Maç Listesine Dön
Nijerya NPFL • 22.03.2026 — 18:00

Plateau United

Elo: 1539
λ (Beklenen Gol): 1.26
1 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0

Bayelsa United

Elo: 1478
λ (Beklenen Gol): 0.92
Model Güven Derecesi:
%70
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Plateau United - Bayelsa United mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.26, Dep: 0.92 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Plateau United %43.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %37.1, Karşılıklı Gol Var olasılığı %44.0, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %30.7 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %63.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4% Elo: 32.4% Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Plateau United xG 1.60
Dengeli
Bayelsa United xG 1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi) %43.1
X (Beraberlik) %30.7
2 (Deplasman) %26.2

Çifte Şans 1X: %73.8
Çifte Şans X2: %56.9
Çifte Şans 12: %69.3
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %87.7 0.5 Alt: %12.4
1.5 Üst: %65.0 1.5 Alt: %35.0
2.5 Üst: %37.1 2.5 Alt: %62.9
3.5 Üst: %17.6 3.5 Alt: %82.4

KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var %44.0
KG Yok %56.0
En Olası Skorlar
Top 6 Skor
1-1
%14.1
1-0
%13.3
0-0
%12.3
0-1
%9.5
2-0
%9.0
2-1
%8.2

İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %31.0 İY X: %48.2 İY 2: %20.8
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %61.8 İY 0.5 Alt: %38.2
İY 1.5 Üst: %26.3 İY 1.5 Alt: %73.7
İY 2.5 Üst: %7.6 İY 2.5 Alt: %92.4
İY 3.5 Üst: %1.7 İY 3.5 Alt: %98.3
Korner Analizi (İY & MS)
Poisson
Toplam Beklenen Korner (λ)
Ev 4.61
+
Dep 3.7
=
Toplam 8.31
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %45.0 8.5 Alt: %55.0
9.5 Üst: %32.2 9.5 Alt: %67.8
10.5 Üst: %21.6 10.5 Alt: %78.4

İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.82 Korner (Ev: 2.12, Dep: 1.7)
İY 4.5 Üst: %33.6 İY 4.5 Alt: %66.4
Korner Galibiyeti (1-X-2) Ev: %55.5 | Eşit: %13.4 | Dep: %31.0
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / Faul
Beklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev ~1.95
+
Dep ~2.3
=
Toplam ~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4 3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0 4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5 5.5 Kart Alt: %74.5

KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali: %17.3
Ev KK: %7.7 Orta Risk Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum Hacmi
Beklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut 20.5
Ev: 11.7 • Dep: 8.8
İsabetli Şut 7.2
Ev: 4.2 • Dep: 3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %39.9 21.5 Alt: %60.1
23.5 Şut Üst: %24.7 23.5 Alt: %75.3

İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %42.8 7.5 Alt: %57.2
8.5 İsabetli Üst: %29.4 8.5 Alt: %70.6
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model Düzeltmesi
Plateau United
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Bayelsa United
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi Dengeli Sendika Hattı
Plateau United (-0.25)
@1.97
%50.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
Bayelsa United (+0.25)
@2.03
%49.2 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi Dengeli Gol Hattı
+2.00 Gol Üst
@1.95
%51.3 İhtimal
İade (Push): %27.9
+2.00 Gol Alt
@2.05
%48.7 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
Handikap Çizgisi Ev Adil Oran Ev Şans (%) İade (Push) Dep Adil Oran Dep Şans (%)
-1.50 @5.07 %19.7 %0.0 @1.25 %80.3
-1.25 @4.48 %22.3 %0.0 @1.29 %77.7
-1.00 @3.89 %25.7 %23.3 @1.35 %74.3
-0.75 @2.82 %35.5 %0.0 @1.55 %64.5
-0.50 @2.32 %43.0 %0.0 @1.75 %57.0
-0.25 Ana Hat @1.97 %50.9 %0.0 @2.03 %49.2
0.0 @1.61 %62.2 %30.8 @2.64 %37.8
+0.25 @1.45 %69.1 %0.0 @3.23 %31.0
+0.50 @1.35 %73.8 %0.0 @3.82 %26.2
+0.75 @1.24 %80.6 %0.0 @5.15 %19.4
+1.00 @1.13 %88.7 %16.8 @8.87 %11.3
+1.25 @1.11 %89.8 %0.0 @9.76 %10.2
+1.50 @1.10 %90.6 %0.0 @10.66 %9.4
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
Gol Çizgisi Üst Oran Üst (%) İade Alt Oran Alt (%)
+1.75 @1.69 %59.2 %0.0 @2.45 %40.8
+2.00 Ana Hat @1.95 %51.3 %27.9 @2.05 %48.7
+2.25 @2.33 %43.0 %0.0 @1.75 %57.0
+2.50 @2.71 %37.0 %0.0 @1.59 %63.0
+2.75 @3.32 %30.1 %0.0 @1.43 %69.9
+3.00 @4.62 %21.7 %19.5 @1.28 %78.3
+3.25 @5.18 %19.3 %0.0 @1.24 %80.7
+3.50 @5.74 %17.4 %0.0 @1.21 %82.6
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)
Ev \ Dep 0 Gol 1 Gol 2 Gol 3 Gol 4 Gol 5 Gol
0 Gol 12.3% 9.5% 4.8% 1.5% 0.3% 0.1%
1 Gol 13.3% 14.1% 6.0% 1.9% 0.4% 0.1%
2 Gol 9.0% 8.3% 3.8% 1.2% 0.3% 0.0%
3 Gol 3.8% 3.5% 1.6% 0.5% 0.1% 0.0%
4 Gol 1.2% 1.1% 0.5% 0.2% 0.0% 0.0%
5 Gol 0.3% 0.3% 0.1% 0.0% 0.0% 0.0%
Plateau United — Son 5 Maç
M vs Enyimba (D)
2 - 0
G vs Enyimba (E)
2 - 1
G vs Enyimba (D)
0 - 1
G vs Akwa United (E)
1 - 0
B vs Enyimba (E)
0 - 0
Bayelsa United — Son 5 Maç
G vs Warri Wolves (E)
2 - 1
G vs Remo Stars (E)
2 - 1
B vs Katsina United (E)
1 - 1
B vs Wikki Tourist (D)
1 - 1
G vs Remo Stars (E)
3 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.