South-Africa
K3 League •
07.11.2026 — 08:00
Busan Transportation
Elo: 1544λ (Beklenen Gol): 2.71
VS
Başlamadı
Jeonbuk Motors II
Elo: 1419λ (Beklenen Gol): 1.38
Model Güven Derecesi:
%80
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Busan Transportation - Jeonbuk Motors II mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.71, Dep: 1.38 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Busan Transportation %65.0 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %77.5, Karşılıklı Gol Var olasılığı %70.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %17.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %85.2
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%60.0
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Busan Transportation xG
2.79
Dengeli
Jeonbuk Motors II xG
1.60
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%65.0
X (Beraberlik)
%17.9
2 (Deplasman)
%17.1
Çifte Şans 1X: %82.9
Çifte Şans X2: %35.0
Çifte Şans 12: %82.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %97.7
0.5 Alt: %2.3
1.5 Üst: %92.0
1.5 Alt: %8.1
2.5 Üst: %77.5
2.5 Alt: %22.5
3.5 Üst: %58.4
3.5 Alt: %41.6
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%70.4
KG Yok
%29.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-1
%8.5
3-1
%7.7
1-1
%6.7
2-0
%6.1
2-2
%5.9
3-0
%5.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %49.4
İY X: %32.5
İY 2: %18.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %83.1
İY 0.5 Alt: %16.9
İY 1.5 Üst: %55.5
İY 1.5 Alt: %44.6
İY 2.5 Üst: %27.4
İY 2.5 Alt: %72.6
İY 3.5 Üst: %10.8
İY 3.5 Alt: %89.2
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
7.53
+
Dep
4.69
=
Toplam
12.23
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %85.9
8.5 Alt: %14.1
9.5 Üst: %77.7
9.5 Alt: %22.3
10.5 Üst: %67.6
10.5 Alt: %32.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.62 Korner (Ev: 3.47, Dep: 2.16)
İY 4.5 Üst: %66.2
İY 4.5 Alt: %33.9
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %74.9 |
Eşit: %8.4 |
Dep: %16.7
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
32.2
Ev: 20.6 • Dep: 11.6
İsabetli Şut
11.3
Ev: 7.3 • Dep: 4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %97.6
21.5 Alt: %2.4
23.5 Şut Üst: %94.3
23.5 Alt: %5.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %87.5
7.5 Alt: %12.5
8.5 İsabetli Üst: %79.3
8.5 Alt: %20.7
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiBusan Transportation
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Jeonbuk Motors II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Busan Transportation (-1.25)
@2.13
%47.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
Jeonbuk Motors II (+1.25)
@1.89
%53.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.75 Gol Üst
@1.98
%50.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.75 Gol Alt
@2.03
%49.4 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @2.38 | %42.1 | %0.0 | @1.73 | %57.9 |
| -1.25 Ana Hat | @2.13 | %47.0 | %0.0 | @1.89 | %53.0 |
| -1.00 | @1.88 | %53.3 | %21.1 | @2.14 | %46.7 |
| -0.75 | @1.70 | %58.8 | %0.0 | @2.43 | %41.2 |
| -0.50 | @1.58 | %63.2 | %0.0 | @2.71 | %36.9 |
| -0.25 | @1.43 | %69.8 | %0.0 | @3.31 | %30.2 |
| 0.0 | @1.28 | %77.9 | %19.0 | @4.53 | %22.1 |
| +0.25 | @1.25 | %80.2 | %0.0 | @5.06 | %19.8 |
| +0.50 | @1.22 | %82.1 | %0.0 | @5.59 | %17.9 |
| +0.75 | @1.15 | %86.7 | %0.0 | @7.50 | %13.3 |
| +1.00 | @1.09 | %91.7 | %10.5 | @12.11 | %8.3 |
| +1.25 | @1.08 | %92.2 | %0.0 | @12.82 | %7.8 |
| +1.50 | @1.08 | %92.6 | %0.0 | @13.53 | %7.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.10 | %90.7 | %0.0 | @10.79 | %9.3 |
| +2.00 | @1.11 | %89.9 | %15.4 | @9.89 | %10.1 |
| +2.25 | @1.21 | %82.4 | %0.0 | @5.68 | %17.6 |
| +2.50 | @1.31 | %76.1 | %0.0 | @4.18 | %23.9 |
| +2.75 | @1.36 | %73.4 | %0.0 | @3.75 | %26.6 |
| +3.00 | @1.43 | %70.0 | %20.3 | @3.33 | %30.0 |
| +3.25 | @1.61 | %62.1 | %0.0 | @2.64 | %37.9 |
| +3.50 | @1.79 | %55.8 | %0.0 | @2.26 | %44.2 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 2.3% | 2.0% | 1.7% | 0.8% | 0.3% | 0.1% |
| 1 Gol | 4.3% | 7.2% | 4.6% | 2.1% | 0.7% | 0.2% |
| 2 Gol | 6.5% | 9.0% | 6.2% | 2.9% | 1.0% | 0.3% |
| 3 Gol | 5.9% | 8.2% | 5.6% | 2.6% | 0.9% | 0.2% |
| 4 Gol | 4.0% | 5.5% | 3.8% | 1.8% | 0.6% | 0.2% |
| 5 Gol | 2.2% | 3.0% | 2.1% | 1.0% | 0.3% | 0.1% |
Busan Transportation — Son 5 Maç
M
vs Chuncheon (D)
1 - 0
G
vs Yeoju Sejong (E)
2 - 1
M
vs Mokpo City (D)
3 - 1
M
vs Dangjin Citizen (D)
5 - 3
B
vs Gangneung City (D)
1 - 1
Jeonbuk Motors II — Son 5 Maç
B
vs Pocheon (E)
2 - 2
M
vs Chuncheon (D)
3 - 2
M
vs Yeoju Sejong (D)
2 - 1
M
vs Mokpo City (E)
1 - 3
M
vs Gangneung City (D)
2 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.