Maç Listesine Dön
Nijerya NPFL • 03.05.2026 — 18:00

Bayelsa United

Elo: 1475
λ (Beklenen Gol): 1.61
0 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 1

Enugu Rangers

Elo: 1581
λ (Beklenen Gol): 0.97
Model Güven Derecesi:
%70
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Bayelsa United - Enugu Rangers mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.61, Dep: 0.97 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Bayelsa United %51.5 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %47.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %50.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %26.7 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %88.9
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4% Elo: 32.4% Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Bayelsa United xG 1.95
Dengeli
Enugu Rangers xG 1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi) %51.6
X (Beraberlik) %26.7
2 (Deplasman) %21.8

Çifte Şans 1X: %78.2
Çifte Şans X2: %48.5
Çifte Şans 12: %73.3
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %91.5 0.5 Alt: %8.6
1.5 Üst: %73.7 1.5 Alt: %26.3
2.5 Üst: %47.6 2.5 Alt: %52.4
3.5 Üst: %25.9 3.5 Alt: %74.1

KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var %50.5
KG Yok %49.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor
1-1
%12.7
1-0
%11.4
2-0
%9.9
2-1
%9.5
0-0
%8.5
0-1
%6.5

İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %37.5 İY X: %43.6 İY 2: %19.0
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %67.9 İY 0.5 Alt: %32.2
İY 1.5 Üst: %32.9 İY 1.5 Alt: %67.1
İY 2.5 Üst: %11.1 İY 2.5 Alt: %88.9
İY 3.5 Üst: %2.9 İY 3.5 Alt: %97.1
Korner Analizi (İY & MS)
Poisson
Toplam Beklenen Korner (λ)
Ev 5.32
+
Dep 3.8
=
Toplam 9.12
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %56.0 8.5 Alt: %44.0
9.5 Üst: %42.8 9.5 Alt: %57.2
10.5 Üst: %30.8 10.5 Alt: %69.2

İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.19 Korner (Ev: 2.45, Dep: 1.75)
İY 4.5 Üst: %40.9 İY 4.5 Alt: %59.1
Korner Galibiyeti (1-X-2) Ev: %63.2 | Eşit: %11.9 | Dep: %24.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / Faul
Beklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev ~2.24
+
Dep ~2.65
=
Toplam ~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9 3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0 4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4 5.5 Kart Alt: %63.6

KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali: %19.6
Ev KK: %8.8 Orta Risk Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum Hacmi
Beklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut 22.9
Ev: 13.9 • Dep: 9.1
İsabetli Şut 8
Ev: 4.9 • Dep: 3.1
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %60.5 21.5 Alt: %39.5
23.5 Şut Üst: %43.9 23.5 Alt: %56.1

İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %55.2 7.5 Alt: %44.8
8.5 İsabetli Üst: %41.3 8.5 Alt: %58.7
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model Düzeltmesi
Bayelsa United
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Enugu Rangers
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi Dengeli Sendika Hattı
Bayelsa United (-0.50)
@1.95
%51.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
Enugu Rangers (+0.50)
@2.05
%48.7 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi Dengeli Gol Hattı
+2.50 Gol Üst
@2.12
%47.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.50 Gol Alt
@1.89
%52.8 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
Handikap Çizgisi Ev Adil Oran Ev Şans (%) İade (Push) Dep Adil Oran Dep Şans (%)
-1.50 @3.65 %27.4 %0.0 @1.38 %72.6
-1.25 @3.21 %31.1 %0.0 @1.45 %68.9
-1.00 @2.78 %36.0 %23.9 @1.56 %64.0
-0.75 @2.24 %44.7 %0.0 @1.81 %55.3
-0.50 Ana Hat @1.95 %51.3 %0.0 @2.05 %48.7
-0.25 @1.69 %59.2 %0.0 @2.45 %40.8
0.0 @1.43 %70.1 %26.9 @3.34 %29.9
+0.25 @1.34 %74.7 %0.0 @3.96 %25.3
+0.50 @1.28 %78.1 %0.0 @4.57 %21.9
+0.75 @1.19 %84.0 %0.0 @6.25 %16.0
+1.00 @1.10 %90.8 %14.0 @10.88 %9.2
+1.25 @1.09 %91.5 %0.0 @11.76 %8.5
+1.50 @1.09 %92.1 %0.0 @12.64 %7.9
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
Gol Çizgisi Üst Oran Üst (%) İade Alt Oran Alt (%)
+1.75 @1.44 %69.5 %0.0 @3.28 %30.5
+2.00 @1.56 %64.1 %26.3 @2.78 %36.0
+2.25 @1.84 %54.4 %0.0 @2.19 %45.7
+2.50 Ana Hat @2.12 %47.2 %0.0 @1.89 %52.8
+2.75 @2.46 %40.7 %0.0 @1.69 %59.3
+3.00 @3.08 %32.5 %21.8 @1.48 %67.5
+3.25 @3.51 %28.5 %0.0 @1.40 %71.5
+3.50 @3.94 %25.4 %0.0 @1.34 %74.6
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)
Ev \ Dep 0 Gol 1 Gol 2 Gol 3 Gol 4 Gol 5 Gol
0 Gol 8.6% 6.5% 3.6% 1.2% 0.3% 0.1%
1 Gol 11.4% 12.8% 5.8% 1.9% 0.4% 0.1%
2 Gol 9.9% 9.6% 4.6% 1.5% 0.4% 0.1%
3 Gol 5.3% 5.1% 2.5% 0.8% 0.2% 0.0%
4 Gol 2.1% 2.1% 1.0% 0.3% 0.1% 0.0%
5 Gol 0.7% 0.7% 0.3% 0.1% 0.0% 0.0%
Bayelsa United — Son 5 Maç
M vs Katsina United (D)
3 - 2
M vs Wikki Tourist (E)
0 - 1
M vs Abia Warriors (D)
1 - 0
G vs Kano Pillars (E)
4 - 1
M vs Plateau United (D)
1 - 0
Enugu Rangers — Son 5 Maç
B vs Barau FC (E)
0 - 0
G vs Remo Stars (E)
4 - 1
G vs Warri Wolves (E)
4 - 2
M vs Barau FC (D)
2 - 0
M vs Warri Wolves (D)
2 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.