%50.9 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @6.23 | %16.1 | %0.0 | @1.19 | %83.9 |
| -1.25 | @5.44 | %18.4 | %0.0 | @1.23 | %81.6 |
| -1.00 | @4.66 | %21.4 | %25.1 | @1.27 | %78.6 |
| -0.75 | @3.06 | %32.7 | %0.0 | @1.49 | %67.3 |
| -0.50 | @2.43 | %41.2 | %0.0 | @1.70 | %58.9 |
| -0.25 Ana Hat | @1.99 | %50.3 | %0.0 | @2.01 | %49.7 |
| 0.0 | @1.55 | %64.5 | %36.2 | @2.82 | %35.5 |
| +0.25 | @1.38 | %72.4 | %0.0 | @3.62 | %27.6 |
| +0.50 | @1.29 | %77.4 | %0.0 | @4.42 | %22.6 |
| +0.75 | @1.19 | %84.3 | %0.0 | @6.35 | %15.7 |
| +1.00 | @1.08 | %92.5 | %16.3 | @13.31 | %7.5 |
| +1.25 | @1.07 | %93.2 | %0.0 | @14.60 | %6.9 |
| +1.50 | @1.07 | %93.7 | %0.0 | @15.90 | %6.3 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @2.43 | %41.1 | %0.0 | @1.70 | %58.9 |
| +2.00 | @3.30 | %30.3 | %26.9 | @1.43 | %69.7 |
| +2.25 | @3.91 | %25.6 | %0.0 | @1.34 | %74.4 |
| +2.50 | @4.52 | %22.1 | %0.0 | @1.28 | %77.9 |
| +2.75 | @6.15 | %16.3 | %0.0 | @1.19 | %83.7 |
| +3.00 | @10.61 | %9.4 | %14.0 | @1.10 | %90.6 |
| +3.25 | @11.47 | %8.7 | %0.0 | @1.10 | %91.3 |
| +3.50 | @12.34 | %8.1 | %0.0 | @1.09 | %91.9 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 20.7% | 11.9% | 4.1% | 0.9% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 18.4% | 13.4% | 4.0% | 0.9% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 9.4% | 6.1% | 2.0% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 3.0% | 2.0% | 0.6% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.7% | 0.5% | 0.2% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
AJEL — Son 5 Maç
B
vs Wally Daan (D)
0 - 0
G
vs Gorée (E)
1 - 0
M
vs Gorée (D)
2 - 1
G
vs Gorée (E)
1 - 0
Stade de Mbour — Son 5 Maç
B
vs Ouakam (E)
0 - 0
B
vs HLM (D)
1 - 1
B
vs AS Camberene (E)
0 - 0
B
vs HLM (E)
0 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.