Azerbaycan
Birinci Dasta •
15.05.2026 — 16:00
Baku Sportinq
Elo: 1470λ (Beklenen Gol): 1.55
3 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Zaqatala
Elo: 1417λ (Beklenen Gol): 0.96
Model Güven Derecesi:
%61
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Baku Sportinq - Zaqatala mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.54, Dep: 0.96 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Baku Sportinq %50.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %45.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %49.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %27.4 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %75.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Baku Sportinq xG
1.91
Dengeli
Zaqatala xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%50.1
X (Beraberlik)
%27.4
2 (Deplasman)
%22.5
Çifte Şans 1X: %77.5
Çifte Şans X2: %49.9
Çifte Şans 12: %72.6
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %90.8
0.5 Alt: %9.2
1.5 Üst: %72.2
1.5 Alt: %27.8
2.5 Üst: %45.6
2.5 Alt: %54.4
3.5 Üst: %24.3
3.5 Alt: %75.7
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%49.3
KG Yok
%50.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%13.0
1-0
%11.8
2-0
%9.8
2-1
%9.4
0-0
%9.1
0-1
%6.9
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %36.3
İY X: %44.4
İY 2: %19.3
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %66.8
İY 0.5 Alt: %33.2
İY 1.5 Üst: %31.7
İY 1.5 Alt: %68.3
İY 2.5 Üst: %10.4
İY 2.5 Alt: %89.6
İY 3.5 Üst: %2.7
İY 3.5 Alt: %97.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.19
+
Dep
3.78
=
Toplam
8.97
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %54.0
8.5 Alt: %46.0
9.5 Üst: %40.8
9.5 Alt: %59.2
10.5 Üst: %29.0
10.5 Alt: %71.0
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.12 Korner (Ev: 2.39, Dep: 1.74)
İY 4.5 Üst: %39.5
İY 4.5 Alt: %60.5
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %61.9 |
Eşit: %12.2 |
Dep: %25.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
22.5
Ev: 13.5 • Dep: 9
İsabetli Şut
7.9
Ev: 4.8 • Dep: 3.1
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %56.8
21.5 Alt: %43.2
23.5 Şut Üst: %40.1
23.5 Alt: %59.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %53.0
7.5 Alt: %47.0
8.5 İsabetli Üst: %39.0
8.5 Alt: %61.0
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiBaku Sportinq
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Zaqatala
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Baku Sportinq (-0.50)
@2.00
%49.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
Zaqatala (+0.50)
@2.00
%50.1 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@1.91
%52.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@2.10
%47.7 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.84 | %26.0 | %0.0 | @1.35 | %74.0 |
| -1.25 | @3.38 | %29.6 | %0.0 | @1.42 | %70.5 |
| -1.00 | @2.93 | %34.2 | %23.9 | @1.52 | %65.8 |
| -0.75 | @2.32 | %43.1 | %0.0 | @1.76 | %56.9 |
| -0.50 Ana Hat | @2.00 | %49.9 | %0.0 | @2.00 | %50.1 |
| -0.25 | @1.73 | %57.9 | %0.0 | @2.37 | %42.1 |
| 0.0 | @1.45 | %68.9 | %27.6 | @3.21 | %31.1 |
| +0.25 | @1.35 | %73.8 | %0.0 | @3.82 | %26.2 |
| +0.50 | @1.29 | %77.5 | %0.0 | @4.43 | %22.6 |
| +0.75 | @1.20 | %83.5 | %0.0 | @6.05 | %16.5 |
| +1.00 | @1.11 | %90.5 | %14.4 | @10.52 | %9.5 |
| +1.25 | @1.10 | %91.2 | %0.0 | @11.40 | %8.8 |
| +1.50 | @1.09 | %91.9 | %0.0 | @12.29 | %8.1 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.48 | %67.7 | %0.0 | @3.10 | %32.3 |
| +2.00 | @1.62 | %61.9 | %26.7 | @2.62 | %38.1 |
| +2.25 Ana Hat | @1.91 | %52.3 | %0.0 | @2.10 | %47.7 |
| +2.50 | @2.21 | %45.3 | %0.0 | @1.83 | %54.7 |
| +2.75 | @2.58 | %38.8 | %0.0 | @1.63 | %61.3 |
| +3.00 | @3.29 | %30.4 | %21.5 | @1.44 | %69.6 |
| +3.25 | @3.74 | %26.7 | %0.0 | @1.36 | %73.3 |
| +3.50 | @4.20 | %23.8 | %0.0 | @1.31 | %76.2 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 9.2% | 7.0% | 3.8% | 1.2% | 0.3% | 0.1% |
| 1 Gol | 11.8% | 13.1% | 5.8% | 1.9% | 0.4% | 0.1% |
| 2 Gol | 9.8% | 9.4% | 4.5% | 1.4% | 0.3% | 0.1% |
| 3 Gol | 5.1% | 4.8% | 2.3% | 0.7% | 0.2% | 0.0% |
| 4 Gol | 2.0% | 1.9% | 0.9% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.6% | 0.6% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Baku Sportinq — Son 5 Maç
G
vs Cəbrayıl (D)
2 - 3
B
vs Difai Ağsu (E)
1 - 1
G
vs Difai Ağsu (D)
1 - 3
Zaqatala — Son 5 Maç
M
vs Səbail (E)
0 - 3
M
vs MOIK (D)
2 - 1
G
vs Difai Ağsu (E)
1 - 0
M
vs MOIK (E)
1 - 3
B
vs Safa Baku (D)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.