İtalya
Serie B •
31.05.2026 — 22:00
Ceara
Elo: 1488λ (Beklenen Gol): 1.66
1 - 2
Tamamlandı
İY: 1 - 0
Operario-PR
Elo: 1498λ (Beklenen Gol): 0.87
Model Güven Derecesi:
%74
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (2 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı.
Ceara - Operario-PR mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.66, Dep: 0.87 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Ceara %55.3 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %46.3, Karşılıklı Gol Var olasılığı %47.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %26.1 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %96.1
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Ceara xG
1.95
Dengeli
Operario-PR xG
1.16
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%55.3
X (Beraberlik)
%26.1
2 (Deplasman)
%18.7
Çifte Şans 1X: %81.3
Çifte Şans X2: %44.7
Çifte Şans 12: %73.9
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %91.1
0.5 Alt: %8.9
1.5 Üst: %72.7
1.5 Alt: %27.3
2.5 Üst: %46.3
2.5 Alt: %53.7
3.5 Üst: %24.8
3.5 Alt: %75.2
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%47.8
KG Yok
%52.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%12.4
1-1
%12.4
2-0
%11.0
2-1
%9.6
0-0
%8.9
3-0
%6.1
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %39.6
İY X: %43.6
İY 2: %16.8
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %67.2
İY 0.5 Alt: %32.8
İY 1.5 Üst: %32.1
İY 1.5 Alt: %67.9
İY 2.5 Üst: %10.6
İY 2.5 Alt: %89.4
İY 3.5 Üst: %2.8
İY 3.5 Alt: %97.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.42
+
Dep
3.58
=
Toplam
9.01
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %54.5
8.5 Alt: %45.5
9.5 Üst: %41.3
9.5 Alt: %58.7
10.5 Üst: %29.5
10.5 Alt: %70.5
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.14 Korner (Ev: 2.49, Dep: 1.65)
İY 4.5 Üst: %39.9
İY 4.5 Alt: %60.1
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %67.2 |
Eşit: %11.3 |
Dep: %21.6
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
22.6
Ev: 14.2 • Dep: 8.5
İsabetli Şut
7.9
Ev: 5 • Dep: 2.9
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %58.1
21.5 Alt: %41.9
23.5 Şut Üst: %41.4
23.5 Alt: %58.6
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %53.9
7.5 Alt: %46.2
8.5 İsabetli Üst: %39.9
8.5 Alt: %60.1
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiCeara
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Operario-PR
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Ceara (-0.75)
@2.06
%48.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
Operario-PR (+0.75)
@1.95
%51.4 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@1.89
%52.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@2.12
%47.1 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.31 | %30.3 | %0.0 | @1.43 | %69.8 |
| -1.25 | @2.90 | %34.5 | %0.0 | @1.53 | %65.5 |
| -1.00 | @2.49 | %40.2 | %24.7 | @1.67 | %59.8 |
| -0.75 Ana Hat | @2.06 | %48.6 | %0.0 | @1.95 | %51.4 |
| -0.50 | @1.82 | %55.0 | %0.0 | @2.22 | %45.0 |
| -0.25 | @1.58 | %63.3 | %0.0 | @2.72 | %36.7 |
| 0.0 | @1.34 | %74.6 | %26.3 | @3.93 | %25.5 |
| +0.25 | @1.28 | %78.4 | %0.0 | @4.63 | %21.6 |
| +0.50 | @1.23 | %81.2 | %0.0 | @5.33 | %18.8 |
| +0.75 | @1.15 | %86.7 | %0.0 | @7.49 | %13.4 |
| +1.00 | @1.08 | %92.8 | %12.5 | @13.95 | %7.2 |
| +1.25 | @1.07 | %93.3 | %0.0 | @14.94 | %6.7 |
| +1.50 | @1.07 | %93.7 | %0.0 | @15.94 | %6.3 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.46 | %68.3 | %0.0 | @3.15 | %31.7 |
| +2.00 | @1.60 | %62.5 | %26.6 | @2.67 | %37.5 |
| +2.25 Ana Hat | @1.89 | %52.9 | %0.0 | @2.12 | %47.1 |
| +2.50 | @2.18 | %45.9 | %0.0 | @1.85 | %54.1 |
| +2.75 | @2.54 | %39.3 | %0.0 | @1.65 | %60.7 |
| +3.00 | @3.23 | %31.0 | %21.7 | @1.45 | %69.0 |
| +3.25 | @3.68 | %27.2 | %0.0 | @1.37 | %72.8 |
| +3.50 | @4.12 | %24.3 | %0.0 | @1.32 | %75.7 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 8.9% | 6.1% | 3.0% | 0.9% | 0.2% | 0.0% |
| 1 Gol | 12.5% | 12.5% | 5.0% | 1.5% | 0.3% | 0.1% |
| 2 Gol | 11.1% | 9.6% | 4.2% | 1.2% | 0.3% | 0.0% |
| 3 Gol | 6.1% | 5.3% | 2.3% | 0.7% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 2.5% | 2.2% | 1.0% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.8% | 0.7% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Ceara — Son 5 Maç
G
vs Operario-PR (E)
2 - 1
B
vs Operario-PR (D)
0 - 0
Operario-PR — Son 5 Maç
B
vs Novorizontino (E)
1 - 1
M
vs Novorizontino (D)
3 - 0
G
vs Novorizontino (E)
2 - 0
G
vs Novorizontino (D)
0 - 1
M
vs Ceara (D)
2 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
2 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 08.09.2024 | Serie B | Ceara | 2 - 1 | Operario-PR |
| 19.05.2024 | Serie B | Operario-PR | 0 - 0 | Ceara |