İran
Azadegan League •
09.11.2026 — 16:15
Novin Ahvaz
Elo: 1489λ (Beklenen Gol): 0.80
VS
Başlamadı
Ario Eslamshahr
Elo: 1488λ (Beklenen Gol): 0.68
Model Güven Derecesi:
%70
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Novin Ahvaz - Ario Eslamshahr mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.80, Dep: 0.68 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Novin Ahvaz %34.3 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %18.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %28.0, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %38.8 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %62.4
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Novin Ahvaz xG
1.20
Dengeli
Ario Eslamshahr xG
0.84
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%34.3
X (Beraberlik)
%38.8
2 (Deplasman)
%26.9
Çifte Şans 1X: %73.2
Çifte Şans X2: %65.7
Çifte Şans 12: %61.2
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %76.2
0.5 Alt: %23.8
1.5 Üst: %44.4
1.5 Alt: %55.6
2.5 Üst: %18.6
2.5 Alt: %81.5
3.5 Üst: %6.3
3.5 Alt: %93.7
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%28.0
KG Yok
%72.0
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-0
%23.8
1-0
%17.4
0-1
%14.5
1-1
%13.3
2-0
%7.4
0-2
%5.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %23.1
İY X: %58.1
İY 2: %18.8
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %48.1
İY 0.5 Alt: %51.9
İY 1.5 Üst: %14.8
İY 1.5 Alt: %85.2
İY 2.5 Üst: %3.0
İY 2.5 Alt: %97.0
İY 3.5 Üst: %0.5
İY 3.5 Alt: %99.5
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.69
+
Dep
3.17
=
Toplam
6.87
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %25.4
8.5 Alt: %74.6
9.5 Üst: %15.6
9.5 Alt: %84.4
10.5 Üst: %8.9
10.5 Alt: %91.1
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.16 Korner (Ev: 1.7, Dep: 1.46)
İY 4.5 Üst: %21.2
İY 4.5 Alt: %78.8
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %50.2 |
Eşit: %15.3 |
Dep: %34.6
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
16.2
Ev: 8.9 • Dep: 7.3
İsabetli Şut
5.7
Ev: 3.2 • Dep: 2.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %9.9
21.5 Alt: %90.1
23.5 Şut Üst: %4.2
23.5 Alt: %95.8
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %21.3
7.5 Alt: %78.7
8.5 İsabetli Üst: %12.1
8.5 Alt: %87.9
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiNovin Ahvaz
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Ario Eslamshahr
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Novin Ahvaz (0.0)
@1.78
%56.1 İhtimal
İade (Push): %38.8
Ario Eslamshahr (+0.00)
@2.28
%43.9 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.50 Gol Üst
@2.25
%44.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.50 Gol Alt
@1.80
%55.6 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @8.69 | %11.5 | %0.0 | @1.13 | %88.5 |
| -1.25 | @7.70 | %13.0 | %0.0 | @1.15 | %87.0 |
| -1.00 | @6.71 | %14.9 | %22.8 | @1.18 | %85.1 |
| -0.75 | @3.87 | %25.9 | %0.0 | @1.35 | %74.1 |
| -0.50 | @2.91 | %34.3 | %0.0 | @1.52 | %65.7 |
| -0.25 | @2.35 | %42.6 | %0.0 | @1.74 | %57.4 |
| 0.0 Ana Hat | @1.78 | %56.1 | %38.8 | @2.28 | %43.9 |
| +0.25 | @1.50 | %66.7 | %0.0 | @3.00 | %33.3 |
| +0.50 | @1.37 | %73.2 | %0.0 | @3.72 | %26.9 |
| +0.75 | @1.24 | %80.9 | %0.0 | @5.22 | %19.1 |
| +1.00 | @1.11 | %90.4 | %19.1 | @10.39 | %9.6 |
| +1.25 | @1.09 | %91.4 | %0.0 | @11.61 | %8.6 |
| +1.50 | @1.08 | %92.2 | %0.0 | @12.84 | %7.8 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @2.77 | %36.1 | %0.0 | @1.56 | %63.9 |
| +2.00 | @4.00 | %25.0 | %25.8 | @1.33 | %75.0 |
| +2.25 | @4.70 | %21.3 | %0.0 | @1.27 | %78.7 |
| +2.50 | @5.40 | %18.5 | %0.0 | @1.23 | %81.5 |
| +2.75 | @7.58 | %13.2 | %0.0 | @1.15 | %86.8 |
| +3.00 | @14.03 | %7.1 | %12.3 | @1.08 | %92.9 |
| +3.25 | @15.01 | %6.7 | %0.0 | @1.07 | %93.3 |
| +3.50 | @15.99 | %6.3 | %0.0 | @1.07 | %93.8 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 23.8% | 14.5% | 5.2% | 1.2% | 0.2% | 0.0% |
| 1 Gol | 17.4% | 13.3% | 4.2% | 0.9% | 0.2% | 0.0% |
| 2 Gol | 7.3% | 5.0% | 1.7% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 2.0% | 1.3% | 0.4% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.4% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Novin Ahvaz — Son 5 Maç
G
vs Naft Bandar Abbas (D)
0 - 1
B
vs Be'sat Kermanshah (E)
0 - 0
G
vs Havadar (D)
0 - 1
B
vs Naft Masjed Soleyman (E)
1 - 1
B
vs Naft Gachsaran (D)
1 - 1
Ario Eslamshahr — Son 5 Maç
M
vs Fard Alborz (E)
0 - 3
M
vs Pars Jonoubi JAM (D)
1 - 0
G
vs Naft Bandar Abbas (E)
4 - 0
M
vs Mes Rafsanjan (D)
1 - 0
G
vs Havadar (E)
2 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.