Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
İngiltere
Premier League •
22.05.2026 — 16:00
Matebele
Elo: 1435λ (Beklenen Gol): 1.08
1 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Sua Flamingoes
Elo: 1557λ (Beklenen Gol): 1.36
Model Güven Derecesi:
%60
Veri Kalitesi Bildirimi: Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Matebele - Sua Flamingoes mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.08, Dep: 1.36 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Sua Flamingoes %42.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %43.9, Karşılıklı Gol Var olasılığı %50.0, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %29.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %80.5
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Matebele xG
1.51
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Sua Flamingoes xG
1.55
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.51 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.08 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%28.9
X (Beraberlik)
%29.0
2 (Deplasman)
%42.1
Çifte Şans 1X: %57.9
Çifte Şans X2: %71.1
Çifte Şans 12: %71.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %90.3
0.5 Alt: %9.8
1.5 Üst: %70.9
1.5 Alt: %29.1
2.5 Üst: %43.9
2.5 Alt: %56.1
3.5 Üst: %22.9
3.5 Alt: %77.1
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%50.0
KG Yok
%50.0
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%13.8
0-1
%10.9
0-0
%9.7
1-2
%8.7
1-0
%8.5
0-2
%8.1
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %23.2
İY X: %45.6
İY 2: %31.3
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %65.8
İY 0.5 Alt: %34.2
İY 1.5 Üst: %30.7
İY 1.5 Alt: %69.3
İY 2.5 Üst: %9.8
İY 2.5 Alt: %90.2
İY 3.5 Üst: %2.5
İY 3.5 Alt: %97.5
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.16
+
Dep
4.45
=
Toplam
8.61
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %49.2
8.5 Alt: %50.8
9.5 Üst: %36.2
9.5 Alt: %63.8
10.5 Üst: %24.9
10.5 Alt: %75.1
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.96 Korner (Ev: 1.91, Dep: 2.05)
İY 4.5 Üst: %36.4
İY 4.5 Alt: %63.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %39.2 |
Eşit: %13.7 |
Dep: %47.1
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
21.3
Ev: 10.4 • Dep: 10.9
İsabetli Şut
7.4
Ev: 3.7 • Dep: 3.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %46.7
21.5 Alt: %53.3
23.5 Şut Üst: %30.6
23.5 Alt: %69.4
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %46.5
7.5 Alt: %53.5
8.5 İsabetli Üst: %32.8
8.5 Alt: %67.2
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiMatebele
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Sua Flamingoes
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Matebele (+0.25)
@1.97
%50.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
Sua Flamingoes (-0.25)
@2.03
%49.2 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@1.98
%50.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@2.02
%49.4 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @8.70 | %11.5 | %0.0 | @1.13 | %88.5 |
| -1.25 | @7.94 | %12.6 | %0.0 | @1.14 | %87.4 |
| -1.00 | @7.19 | %13.9 | %17.4 | @1.16 | %86.1 |
| -0.75 | @4.52 | %22.1 | %0.0 | @1.28 | %77.9 |
| -0.50 | @3.46 | %28.9 | %0.0 | @1.41 | %71.1 |
| -0.25 | @2.96 | %33.8 | %0.0 | @1.51 | %66.2 |
| 0.0 | @2.45 | %40.7 | %29.1 | @1.69 | %59.3 |
| +0.25 Ana Hat | @1.97 | %50.8 | %0.0 | @2.03 | %49.2 |
| +0.50 | @1.72 | %58.0 | %0.0 | @2.38 | %42.0 |
| +0.75 | @1.53 | %65.2 | %0.0 | @2.87 | %34.8 |
| +1.00 | @1.34 | %74.4 | %22.1 | @3.91 | %25.6 |
| +1.25 | @1.29 | %77.6 | %0.0 | @4.46 | %22.4 |
| +1.50 | @1.25 | %80.1 | %0.0 | @5.02 | %19.9 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.51 | %66.2 | %0.0 | @2.96 | %33.8 |
| +2.00 | @1.67 | %60.0 | %27.0 | @2.50 | %40.0 |
| +2.25 Ana Hat | @1.98 | %50.6 | %0.0 | @2.02 | %49.4 |
| +2.50 | @2.29 | %43.8 | %0.0 | @1.78 | %56.2 |
| +2.75 | @2.69 | %37.1 | %0.0 | @1.59 | %62.9 |
| +3.00 | @3.49 | %28.7 | %21.2 | @1.40 | %71.3 |
| +3.25 | @3.96 | %25.3 | %0.0 | @1.34 | %74.7 |
| +3.50 | @4.42 | %22.6 | %0.0 | @1.29 | %77.4 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 9.7% | 10.9% | 8.1% | 3.6% | 1.2% | 0.3% |
| 1 Gol | 8.5% | 13.8% | 8.7% | 3.9% | 1.3% | 0.4% |
| 2 Gol | 5.1% | 6.9% | 4.7% | 2.1% | 0.7% | 0.2% |
| 3 Gol | 1.8% | 2.5% | 1.7% | 0.8% | 0.3% | 0.1% |
| 4 Gol | 0.5% | 0.7% | 0.5% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Matebele — Son 5 Maç
G
vs Township Rollers (E)
1 - 0
B
vs Orapa United (D)
1 - 1
M
vs Orapa United (E)
0 - 3
B
vs Orapa United (D)
2 - 2
M
vs Orapa United (E)
0 - 1
Sua Flamingoes — Son 5 Maç
G
vs Black Lions (E)
2 - 1
G
vs Morupule Wanderers (E)
2 - 1
G
vs Prisons XI (E)
6 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.