Azerbaycan
Premyer Liqa •
08.11.2026 — 14:00
Imisli FK
Elo: 1482λ (Beklenen Gol): 1.38
CANLI
Sumqayıt
Elo: 1448λ (Beklenen Gol): 2.84
Model Güven Derecesi:
%75
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Imisli FK - Sumqayıt mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.38, Dep: 2.84 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Sumqayıt %67.3 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %79.1, Karşılıklı Gol Var olasılığı %70.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %16.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %40
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Imisli FK xG
1.60
Dengeli
Sumqayıt xG
2.75
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%15.8
X (Beraberlik)
%16.9
2 (Deplasman)
%67.3
Çifte Şans 1X: %32.7
Çifte Şans X2: %84.3
Çifte Şans 12: %83.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %97.9
0.5 Alt: %2.1
1.5 Üst: %92.7
1.5 Alt: %7.3
2.5 Üst: %79.1
2.5 Alt: %20.9
3.5 Üst: %60.6
3.5 Alt: %39.4
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%70.8
KG Yok
%29.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-2
%8.2
1-3
%7.8
1-1
%6.2
0-2
%6.0
0-3
%5.7
2-2
%5.7
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %17.3
İY X: %31.5
İY 2: %51.2
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %83.9
İY 0.5 Alt: %16.1
İY 1.5 Üst: %57.0
İY 1.5 Alt: %43.0
İY 2.5 Üst: %28.8
İY 2.5 Alt: %71.2
İY 3.5 Üst: %11.6
İY 3.5 Alt: %88.5
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.85
+
Dep
7.83
=
Toplam
12.67
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %88.4
8.5 Alt: %11.6
9.5 Üst: %81.2
9.5 Alt: %18.9
10.5 Üst: %71.9
10.5 Alt: %28.1
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.83 Korner (Ev: 2.23, Dep: 3.6)
İY 4.5 Üst: %69.2
İY 4.5 Alt: %30.9
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %16.2 |
Eşit: %8.1 |
Dep: %75.7
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
32.4
Ev: 12.4 • Dep: 20
İsabetli Şut
11.5
Ev: 4.4 • Dep: 7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %97.8
21.5 Alt: %2.2
23.5 Şut Üst: %94.7
23.5 Alt: %5.3
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %88.4
7.5 Alt: %11.6
8.5 İsabetli Üst: %80.7
8.5 Alt: %19.3
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiImisli FK
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Sumqayıt
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Imisli FK (+1.25)
@1.98
%50.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
Sumqayıt (-1.25)
@2.02
%49.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.75 Gol Üst
@1.89
%52.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.75 Gol Alt
@2.12
%47.2 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @14.75 | %6.8 | %0.0 | @1.07 | %93.2 |
| -1.25 | @14.03 | %7.1 | %0.0 | @1.08 | %92.9 |
| -1.00 | @13.30 | %7.5 | %9.9 | @1.08 | %92.5 |
| -0.75 | @8.12 | %12.3 | %0.0 | @1.14 | %87.7 |
| -0.50 | @6.01 | %16.6 | %0.0 | @1.20 | %83.4 |
| -0.25 | @5.47 | %18.3 | %0.0 | @1.22 | %81.7 |
| 0.0 | @4.92 | %20.3 | %18.2 | @1.26 | %79.7 |
| +0.25 | @3.54 | %28.3 | %0.0 | @1.39 | %71.7 |
| +0.50 | @2.87 | %34.8 | %0.0 | @1.53 | %65.2 |
| +0.75 | @2.57 | %38.9 | %0.0 | @1.64 | %61.2 |
| +1.00 | @2.27 | %44.0 | %20.9 | @1.78 | %56.0 |
| +1.25 Ana Hat | @1.98 | %50.5 | %0.0 | @2.02 | %49.5 |
| +1.50 | @1.80 | %55.7 | %0.0 | @2.25 | %44.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.09 | %91.6 | %0.0 | @11.84 | %8.5 |
| +2.00 | @1.10 | %90.8 | %14.6 | @10.91 | %9.2 |
| +2.25 | @1.20 | %83.7 | %0.0 | @6.13 | %16.3 |
| +2.50 | @1.29 | %77.6 | %0.0 | @4.46 | %22.4 |
| +2.75 | @1.33 | %75.1 | %0.0 | @4.02 | %24.9 |
| +3.00 | @1.39 | %72.0 | %19.9 | @3.57 | %28.0 |
| +3.25 | @1.56 | %64.1 | %0.0 | @2.78 | %35.9 |
| +3.50 | @1.73 | %57.7 | %0.0 | @2.37 | %42.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 2.1% | 4.1% | 6.4% | 6.1% | 4.3% | 2.4% |
| 1 Gol | 1.7% | 6.7% | 8.8% | 8.4% | 5.9% | 3.4% |
| 2 Gol | 1.5% | 4.3% | 6.1% | 5.7% | 4.1% | 2.3% |
| 3 Gol | 0.7% | 2.0% | 2.8% | 2.6% | 1.9% | 1.1% |
| 4 Gol | 0.2% | 0.7% | 1.0% | 0.9% | 0.6% | 0.4% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.2% | 0.3% | 0.2% | 0.2% | 0.1% |
Imisli FK — Son 5 Maç
M
vs Kapaz (D)
1 - 0
G
vs Şamaxı FK (E)
2 - 1
M
vs Qarabag (E)
0 - 2
M
vs Neftchi Baku (E)
2 - 3
G
vs Safa Baku (D)
0 - 1
Sumqayıt — Son 5 Maç
B
vs Safa Baku (E)
1 - 1
G
vs Kür-Araz (D)
0 - 11
M
vs Zira (D)
3 - 2
G
vs Araz (E)
2 - 1
G
vs Qabala (E)
4 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.