Laos
Lao League •
21.02.2026 — 11:30
Young Elephant
Elo: 1674λ (Beklenen Gol): 1.53
3 - 0
Tamamlandı
İY: 2 - 0
Champasak United
Elo: 1466λ (Beklenen Gol): 0.44
Model Güven Derecesi:
%90
Young Elephant - Champasak United mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.53, Dep: 0.44 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Young Elephant %63.7 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %31.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %28.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %26.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %71.4
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%62.7
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Young Elephant xG
1.91
Dengeli
Champasak United xG
0.80
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%63.7
X (Beraberlik)
%26.5
2 (Deplasman)
%9.8
Çifte Şans 1X: %90.2
Çifte Şans X2: %36.3
Çifte Şans 12: %73.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %85.3
0.5 Alt: %14.7
1.5 Üst: %59.4
1.5 Alt: %40.6
2.5 Üst: %31.6
2.5 Alt: %68.4
3.5 Üst: %13.8
3.5 Alt: %86.2
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%28.8
KG Yok
%71.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%20.6
2-0
%16.3
0-0
%14.6
1-1
%10.1
3-0
%8.3
2-1
%7.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %42.8
İY X: %47.9
İY 2: %9.3
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %58.4
İY 0.5 Alt: %41.6
İY 1.5 Üst: %22.7
İY 1.5 Alt: %77.3
İY 2.5 Üst: %6.0
İY 2.5 Alt: %94.0
İY 3.5 Üst: %1.2
İY 3.5 Alt: %98.8
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.16
+
Dep
2.67
=
Toplam
7.83
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %38.4
8.5 Alt: %61.6
9.5 Üst: %26.3
9.5 Alt: %73.7
10.5 Üst: %16.8
10.5 Alt: %83.2
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.6 Korner (Ev: 2.37, Dep: 1.23)
İY 4.5 Üst: %29.4
İY 4.5 Alt: %70.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %76.2 |
Eşit: %10.0 |
Dep: %13.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
19.2
Ev: 13.4 • Dep: 5.9
İsabetli Şut
6.8
Ev: 4.8 • Dep: 2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %29.4
21.5 Alt: %70.6
23.5 Şut Üst: %16.5
23.5 Alt: %83.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %36.7
7.5 Alt: %63.3
8.5 İsabetli Üst: %24.1
8.5 Alt: %75.9
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiYoung Elephant
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Champasak United
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Young Elephant (-1.00)
@2.05
%48.9 İhtimal
İade (Push): %28.8
Champasak United (+1.00)
@1.96
%51.1 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.75 Gol Üst
@1.90
%52.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.75 Gol Alt
@2.11
%47.4 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @2.87 | %34.8 | %0.0 | @1.53 | %65.2 |
| -1.25 | @2.46 | %40.7 | %0.0 | @1.68 | %59.4 |
| -1.00 Ana Hat | @2.05 | %48.9 | %28.8 | @1.96 | %51.1 |
| -0.75 | @1.74 | %57.5 | %0.0 | @2.35 | %42.6 |
| -0.50 | @1.57 | %63.6 | %0.0 | @2.75 | %36.4 |
| -0.25 | @1.36 | %73.3 | %0.0 | @3.75 | %26.7 |
| 0.0 | @1.15 | %86.6 | %26.6 | @7.47 | %13.4 |
| +0.25 | @1.13 | %88.7 | %0.0 | @8.82 | %11.3 |
| +0.50 | @1.11 | %90.2 | %0.0 | @10.18 | %9.8 |
| +0.75 | @1.07 | %93.9 | %0.0 | @16.27 | %6.2 |
| +1.00 | @1.02 | %97.9 | %7.8 | @46.47 | %2.2 |
| +1.25 | @1.02 | %97.9 | %0.0 | @48.44 | %2.1 |
| +1.50 | @1.02 | %98.0 | %0.0 | @50.42 | %2.0 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 Ana Hat | @1.90 | %52.6 | %0.0 | @2.11 | %47.4 |
| +2.00 | @2.30 | %43.4 | %27.9 | @1.77 | %56.6 |
| +2.25 | @2.75 | %36.4 | %0.0 | @1.57 | %63.6 |
| +2.50 | @3.20 | %31.3 | %0.0 | @1.46 | %68.7 |
| +2.75 | @4.07 | %24.5 | %0.0 | @1.33 | %75.5 |
| +3.00 | @6.13 | %16.3 | %17.9 | @1.19 | %83.7 |
| +3.25 | @6.80 | %14.7 | %0.0 | @1.17 | %85.3 |
| +3.50 | @7.46 | %13.4 | %0.0 | @1.15 | %86.6 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 14.7% | 5.5% | 1.4% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 1 Gol | 20.6% | 10.2% | 2.1% | 0.3% | 0.0% | 0.0% |
| 2 Gol | 16.3% | 7.3% | 1.6% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 3 Gol | 8.3% | 3.7% | 0.8% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 3.2% | 1.4% | 0.3% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 1.0% | 0.4% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Young Elephant — Son 5 Maç
B
vs Master 7 (D)
1 - 1
G
vs Viengchanh (D)
0 - 1
G
vs Salavan United (E)
3 - 0
G
vs Lao Army (D)
0 - 1
G
vs Savannakhet (D)
0 - 5
Champasak United — Son 5 Maç
G
vs Namtha United (E)
3 - 2
G
vs Salavan United (E)
3 - 1
M
vs Luangprabang FC (D)
1 - 0
B
vs Young Elephant (E)
0 - 0
M
vs Young Elephant (E)
0 - 3
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 19.10.2025 | Lao League | Champasak United | 0 - 0 | Young Elephant |
| 08.02.2025 | Lao League | Champasak United | 0 - 3 | Young Elephant |
| 02.10.2024 | Lao League | Young Elephant | 3 - 0 | Champasak United |
| 27.05.2023 | Lao League | Young Elephant | 4 - 0 | Champasak United |
| 26.02.2023 | Lao League | Champasak United | 0 - 1 | Young Elephant |
| 10.08.2022 | Lao League | Young Elephant | 1 - 0 | Champasak United |
| 27.07.2022 | Lao League | Young Elephant | 2 - 1 | Champasak United |
| 12.03.2022 | Lao League | Champasak United | 1 - 3 | Young Elephant |