İngiltere
Premier League •
22.02.2026 — 17:00
Al Ansar
Elo: 1644λ (Beklenen Gol): 1.92
3 - 0
Tamamlandı
İY: 1 - 0
Shabab Al Sahel
Elo: 1451λ (Beklenen Gol): 0.83
Model Güven Derecesi:
%90
Al Ansar - Shabab Al Sahel mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.92, Dep: 0.82 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Al Ansar %62.4 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %51.8, Karşılıklı Gol Var olasılığı %48.7, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %22.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %71.3
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%60.7
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Al Ansar xG
2.00
Dengeli
Shabab Al Sahel xG
1.16
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%62.4
X (Beraberlik)
%22.9
2 (Deplasman)
%14.7
Çifte Şans 1X: %85.3
Çifte Şans X2: %37.6
Çifte Şans 12: %77.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %92.7
0.5 Alt: %7.3
1.5 Üst: %76.8
1.5 Alt: %23.2
2.5 Üst: %51.8
2.5 Alt: %48.2
3.5 Üst: %29.7
3.5 Alt: %70.4
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%48.7
KG Yok
%51.3
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-0
%11.8
1-0
%11.6
1-1
%10.9
2-1
%9.8
3-0
%7.6
0-0
%7.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %44.9
İY X: %40.6
İY 2: %14.5
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %70.2
İY 0.5 Alt: %29.8
İY 1.5 Üst: %35.6
İY 1.5 Alt: %64.4
İY 2.5 Üst: %12.7
İY 2.5 Alt: %87.3
İY 3.5 Üst: %3.5
İY 3.5 Alt: %96.5
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.78
+
Dep
3.38
=
Toplam
9.17
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %56.6
8.5 Alt: %43.4
9.5 Üst: %43.5
9.5 Alt: %56.6
10.5 Üst: %31.4
10.5 Alt: %68.6
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.22 Korner (Ev: 2.66, Dep: 1.56)
İY 4.5 Üst: %41.3
İY 4.5 Alt: %58.7
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %73.5 |
Eşit: %9.9 |
Dep: %16.6
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
23.2
Ev: 15.3 • Dep: 7.9
İsabetli Şut
8.1
Ev: 5.4 • Dep: 2.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %62.3
21.5 Alt: %37.7
23.5 Şut Üst: %45.8
23.5 Alt: %54.2
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %56.5
7.5 Alt: %43.5
8.5 İsabetli Üst: %42.6
8.5 Alt: %57.4
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiAl Ansar
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Shabab Al Sahel
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Al Ansar (-1.00)
@2.02
%49.5 İhtimal
İade (Push): %24.6
Shabab Al Sahel (+1.00)
@1.98
%50.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.50 Gol Üst
@1.96
%51.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.50 Gol Alt
@2.05
%48.9 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @2.68 | %37.3 | %0.0 | @1.59 | %62.7 |
| -1.25 | @2.35 | %42.5 | %0.0 | @1.74 | %57.5 |
| -1.00 Ana Hat | @2.02 | %49.5 | %24.6 | @1.98 | %50.5 |
| -0.75 | @1.77 | %56.6 | %0.0 | @2.30 | %43.4 |
| -0.50 | @1.61 | %61.9 | %0.0 | @2.63 | %38.1 |
| -0.25 | @1.43 | %70.1 | %0.0 | @3.34 | %29.9 |
| 0.0 | @1.24 | %80.7 | %23.2 | @5.17 | %19.3 |
| +0.25 | @1.20 | %83.2 | %0.0 | @5.96 | %16.8 |
| +0.50 | @1.17 | %85.2 | %0.0 | @6.74 | %14.8 |
| +0.75 | @1.11 | %89.7 | %0.0 | @9.71 | %10.3 |
| +1.00 | @1.06 | %94.8 | %10.1 | @19.08 | %5.2 |
| +1.25 | @1.05 | %95.0 | %0.0 | @20.16 | %5.0 |
| +1.50 | @1.05 | %95.3 | %0.0 | @21.23 | %4.7 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.37 | %73.0 | %0.0 | @3.70 | %27.0 |
| +2.00 | @1.46 | %68.4 | %25.3 | @3.17 | %31.6 |
| +2.25 | @1.71 | %58.5 | %0.0 | @2.41 | %41.5 |
| +2.50 Ana Hat | @1.96 | %51.1 | %0.0 | @2.05 | %48.9 |
| +2.75 | @2.23 | %44.9 | %0.0 | @1.82 | %55.1 |
| +3.00 | @2.71 | %36.9 | %22.5 | @1.59 | %63.1 |
| +3.25 | @3.10 | %32.3 | %0.0 | @1.48 | %67.7 |
| +3.50 | @3.49 | %28.6 | %0.0 | @1.40 | %71.4 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 7.3% | 4.6% | 2.2% | 0.6% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 11.7% | 11.1% | 4.3% | 1.2% | 0.2% | 0.0% |
| 2 Gol | 12.0% | 9.9% | 4.1% | 1.1% | 0.2% | 0.0% |
| 3 Gol | 7.7% | 6.4% | 2.6% | 0.7% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 3.7% | 3.1% | 1.3% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 1.4% | 1.2% | 0.5% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Al Ansar — Son 5 Maç
B
vs Shabab Al Sahel (D)
1 - 1
G
vs Shabab Al Sahel (E)
3 - 1
G
vs Shabab Al Sahel (E)
3 - 1
B
vs Shabab Al Sahel (D)
1 - 1
G
vs Shabab Al Sahel (D)
1 - 2
Shabab Al Sahel — Son 5 Maç
M
vs Safa (D)
1 - 0
B
vs Al Ansar (E)
1 - 1
M
vs Al Ansar (D)
3 - 1
M
vs Safa (D)
2 - 0
M
vs Tripoli SC (E)
0 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 02.12.2025 | Premier League | Shabab Al Sahel | 1 - 1 | Al Ansar |
| 06.02.2025 | Premier League | Al Ansar | 3 - 1 | Shabab Al Sahel |
| 28.01.2024 | Cup | Al Ansar | 3 - 1 | Shabab Al Sahel |
| 20.08.2023 | Premier League | Shabab Al Sahel | 1 - 1 | Al Ansar |
| 26.02.2023 | Premier League | Shabab Al Sahel | 1 - 2 | Al Ansar |
| 04.02.2023 | Premier League | Al Ansar | 3 - 1 | Shabab Al Sahel |
| 03.09.2022 | Premier League | Al Ansar | 2 - 2 | Shabab Al Sahel |
| 13.04.2022 | Premier League | Al Ansar | 2 - 0 | Shabab Al Sahel |