Peru
Primera División •
09.11.2026 — 01:00
Deportivo Saprissa
Elo: 1502λ (Beklenen Gol): 1.63
VS
Başlamadı
Puntarenas FC
Elo: 1551λ (Beklenen Gol): 1.04
Model Güven Derecesi:
%70
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Deportivo Saprissa - Puntarenas FC mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.63, Dep: 1.04 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Deportivo Saprissa %50.3 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %49.9, Karşılıklı Gol Var olasılığı %52.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %26.4 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %97
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Deportivo Saprissa xG
1.95
Dengeli
Puntarenas FC xG
1.24
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%50.3
X (Beraberlik)
%26.4
2 (Deplasman)
%23.2
Çifte Şans 1X: %76.8
Çifte Şans X2: %49.7
Çifte Şans 12: %73.6
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %92.1
0.5 Alt: %7.9
1.5 Üst: %75.4
1.5 Alt: %24.6
2.5 Üst: %49.9
2.5 Alt: %50.2
3.5 Üst: %27.9
3.5 Alt: %72.1
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%52.8
KG Yok
%47.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%12.6
1-0
%10.4
2-1
%9.6
2-0
%9.2
0-0
%7.8
0-1
%6.3
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %36.9
İY X: %42.9
İY 2: %20.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %69.1
İY 0.5 Alt: %30.9
İY 1.5 Üst: %34.5
İY 1.5 Alt: %65.5
İY 2.5 Üst: %12.0
İY 2.5 Alt: %88.0
İY 3.5 Üst: %3.3
İY 3.5 Alt: %96.7
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.36
+
Dep
3.95
=
Toplam
9.31
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %58.5
8.5 Alt: %41.5
9.5 Üst: %45.4
9.5 Alt: %54.6
10.5 Üst: %33.2
10.5 Alt: %66.8
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.28 Korner (Ev: 2.47, Dep: 1.82)
İY 4.5 Üst: %42.7
İY 4.5 Alt: %57.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %61.6 |
Eşit: %12.0 |
Dep: %26.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
23.5
Ev: 14 • Dep: 9.5
İsabetli Şut
8.2
Ev: 5 • Dep: 3.3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %65.0
21.5 Alt: %35.1
23.5 Şut Üst: %48.6
23.5 Alt: %51.4
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %57.9
7.5 Alt: %42.1
8.5 İsabetli Üst: %44.0
8.5 Alt: %56.0
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiDeportivo Saprissa
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Puntarenas FC
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Deportivo Saprissa (-0.50)
@2.00
%50.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
Puntarenas FC (+0.50)
@2.00
%50.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.50 Gol Üst
@2.02
%49.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.50 Gol Alt
@1.98
%50.5 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.74 | %26.7 | %0.0 | @1.37 | %73.3 |
| -1.25 | @3.30 | %30.3 | %0.0 | @1.43 | %69.7 |
| -1.00 | @2.87 | %34.9 | %23.3 | @1.54 | %65.1 |
| -0.75 | @2.30 | %43.4 | %0.0 | @1.77 | %56.6 |
| -0.50 Ana Hat | @2.00 | %50.0 | %0.0 | @2.00 | %50.0 |
| -0.25 | @1.73 | %57.7 | %0.0 | @2.36 | %42.3 |
| 0.0 | @1.47 | %68.2 | %26.6 | @3.14 | %31.8 |
| +0.25 | @1.37 | %73.1 | %0.0 | @3.71 | %26.9 |
| +0.50 | @1.30 | %76.7 | %0.0 | @4.28 | %23.4 |
| +0.75 | @1.21 | %82.6 | %0.0 | @5.76 | %17.4 |
| +1.00 | @1.12 | %89.7 | %14.5 | @9.66 | %10.4 |
| +1.25 | @1.11 | %90.5 | %0.0 | @10.48 | %9.5 |
| +1.50 | @1.10 | %91.2 | %0.0 | @11.30 | %8.9 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.40 | %71.6 | %0.0 | @3.52 | %28.4 |
| +2.00 | @1.50 | %66.7 | %25.8 | @3.00 | %33.3 |
| +2.25 | @1.76 | %56.8 | %0.0 | @2.32 | %43.2 |
| +2.50 Ana Hat | @2.02 | %49.5 | %0.0 | @1.98 | %50.5 |
| +2.75 | @2.31 | %43.2 | %0.0 | @1.76 | %56.8 |
| +3.00 | @2.84 | %35.2 | %22.1 | @1.54 | %64.8 |
| +3.25 | @3.25 | %30.8 | %0.0 | @1.44 | %69.2 |
| +3.50 | @3.65 | %27.4 | %0.0 | @1.38 | %72.6 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 7.9% | 6.4% | 3.8% | 1.3% | 0.3% | 0.1% |
| 1 Gol | 10.5% | 12.7% | 6.1% | 2.1% | 0.6% | 0.1% |
| 2 Gol | 9.3% | 9.6% | 5.0% | 1.7% | 0.4% | 0.1% |
| 3 Gol | 5.0% | 5.2% | 2.7% | 0.9% | 0.2% | 0.1% |
| 4 Gol | 2.1% | 2.1% | 1.1% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.7% | 0.7% | 0.4% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Deportivo Saprissa — Son 5 Maç
G
vs CS Herediano (D)
0 - 2
B
vs LD Alajuelense (E)
0 - 0
G
vs Firpo (E)
2 - 1
M
vs San Carlos (D)
2 - 1
B
vs Firpo (D)
0 - 0
Puntarenas FC — Son 5 Maç
M
vs San Carlos (E)
0 - 1
B
vs Perez Zeledon (D)
1 - 1
G
vs Inter San Carlos (E)
3 - 1
G
vs Escorpiones Belén (D)
1 - 2
M
vs CS Cartagines (D)
3 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.