Maç Listesine Dön
Azerbaycan Birinci Dasta • 18.02.2026 — 13:30

Cəbrayıl

Elo: 1477
λ (Beklenen Gol): 2.29
1 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 2

Baku Sportinq

Elo: 1492
λ (Beklenen Gol): 1.05
Model Güven Derecesi:
%80
Veri Kalitesi Bildirimi: Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (4 maç).
Cəbrayıl - Baku Sportinq mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.29, Dep: 1.05 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Cəbrayıl %64.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %64.8, Karşılıklı Gol Var olasılığı %59.0, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %20.1 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %88.8
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal %55.1
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4% Elo: 32.4% Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Cəbrayıl xG 2.39
Dengeli
Baku Sportinq xG 1.24
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi) %64.6
X (Beraberlik) %20.1
2 (Deplasman) %15.4

Çifte Şans 1X: %84.6
Çifte Şans X2: %35.4
Çifte Şans 12: %79.9
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %95.7 0.5 Alt: %4.3
1.5 Üst: %85.3 1.5 Alt: %14.8
2.5 Üst: %64.8 2.5 Alt: %35.2
3.5 Üst: %42.8 3.5 Alt: %57.2

KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var %59.0
KG Yok %41.0
En Olası Skorlar
Top 6 Skor
2-1
%9.8
2-0
%9.3
1-1
%9.2
1-0
%7.5
3-1
%7.5
3-0
%7.1

İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %47.9 İY X: %36.2 İY 2: %15.9
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %76.8 İY 0.5 Alt: %23.2
İY 1.5 Üst: %44.9 İY 1.5 Alt: %55.1
İY 2.5 Üst: %18.8 İY 2.5 Alt: %81.2
İY 3.5 Üst: %6.2 İY 3.5 Alt: %93.8
Korner Analizi (İY & MS)
Poisson
Toplam Beklenen Korner (λ)
Ev 6.69
+
Dep 3.98
=
Toplam 10.67
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %73.7 8.5 Alt: %26.3
9.5 Üst: %62.2 9.5 Alt: %37.8
10.5 Üst: %50.0 10.5 Alt: %50.0

İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.91 Korner (Ev: 3.08, Dep: 1.83)
İY 4.5 Üst: %54.3 İY 4.5 Alt: %45.7
Korner Galibiyeti (1-X-2) Ev: %75.2 | Eşit: %8.9 | Dep: %16.0
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / Faul
Beklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev ~2.24
+
Dep ~2.65
=
Toplam ~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9 3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0 4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4 5.5 Kart Alt: %63.6

KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali: %19.6
Ev KK: %8.8 Orta Risk Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum Hacmi
Beklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut 27.6
Ev: 18 • Dep: 9.6
İsabetli Şut 9.7
Ev: 6.4 • Dep: 3.3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %88.0 21.5 Alt: %12.0
23.5 Şut Üst: %77.9 23.5 Alt: %22.2

İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %75.1 7.5 Alt: %25.0
8.5 İsabetli Üst: %63.1 8.5 Alt: %36.9
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model Düzeltmesi
Cəbrayıl
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Baku Sportinq
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi Dengeli Sendika Hattı
Cəbrayıl (-1.00)
@1.89
%52.9 İhtimal
İade (Push): %22.7
Baku Sportinq (+1.00)
@2.12
%47.1 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi Dengeli Gol Hattı
+3.00 Gol Üst
@1.88
%53.1 İhtimal
İade (Push): %22.7
+3.00 Gol Alt
@2.13
%46.9 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
Handikap Çizgisi Ev Adil Oran Ev Şans (%) İade (Push) Dep Adil Oran Dep Şans (%)
-1.50 @2.45 %40.9 %0.0 @1.69 %59.1
-1.25 @2.17 %46.1 %0.0 @1.86 %53.9
-1.00 Ana Hat @1.89 %52.9 %22.7 @2.12 %47.1
-0.75 @1.70 %58.9 %0.0 @2.43 %41.1
-0.50 @1.57 %63.6 %0.0 @2.74 %36.4
-0.25 @1.41 %70.9 %0.0 @3.44 %29.1
0.0 @1.25 %80.1 %20.7 @5.03 %19.9
+0.25 @1.21 %82.4 %0.0 @5.69 %17.6
+0.50 @1.19 %84.2 %0.0 @6.34 %15.8
+0.75 @1.13 %88.7 %0.0 @8.84 %11.3
+1.00 @1.07 %93.6 %10.0 @15.72 %6.4
+1.25 @1.06 %94.0 %0.0 @16.60 %6.0
+1.50 @1.06 %94.3 %0.0 @17.48 %5.7
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
Gol Çizgisi Üst Oran Üst (%) İade Alt Oran Alt (%)
+1.75 @1.20 %83.0 %0.0 @5.89 %17.0
+2.00 @1.24 %80.8 %21.0 @5.19 %19.3
+2.25 @1.40 %71.3 %0.0 @3.48 %28.7
+2.50 @1.57 %63.8 %0.0 @2.76 %36.2
+2.75 @1.69 %59.1 %0.0 @2.45 %40.9
+3.00 Ana Hat @1.88 %53.1 %22.7 @2.13 %46.9
+3.25 @2.16 %46.3 %0.0 @1.86 %53.7
+3.50 @2.44 %41.1 %0.0 @1.70 %58.9
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)
Ev \ Dep 0 Gol 1 Gol 2 Gol 3 Gol 4 Gol 5 Gol
0 Gol 4.3% 3.2% 2.0% 0.7% 0.2% 0.0%
1 Gol 7.7% 9.4% 4.6% 1.6% 0.4% 0.1%
2 Gol 9.6% 10.1% 5.3% 1.8% 0.5% 0.1%
3 Gol 7.3% 7.7% 4.0% 1.4% 0.4% 0.1%
4 Gol 4.2% 4.4% 2.3% 0.8% 0.2% 0.0%
5 Gol 1.9% 2.0% 1.1% 0.4% 0.1% 0.0%
Cəbrayıl — Son 5 Maç
G vs Səbail (D)
0 - 2
G vs Şimal (E)
7 - 0
M vs Baku Sportinq (D)
2 - 0
G vs Baku Sportinq (E)
2 - 1
M vs Baku Sportinq (D)
1 - 0
Baku Sportinq — Son 5 Maç
G vs Cəbrayıl (E)
2 - 0
M vs Cəbrayıl (D)
2 - 1
G vs Cəbrayıl (E)
1 - 0
G vs Cəbrayıl (D)
1 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
4 Maç
Tarih Lig Ev Sahibi Skor Deplasman
05.11.2025 Birinci Dasta Baku Sportinq 2 - 0 Cəbrayıl
01.05.2025 Birinci Dasta Cəbrayıl 2 - 1 Baku Sportinq
27.02.2025 Birinci Dasta Baku Sportinq 1 - 0 Cəbrayıl
29.11.2024 Birinci Dasta Cəbrayıl 1 - 2 Baku Sportinq