Fransa
National 3 - Group F •
14.03.2026 — 20:00
Belfort
Elo: 1495λ (Beklenen Gol): 1.17
0 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Racing Besançon
Elo: 1524λ (Beklenen Gol): 1.14
Model Güven Derecesi:
%72
Belfort - Racing Besançon mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.17, Dep: 1.14 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Belfort %35.5 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %40.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %47.9, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %30.3 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %70.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Belfort xG
1.55
Dengeli
Racing Besançon xG
1.24
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%35.5
X (Beraberlik)
%30.3
2 (Deplasman)
%34.2
Çifte Şans 1X: %65.8
Çifte Şans X2: %64.5
Çifte Şans 12: %69.7
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %89.0
0.5 Alt: %11.0
1.5 Üst: %68.1
1.5 Alt: %31.9
2.5 Üst: %40.6
2.5 Alt: %59.4
3.5 Üst: %20.2
3.5 Alt: %79.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%47.9
KG Yok
%52.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%14.2
0-0
%10.9
1-0
%10.6
0-1
%10.4
2-1
%7.7
1-2
%7.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %26.9
İY X: %47.1
İY 2: %26.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %63.9
İY 0.5 Alt: %36.1
İY 1.5 Üst: %28.5
İY 1.5 Alt: %71.5
İY 2.5 Üst: %8.7
İY 2.5 Alt: %91.3
İY 3.5 Üst: %2.1
İY 3.5 Alt: %97.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.43
+
Dep
4.17
=
Toplam
8.6
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %49.1
8.5 Alt: %50.9
9.5 Üst: %36.0
9.5 Alt: %64.0
10.5 Üst: %24.8
10.5 Alt: %75.2
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.96 Korner (Ev: 2.04, Dep: 1.92)
İY 4.5 Üst: %36.3
İY 4.5 Alt: %63.7
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %46.6 |
Eşit: %13.8 |
Dep: %39.6
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
21.3
Ev: 11.2 • Dep: 10.1
İsabetli Şut
7.4
Ev: 4 • Dep: 3.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %46.9
21.5 Alt: %53.1
23.5 Şut Üst: %30.7
23.5 Alt: %69.3
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %46.7
7.5 Alt: %53.3
8.5 İsabetli Üst: %33.1
8.5 Alt: %66.9
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiBelfort
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Racing Besançon
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Belfort (0.0)
@1.96
%51.0 İhtimal
İade (Push): %30.4
Racing Besançon (+0.00)
@2.04
%49.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@2.13
%46.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@1.88
%53.1 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @6.59 | %15.2 | %0.0 | @1.18 | %84.8 |
| -1.25 | @5.92 | %16.9 | %0.0 | @1.20 | %83.1 |
| -1.00 | @5.25 | %19.0 | %20.3 | @1.24 | %81.0 |
| -0.75 | @3.55 | %28.2 | %0.0 | @1.39 | %71.8 |
| -0.50 | @2.82 | %35.5 | %0.0 | @1.55 | %64.5 |
| -0.25 | @2.39 | %41.9 | %0.0 | @1.72 | %58.1 |
| 0.0 Ana Hat | @1.96 | %51.0 | %30.4 | @2.04 | %49.0 |
| +0.25 | @1.67 | %59.8 | %0.0 | @2.49 | %40.2 |
| +0.50 | @1.52 | %65.9 | %0.0 | @2.93 | %34.1 |
| +0.75 | @1.37 | %73.1 | %0.0 | @3.72 | %26.9 |
| +1.00 | @1.22 | %82.2 | %19.8 | @5.60 | %17.9 |
| +1.25 | @1.19 | %84.1 | %0.0 | @6.29 | %15.9 |
| +1.50 | @1.17 | %85.7 | %0.0 | @6.99 | %14.3 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.59 | %62.9 | %0.0 | @2.70 | %37.1 |
| +2.00 | @1.79 | %55.9 | %27.6 | @2.26 | %44.2 |
| +2.25 Ana Hat | @2.13 | %46.9 | %0.0 | @1.88 | %53.1 |
| +2.50 | @2.47 | %40.5 | %0.0 | @1.68 | %59.5 |
| +2.75 | @2.97 | %33.7 | %0.0 | @1.51 | %66.3 |
| +3.00 | @3.97 | %25.2 | %20.4 | @1.34 | %74.8 |
| +3.25 | @4.48 | %22.3 | %0.0 | @1.29 | %77.7 |
| +3.50 | @4.99 | %20.0 | %0.0 | @1.25 | %80.0 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 11.0% | 10.4% | 6.5% | 2.5% | 0.7% | 0.2% |
| 1 Gol | 10.6% | 14.3% | 7.6% | 2.9% | 0.8% | 0.2% |
| 2 Gol | 6.8% | 7.8% | 4.4% | 1.7% | 0.5% | 0.1% |
| 3 Gol | 2.6% | 3.0% | 1.7% | 0.7% | 0.2% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.8% | 0.9% | 0.5% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Belfort — Son 5 Maç
G
vs Sochaux II (D)
1 - 2
B
vs Troyes II (E)
1 - 1
B
vs Besançon (D)
1 - 1
M
vs Jura Dolois (E)
0 - 1
B
vs Racing Besançon (D)
1 - 1
Racing Besançon — Son 5 Maç
G
vs Thaon (E)
1 - 0
B
vs Chalon-sur-Saône (D)
2 - 2
B
vs Belfort (E)
1 - 1
B
vs Belfort (D)
0 - 0
B
vs Belfort (E)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
3 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 01.11.2025 | National 3 - Group F | Racing Besançon | 1 - 1 | Belfort |
| 08.02.2025 | National 3 - Group H | Belfort | 0 - 0 | Racing Besançon |
| 07.09.2024 | National 3 - Group H | Racing Besançon | 1 - 1 | Belfort |