Switzerland
1. Liga Promotion •
19.04.2026 — 16:00
Biel-Bienne
Elo: 1542λ (Beklenen Gol): 1.52
5 - 2
Tamamlandı
İY: 1 - 2
Bavois
Elo: 1491λ (Beklenen Gol): 1.43
Model Güven Derecesi:
%80
Biel-Bienne - Bavois mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.52, Dep: 1.43 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Biel-Bienne %38.9 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %56.7, Karşılıklı Gol Var olasılığı %60.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %26.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %59.2
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Biel-Bienne xG
1.91
Dengeli
Bavois xG
1.60
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%38.9
X (Beraberlik)
%26.2
2 (Deplasman)
%34.9
Çifte Şans 1X: %65.1
Çifte Şans X2: %61.1
Çifte Şans 12: %73.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %93.9
0.5 Alt: %6.1
1.5 Üst: %80.3
1.5 Alt: %19.7
2.5 Üst: %56.7
2.5 Alt: %43.3
3.5 Üst: %34.3
3.5 Alt: %65.7
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%60.4
KG Yok
%39.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%12.2
2-1
%8.7
1-2
%8.1
1-0
%7.1
0-1
%6.6
2-2
%6.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %30.6
İY X: %41.3
İY 2: %28.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %72.7
İY 0.5 Alt: %27.3
İY 1.5 Üst: %39.2
İY 1.5 Alt: %60.8
İY 2.5 Üst: %14.9
İY 2.5 Alt: %85.1
İY 3.5 Üst: %4.5
İY 3.5 Alt: %95.5
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.15
+
Dep
4.8
=
Toplam
9.95
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %66.2
8.5 Alt: %33.8
9.5 Üst: %53.6
9.5 Alt: %46.4
10.5 Üst: %41.1
10.5 Alt: %58.9
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.58 Korner (Ev: 2.37, Dep: 2.21)
İY 4.5 Üst: %48.3
İY 4.5 Alt: %51.8
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %47.9 |
Eşit: %12.7 |
Dep: %39.3
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
25.3
Ev: 13.3 • Dep: 11.9
İsabetli Şut
8.8
Ev: 4.7 • Dep: 4.1
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %76.9
21.5 Alt: %23.1
23.5 Şut Üst: %62.7
23.5 Alt: %37.3
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %65.6
7.5 Alt: %34.4
8.5 İsabetli Üst: %52.2
8.5 Alt: %47.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiBiel-Bienne
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Bavois
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Biel-Bienne (0.0)
@1.90
%52.6 İhtimal
İade (Push): %26.4
Bavois (+0.00)
@2.11
%47.4 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.75 Gol Üst
@1.97
%50.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.75 Gol Alt
@2.03
%49.2 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.24 | %19.1 | %0.0 | @1.24 | %80.9 |
| -1.25 | @4.72 | %21.2 | %0.0 | @1.27 | %78.8 |
| -1.00 | @4.21 | %23.8 | %19.7 | @1.31 | %76.2 |
| -0.75 | @3.12 | %32.1 | %0.0 | @1.47 | %67.9 |
| -0.50 | @2.58 | %38.8 | %0.0 | @1.63 | %61.3 |
| -0.25 | @2.24 | %44.6 | %0.0 | @1.81 | %55.4 |
| 0.0 Ana Hat | @1.90 | %52.6 | %26.4 | @2.11 | %47.4 |
| +0.25 | @1.67 | %59.8 | %0.0 | @2.49 | %40.2 |
| +0.50 | @1.54 | %65.1 | %0.0 | @2.87 | %34.9 |
| +0.75 | @1.39 | %71.8 | %0.0 | @3.54 | %28.2 |
| +1.00 | @1.25 | %79.9 | %18.5 | @4.97 | %20.1 |
| +1.25 | @1.22 | %81.9 | %0.0 | @5.53 | %18.1 |
| +1.50 | @1.20 | %83.6 | %0.0 | @6.09 | %16.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.29 | %77.5 | %0.0 | @4.44 | %22.6 |
| +2.00 | @1.35 | %73.9 | %23.8 | @3.84 | %26.1 |
| +2.25 | @1.56 | %64.0 | %0.0 | @2.78 | %36.0 |
| +2.50 | @1.77 | %56.4 | %0.0 | @2.29 | %43.6 |
| +2.75 Ana Hat | @1.97 | %50.8 | %0.0 | @2.03 | %49.2 |
| +3.00 | @2.29 | %43.6 | %22.6 | @1.77 | %56.4 |
| +3.25 | @2.63 | %38.1 | %0.0 | @1.62 | %61.9 |
| +3.50 | @2.96 | %33.8 | %0.0 | @1.51 | %66.2 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 6.1% | 6.7% | 5.4% | 2.6% | 0.9% | 0.3% |
| 1 Gol | 7.1% | 12.3% | 8.2% | 3.9% | 1.4% | 0.4% |
| 2 Gol | 6.1% | 8.7% | 6.3% | 3.0% | 1.1% | 0.3% |
| 3 Gol | 3.1% | 4.4% | 3.2% | 1.5% | 0.5% | 0.2% |
| 4 Gol | 1.2% | 1.7% | 1.2% | 0.6% | 0.2% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.4% | 0.5% | 0.4% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
Biel-Bienne — Son 5 Maç
M
vs Bavois (D)
3 - 2
M
vs Bavois (E)
1 - 2
G
vs Bavois (D)
1 - 2
G
vs Bavois (E)
4 - 0
G
vs Bavois (D)
2 - 3
Bavois — Son 5 Maç
G
vs Cham (D)
0 - 2
G
vs Biel-Bienne (E)
3 - 2
G
vs Biel-Bienne (D)
1 - 2
B
vs Cham (E)
0 - 0
M
vs Biel-Bienne (E)
1 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 11.10.2025 | 1. Liga Promotion | Bavois | 3 - 2 | Biel-Bienne |
| 11.05.2025 | 1. Liga Promotion | Biel-Bienne | 1 - 2 | Bavois |
| 02.11.2024 | 1. Liga Promotion | Bavois | 1 - 2 | Biel-Bienne |
| 27.03.2024 | 1. Liga Promotion | Biel-Bienne | 4 - 0 | Bavois |
| 23.09.2023 | 1. Liga Promotion | Bavois | 2 - 3 | Biel-Bienne |
| 25.03.2023 | 1. Liga Promotion | Bavois | 3 - 0 | Biel-Bienne |
| 18.09.2022 | 1. Liga Promotion | Biel-Bienne | 0 - 1 | Bavois |
| 04.06.2022 | 1. Liga Promotion | Biel-Bienne | 5 - 0 | Bavois |