İngiltere
Women's Championship •
05.04.2026 — 16:00
Newcastle United W
Elo: 1515λ (Beklenen Gol): 1.39
1 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Nottingham Forest W
Elo: 1495λ (Beklenen Gol): 1.31
Model Güven Derecesi:
%67
Veri Kalitesi Bildirimi: Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (4 maç).
Newcastle United W - Nottingham Forest W mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.39, Dep: 1.31 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Newcastle United W %38.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %50.5, Karşılıklı Gol Var olasılığı %55.7, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %27.7 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %64.1
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Newcastle United W xG
1.64
Dengeli
Nottingham Forest W xG
1.55
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%38.1
X (Beraberlik)
%27.7
2 (Deplasman)
%34.3
Çifte Şans 1X: %65.7
Çifte Şans X2: %61.9
Çifte Şans 12: %72.4
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %92.3
0.5 Alt: %7.7
1.5 Üst: %76.0
1.5 Alt: %24.0
2.5 Üst: %50.5
2.5 Alt: %49.5
3.5 Üst: %28.5
3.5 Alt: %71.5
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%55.7
KG Yok
%44.3
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%13.2
2-1
%8.5
1-0
%8.5
1-2
%8.0
0-1
%7.9
0-0
%7.7
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %29.5
İY X: %43.4
İY 2: %27.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %69.4
İY 0.5 Alt: %30.6
İY 1.5 Üst: %35.0
İY 1.5 Alt: %65.0
İY 2.5 Üst: %12.3
İY 2.5 Alt: %87.7
İY 3.5 Üst: %3.4
İY 3.5 Alt: %96.6
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.88
+
Dep
4.53
=
Toplam
9.41
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %59.7
8.5 Alt: %40.4
9.5 Üst: %46.6
9.5 Alt: %53.4
10.5 Üst: %34.3
10.5 Alt: %65.7
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.33 Korner (Ev: 2.24, Dep: 2.08)
İY 4.5 Üst: %43.5
İY 4.5 Alt: %56.5
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %47.9 |
Eşit: %13.1 |
Dep: %39.0
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
23.7
Ev: 12.5 • Dep: 11.2
İsabetli Şut
8.3
Ev: 4.5 • Dep: 3.8
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %66.2
21.5 Alt: %33.8
23.5 Şut Üst: %50.1
23.5 Alt: %50.0
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %58.5
7.5 Alt: %41.5
8.5 İsabetli Üst: %44.6
8.5 Alt: %55.4
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiNewcastle United W
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Nottingham Forest W
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Newcastle United W (0.0)
@1.90
%52.6 İhtimal
İade (Push): %27.8
Nottingham Forest W (+0.00)
@2.11
%47.4 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.50 Gol Üst
@1.99
%50.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.50 Gol Alt
@2.01
%49.7 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.59 | %17.9 | %0.0 | @1.22 | %82.1 |
| -1.25 | @5.03 | %19.9 | %0.0 | @1.25 | %80.1 |
| -1.00 | @4.47 | %22.4 | %20.1 | @1.29 | %77.6 |
| -0.75 | @3.22 | %31.0 | %0.0 | @1.45 | %69.0 |
| -0.50 | @2.63 | %38.0 | %0.0 | @1.61 | %62.0 |
| -0.25 | @2.27 | %44.1 | %0.0 | @1.79 | %55.9 |
| 0.0 Ana Hat | @1.90 | %52.6 | %27.8 | @2.11 | %47.4 |
| +0.25 | @1.66 | %60.2 | %0.0 | @2.51 | %39.8 |
| +0.50 | @1.52 | %65.8 | %0.0 | @2.92 | %34.2 |
| +0.75 | @1.38 | %72.6 | %0.0 | @3.65 | %27.4 |
| +1.00 | @1.23 | %81.0 | %18.8 | @5.27 | %19.0 |
| +1.25 | @1.20 | %83.0 | %0.0 | @5.88 | %17.0 |
| +1.50 | @1.18 | %84.6 | %0.0 | @6.49 | %15.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.38 | %72.3 | %0.0 | @3.61 | %27.7 |
| +2.00 | @1.48 | %67.6 | %25.6 | @3.08 | %32.5 |
| +2.25 | @1.73 | %57.6 | %0.0 | @2.36 | %42.4 |
| +2.50 Ana Hat | @1.99 | %50.3 | %0.0 | @2.01 | %49.7 |
| +2.75 | @2.27 | %44.1 | %0.0 | @1.79 | %55.9 |
| +3.00 | @2.77 | %36.1 | %22.2 | @1.57 | %63.9 |
| +3.25 | @3.16 | %31.6 | %0.0 | @1.46 | %68.4 |
| +3.50 | @3.56 | %28.1 | %0.0 | @1.39 | %71.9 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 7.7% | 7.9% | 5.8% | 2.5% | 0.8% | 0.2% |
| 1 Gol | 8.5% | 13.2% | 8.0% | 3.5% | 1.1% | 0.3% |
| 2 Gol | 6.5% | 8.6% | 5.6% | 2.4% | 0.8% | 0.2% |
| 3 Gol | 3.0% | 4.0% | 2.6% | 1.1% | 0.4% | 0.1% |
| 4 Gol | 1.1% | 1.4% | 0.9% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.4% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Newcastle United W — Son 5 Maç
B
vs Durham W (D)
1 - 1
M
vs Nottingham Forest W (D)
2 - 1
G
vs Nottingham Forest W (D)
1 - 2
M
vs Durham W (D)
3 - 1
G
vs Nottingham Forest W (E)
1 - 0
Nottingham Forest W — Son 5 Maç
G
vs Southampton W (D)
2 - 3
G
vs Newcastle United W (E)
2 - 1
M
vs Newcastle United W (E)
1 - 2
M
vs Newcastle United W (D)
1 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
3 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 24.09.2025 | WSL Cup | Nottingham Forest W | 2 - 1 | Newcastle United W |
| 07.09.2025 | Women's Championship | Nottingham Forest W | 1 - 2 | Newcastle United W |
| 12.01.2025 | FA Women's Cup | Newcastle United W | 1 - 0 | Nottingham Forest W |