Özbekistan
Super League •
20.05.2026 — 16:00
Man Utd Zambia Academy
Elo: 1561λ (Beklenen Gol): 1.06
0 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Nkwazi
Elo: 1484λ (Beklenen Gol): 0.57
Model Güven Derecesi:
%80
Man Utd Zambia Academy - Nkwazi mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.06, Dep: 0.57 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Man Utd Zambia Academy %46.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %22.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %29.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %35.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %65.3
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Man Utd Zambia Academy xG
1.55
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Nkwazi xG
0.84
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.55 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.06 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%46.3
X (Beraberlik)
%35.1
2 (Deplasman)
%18.7
Çifte Şans 1X: %81.3
Çifte Şans X2: %53.8
Çifte Şans 12: %65.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %79.6
0.5 Alt: %20.4
1.5 Üst: %49.5
1.5 Alt: %50.5
2.5 Üst: %22.6
2.5 Alt: %77.4
3.5 Üst: %8.4
3.5 Alt: %91.6
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%29.4
KG Yok
%70.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-0
%20.4
1-0
%19.8
1-1
%12.7
2-0
%11.0
0-1
%10.3
2-1
%6.3
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %30.7
İY X: %54.9
İY 2: %14.5
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %51.6
İY 0.5 Alt: %48.4
İY 1.5 Üst: %17.3
İY 1.5 Alt: %82.7
İY 2.5 Üst: %3.9
İY 2.5 Alt: %96.2
İY 3.5 Üst: %0.7
İY 3.5 Alt: %99.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.22
+
Dep
2.95
=
Toplam
7.17
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %29.3
8.5 Alt: %70.7
9.5 Üst: %18.7
9.5 Alt: %81.3
10.5 Üst: %11.1
10.5 Alt: %88.9
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.3 Korner (Ev: 1.94, Dep: 1.36)
İY 4.5 Üst: %23.7
İY 4.5 Alt: %76.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %61.2 |
Eşit: %13.7 |
Dep: %25.2
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
17.2
Ev: 10.5 • Dep: 6.7
İsabetli Şut
6
Ev: 3.7 • Dep: 2.3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %14.9
21.5 Alt: %85.1
23.5 Şut Üst: %6.9
23.5 Alt: %93.1
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %26.0
7.5 Alt: %74.1
8.5 İsabetli Üst: %15.5
8.5 Alt: %84.5
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiMan Utd Zambia Academy
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Nkwazi
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Man Utd Zambia Academy (-0.50)
@2.17
%46.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
Nkwazi (+0.50)
@1.86
%53.8 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.50 Gol Üst
@2.02
%49.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.50 Gol Alt
@1.98
%50.5 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.17 | %19.4 | %0.0 | @1.24 | %80.6 |
| -1.25 | @4.47 | %22.4 | %0.0 | @1.29 | %77.7 |
| -1.00 | @3.78 | %26.5 | %26.8 | @1.36 | %73.6 |
| -0.75 | @2.64 | %37.9 | %0.0 | @1.61 | %62.2 |
| -0.50 Ana Hat | @2.17 | %46.2 | %0.0 | @1.86 | %53.8 |
| -0.25 | @1.79 | %56.0 | %0.0 | @2.27 | %44.0 |
| 0.0 | @1.41 | %71.2 | %35.1 | @3.47 | %28.9 |
| +0.25 | @1.29 | %77.3 | %0.0 | @4.40 | %22.7 |
| +0.50 | @1.23 | %81.3 | %0.0 | @5.34 | %18.7 |
| +0.75 | @1.14 | %87.4 | %0.0 | @7.94 | %12.6 |
| +1.00 | @1.06 | %94.5 | %14.0 | @18.28 | %5.5 |
| +1.25 | @1.05 | %94.9 | %0.0 | @19.77 | %5.1 |
| +1.50 | @1.05 | %95.3 | %0.0 | @21.26 | %4.7 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @2.40 | %41.6 | %0.0 | @1.71 | %58.4 |
| +2.00 | @3.24 | %30.8 | %27.0 | @1.45 | %69.2 |
| +2.25 | @3.84 | %26.0 | %0.0 | @1.35 | %74.0 |
| +2.50 | @4.44 | %22.5 | %0.0 | @1.29 | %77.5 |
| +2.75 | @6.03 | %16.6 | %0.0 | @1.20 | %83.4 |
| +3.00 | @10.34 | %9.7 | %14.2 | @1.11 | %90.3 |
| +3.25 | @11.20 | %8.9 | %0.0 | @1.10 | %91.1 |
| +3.50 | @12.06 | %8.3 | %0.0 | @1.09 | %91.7 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 20.4% | 10.3% | 3.2% | 0.6% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 19.9% | 12.8% | 3.4% | 0.6% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 11.0% | 6.3% | 1.8% | 0.3% | 0.0% | 0.0% |
| 3 Gol | 3.9% | 2.2% | 0.6% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.0% | 0.6% | 0.2% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Man Utd Zambia Academy — Son 5 Maç
G
vs Nkana (D)
1 - 2
G
vs Prison Leopards (D)
0 - 2
B
vs Nkwazi (D)
2 - 2
G
vs Nkwazi (D)
1 - 2
B
vs Nkwazi (E)
0 - 0
Nkwazi — Son 5 Maç
G
vs Kansanshi Dynamos (E)
1 - 0
B
vs ZESCO United (E)
1 - 1
B
vs Red Arrows (D)
0 - 0
G
vs Prison Leopards (E)
2 - 0
B
vs Man Utd Zambia Academy (E)
2 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 17.01.2026 | Super League | Nkwazi | 2 - 2 | Man Utd Zambia Academy |
| 19.04.2025 | Super League | Nkwazi | 1 - 2 | Man Utd Zambia Academy |
| 07.12.2024 | Super League | Man Utd Zambia Academy | 0 - 0 | Nkwazi |
| 24.04.2024 | Super League | Man Utd Zambia Academy | 3 - 0 | Nkwazi |
| 08.11.2023 | Super League | Nkwazi | 2 - 1 | Man Utd Zambia Academy |
| 07.05.2023 | Super League | Nkwazi | 1 - 4 | Man Utd Zambia Academy |
| 26.11.2022 | Super League | Man Utd Zambia Academy | 2 - 0 | Nkwazi |
| 20.04.2019 | Super League | Man Utd Zambia Academy | 0 - 1 | Nkwazi |