Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Colombia
Primera A •
05.11.2026 — 02:30
Cucuta
Elo: 1442λ (Beklenen Gol): 1.14
VS
Başlamadı
Santa Fe
Elo: 1536λ (Beklenen Gol): 1.34
Model Güven Derecesi:
%70
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Cucuta - Santa Fe mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.14, Dep: 1.34 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Santa Fe %40.4 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %45.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %51.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %28.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %77.4
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 40.4%
Elo: 25.5%
Pinnacle: 21.3%
Xg: 12.8%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Cucuta xG
1.55
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Santa Fe xG
1.55
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.55 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.14 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%30.8
X (Beraberlik)
%28.9
2 (Deplasman)
%40.4
Çifte Şans 1X: %59.6
Çifte Şans X2: %69.2
Çifte Şans 12: %71.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %90.7
0.5 Alt: %9.4
1.5 Üst: %71.9
1.5 Alt: %28.1
2.5 Üst: %45.2
2.5 Alt: %54.8
3.5 Üst: %23.9
3.5 Alt: %76.1
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%51.2
KG Yok
%48.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%13.8
0-1
%10.3
0-0
%9.3
1-2
%8.6
1-0
%8.6
0-2
%7.5
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %24.5
İY X: %45.2
İY 2: %30.3
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %66.5
İY 0.5 Alt: %33.5
İY 1.5 Üst: %31.4
İY 1.5 Alt: %68.6
İY 2.5 Üst: %10.3
İY 2.5 Alt: %89.8
İY 3.5 Üst: %2.6
İY 3.5 Alt: %97.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.37
+
Dep
4.61
=
Toplam
8.98
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %54.2
8.5 Alt: %45.8
9.5 Üst: %41.0
9.5 Alt: %59.0
10.5 Üst: %29.2
10.5 Alt: %70.8
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.13 Korner (Ev: 2.01, Dep: 2.12)
İY 4.5 Üst: %39.7
İY 4.5 Alt: %60.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %40.2 |
Eşit: %13.5 |
Dep: %46.3
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
22.4
Ev: 11 • Dep: 11.4
İsabetli Şut
7.8
Ev: 3.9 • Dep: 3.9
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %55.9
21.5 Alt: %44.1
23.5 Şut Üst: %39.3
23.5 Alt: %60.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %52.0
7.5 Alt: %48.0
8.5 İsabetli Üst: %38.1
8.5 Alt: %61.9
Bahis Oranları & Beklenen Değer (EV) Analizi
William Hill • Marj: %40.5| Seçim | Piyasa Oranı | Arındırılmış Piyasa İhtimali | Model Olasılığımız | Beklenen Değer (EV) | Fark (Edge) | Kelly Tavsiyesi |
|---|---|---|---|---|---|---|
| MS 1 | 2,15 | %32.9 | %30.8 | -33.8% | -2.2% | 0% (Bahis Önerilmez) |
| MS X | 3,10 | %20.2 | %28.9 | -10.5% | +8.7% | 0% (Bahis Önerilmez) |
| MS 2 | 1,62 | %46.9 | %40.4 | -34.6% | -6.5% | 0% (Bahis Önerilmez) |
| 2.5 Gol Üst Değerli Bahis | 4,75 | %19.8 | %45.2 | +114.5% | +25.4% | Kasanın %5.0'i |
| 2.5 Gol Alt | 1,17 | %80.2 | %54.8 | -35.8% | -25.4% | 0% (Bahis Önerilmez) |
| Karşılıklı Gol Var Değerli Bahis | 4,40 | %21.2 | %51.2 | +125.3% | +30.1% | Kasanın %5.0'i |
| Karşılıklı Gol Yok | 1,18 | %78.9 | %48.8 | -42.4% | -30.1% | 0% (Bahis Önerilmez) |
Derece: A+ — Keskin Değer (Sharp +EV)
En Yüksek Değerli Pazar: KG Var (@4,40)
+125.3% EV
Matematiksel Avantaj: +30.1%
* EV = (Model Olasılığı × Decimal Oran) - 1. Pozitif EV, uzun vadede istatistiksel matematiksel avantajı gösterir.
Shin (1993) De-Margined Bias Düzeltmeli
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiCucuta
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Santa Fe
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Cucuta (+0.25)
@1.89
%52.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
Santa Fe (-0.25)
@2.12
%47.1 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@1.93
%51.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@2.08
%48.1 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @7.87 | %12.7 | %0.0 | @1.15 | %87.3 |
| -1.25 | @7.16 | %14.0 | %0.0 | @1.16 | %86.0 |
| -1.00 | @6.45 | %15.5 | %18.0 | @1.18 | %84.5 |
| -0.75 | @4.19 | %23.9 | %0.0 | @1.31 | %76.1 |
| -0.50 | @3.25 | %30.8 | %0.0 | @1.44 | %69.3 |
| -0.25 | @2.78 | %36.0 | %0.0 | @1.56 | %64.1 |
| 0.0 | @2.31 | %43.3 | %29.0 | @1.76 | %56.7 |
| +0.25 Ana Hat | @1.89 | %52.9 | %0.0 | @2.12 | %47.1 |
| +0.50 | @1.67 | %59.7 | %0.0 | @2.48 | %40.3 |
| +0.75 | @1.50 | %66.9 | %0.0 | @3.02 | %33.1 |
| +1.00 | @1.32 | %76.0 | %21.4 | @4.16 | %24.0 |
| +1.25 | @1.27 | %78.9 | %0.0 | @4.73 | %21.1 |
| +1.50 | @1.23 | %81.1 | %0.0 | @5.30 | %18.9 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.48 | %67.4 | %0.0 | @3.07 | %32.6 |
| +2.00 | @1.63 | %61.4 | %26.8 | @2.59 | %38.6 |
| +2.25 Ana Hat | @1.93 | %51.9 | %0.0 | @2.08 | %48.1 |
| +2.50 | @2.22 | %45.0 | %0.0 | @1.82 | %55.1 |
| +2.75 | @2.61 | %38.4 | %0.0 | @1.62 | %61.6 |
| +3.00 | @3.34 | %30.0 | %21.4 | @1.43 | %70.0 |
| +3.25 | @3.79 | %26.4 | %0.0 | @1.36 | %73.6 |
| +3.50 | @4.24 | %23.6 | %0.0 | @1.31 | %76.4 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 9.4% | 10.3% | 7.6% | 3.4% | 1.1% | 0.3% |
| 1 Gol | 8.6% | 13.8% | 8.6% | 3.9% | 1.3% | 0.3% |
| 2 Gol | 5.5% | 7.3% | 4.9% | 2.2% | 0.7% | 0.2% |
| 3 Gol | 2.1% | 2.8% | 1.9% | 0.8% | 0.3% | 0.1% |
| 4 Gol | 0.6% | 0.8% | 0.5% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.2% | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Cucuta — Son 5 Maç
M
vs Águilas Doradas (E)
0 - 2
M
vs America de Cali (D)
3 - 1
G
vs Atletico Nacional (E)
1 - 0
G
vs Chico (D)
0 - 1
G
vs Deportivo Pereira (E)
4 - 0
Santa Fe — Son 5 Maç
M
vs Atletico Nacional (D)
2 - 0
G
vs Bucaramanga (E)
2 - 1
G
vs Jaguares (E)
2 - 1
M
vs Llaneros (D)
1 - 0
B
vs Fortaleza FC (E)
2 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.