Switzerland
1. Liga Classic - Group 2 •
08.11.2026 — 17:00
Langenthal
Elo: 1497λ (Beklenen Gol): 2.07
VS
Başlamadı
Courtételle
Elo: 1555λ (Beklenen Gol): 2.52
Model Güven Derecesi:
%70
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Langenthal - Courtételle mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.07, Dep: 2.52 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Courtételle %48.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %83.5, Karşılıklı Gol Var olasılığı %80.7, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %19.7 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %71.7
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Langenthal xG
2.35
Dengeli
Courtételle xG
2.44
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%32.2
X (Beraberlik)
%19.7
2 (Deplasman)
%48.1
Çifte Şans 1X: %51.9
Çifte Şans X2: %67.8
Çifte Şans 12: %80.3
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %98.5
0.5 Alt: %1.5
1.5 Üst: %94.7
1.5 Alt: %5.3
2.5 Üst: %83.5
2.5 Alt: %16.5
3.5 Üst: %67.1
3.5 Alt: %32.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%80.7
KG Yok
%19.3
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-2
%6.9
1-2
%6.7
2-3
%5.8
1-1
%5.7
1-3
%5.6
2-1
%5.5
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %28.8
İY X: %32.4
İY 2: %38.9
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %86.2
İY 0.5 Alt: %13.8
İY 1.5 Üst: %61.7
İY 1.5 Alt: %38.3
İY 2.5 Üst: %33.5
İY 2.5 Alt: %66.6
İY 3.5 Üst: %14.7
İY 3.5 Alt: %85.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
6.24
+
Dep
7.13
=
Toplam
13.37
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %91.6
8.5 Alt: %8.4
9.5 Üst: %85.7
9.5 Alt: %14.3
10.5 Üst: %77.9
10.5 Alt: %22.1
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 6.15 Korner (Ev: 2.87, Dep: 3.28)
İY 4.5 Üst: %73.5
İY 4.5 Alt: %26.5
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %35.2 |
Eşit: %10.7 |
Dep: %54.1
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
35.2
Ev: 16.7 • Dep: 18.6
İsabetli Şut
12.3
Ev: 5.9 • Dep: 6.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %99.3
21.5 Alt: %0.7
23.5 Şut Üst: %98.1
23.5 Alt: %1.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %92.2
7.5 Alt: %7.8
8.5 İsabetli Üst: %86.3
8.5 Alt: %13.7
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiLangenthal
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Courtételle
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Langenthal (+0.25)
@2.10
%47.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
Courtételle (-0.25)
@1.91
%52.3 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+4.00 Gol Üst
@1.78
%56.3 İhtimal
İade (Push): %20.0
+4.00 Gol Alt
@2.29
%43.7 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.98 | %16.7 | %0.0 | @1.20 | %83.3 |
| -1.25 | @5.51 | %18.1 | %0.0 | @1.22 | %81.9 |
| -1.00 | @5.05 | %19.8 | %15.5 | @1.25 | %80.2 |
| -0.75 | @3.76 | %26.6 | %0.0 | @1.36 | %73.4 |
| -0.50 | @3.10 | %32.3 | %0.0 | @1.48 | %67.7 |
| -0.25 | @2.77 | %36.0 | %0.0 | @1.56 | %64.0 |
| 0.0 | @2.45 | %40.8 | %20.9 | @1.69 | %59.2 |
| +0.25 Ana Hat | @2.10 | %47.7 | %0.0 | @1.91 | %52.3 |
| +0.50 | @1.88 | %53.2 | %0.0 | @2.14 | %46.8 |
| +0.75 | @1.70 | %58.8 | %0.0 | @2.42 | %41.3 |
| +1.00 | @1.52 | %65.6 | %19.0 | @2.91 | %34.4 |
| +1.25 | @1.44 | %69.2 | %0.0 | @3.25 | %30.8 |
| +1.50 | @1.39 | %72.2 | %0.0 | @3.59 | %27.9 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.06 | %94.0 | %0.0 | @16.64 | %6.0 |
| +2.00 | @1.07 | %93.6 | %11.9 | @15.60 | %6.4 |
| +2.25 | @1.14 | %87.7 | %0.0 | @8.12 | %12.3 |
| +2.50 | @1.21 | %82.5 | %0.0 | @5.71 | %17.5 |
| +2.75 | @1.24 | %80.8 | %0.0 | @5.21 | %19.2 |
| +3.00 | @1.27 | %78.8 | %17.5 | @4.71 | %21.2 |
| +3.25 | @1.40 | %71.2 | %0.0 | @3.48 | %28.8 |
| +3.50 | @1.54 | %65.0 | %0.0 | @2.86 | %35.0 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 1.5% | 2.3% | 3.4% | 2.9% | 1.8% | 0.9% |
| 1 Gol | 1.8% | 6.1% | 7.1% | 6.0% | 3.8% | 1.9% |
| 2 Gol | 2.3% | 5.9% | 7.4% | 6.2% | 3.9% | 2.0% |
| 3 Gol | 1.6% | 4.0% | 5.1% | 4.3% | 2.7% | 1.3% |
| 4 Gol | 0.8% | 2.1% | 2.6% | 2.2% | 1.4% | 0.7% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.9% | 1.1% | 0.9% | 0.6% | 0.3% |
Langenthal — Son 5 Maç
G
vs Concordia Basel (D)
2 - 3
B
vs Delémont (E)
0 - 0
G
vs Monthey (E)
3 - 0
M
vs Neuchatel Xamax FC (E)
2 - 3
B
vs FC Wohlen (D)
2 - 2
Courtételle — Son 5 Maç
B
vs Buochs (E)
3 - 3
G
vs Grasshopper II (D)
1 - 3
G
vs Meyrin (E)
3 - 2
G
vs Muri-Gümligen (E)
2 - 0
G
vs Zug (D)
1 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.