Romanya
Liga I •
04.02.2026 — 21:30
Farul Constanta
Elo: 1543λ (Beklenen Gol): 0.89
2 - 3
Tamamlandı
İY: 1 - 1
Dinamo Bucuresti
Elo: 1561λ (Beklenen Gol): 0.65
Model Güven Derecesi:
%79
Farul Constanta - Dinamo Bucuresti mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.89, Dep: 0.65 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Farul Constanta %37.9 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %20.1, Karşılıklı Gol Var olasılığı %29.1, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %37.6 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %71.8
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Farul Constanta xG
1.20
Dengeli
Dinamo Bucuresti xG
0.84
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%37.9
X (Beraberlik)
%37.6
2 (Deplasman)
%24.5
Çifte Şans 1X: %75.5
Çifte Şans X2: %62.1
Çifte Şans 12: %62.4
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %77.6
0.5 Alt: %22.4
1.5 Üst: %46.5
1.5 Alt: %53.5
2.5 Üst: %20.1
2.5 Alt: %79.9
3.5 Üst: %7.1
3.5 Alt: %92.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%29.1
KG Yok
%70.9
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-0
%22.4
1-0
%18.1
1-1
%13.4
0-1
%13.1
2-0
%8.4
2-1
%5.5
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %25.4
İY X: %56.9
İY 2: %17.7
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %49.6
İY 0.5 Alt: %50.5
İY 1.5 Üst: %15.8
İY 1.5 Alt: %84.2
İY 2.5 Üst: %3.3
İY 2.5 Alt: %96.7
İY 3.5 Üst: %0.6
İY 3.5 Alt: %99.5
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.86
+
Dep
3.13
=
Toplam
6.99
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %27.0
8.5 Alt: %73.1
9.5 Üst: %16.8
9.5 Alt: %83.2
10.5 Üst: %9.8
10.5 Alt: %90.2
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.22 Korner (Ev: 1.78, Dep: 1.44)
İY 4.5 Üst: %22.2
İY 4.5 Alt: %77.8
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %53.4 |
Eşit: %14.8 |
Dep: %31.8
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
16.6
Ev: 9.5 • Dep: 7.2
İsabetli Şut
5.8
Ev: 3.4 • Dep: 2.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %11.8
21.5 Alt: %88.2
23.5 Şut Üst: %5.2
23.5 Alt: %94.8
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %23.1
7.5 Alt: %76.9
8.5 İsabetli Üst: %13.4
8.5 Alt: %86.6
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiFarul Constanta
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Dinamo Bucuresti
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Farul Constanta (-0.25)
@2.14
%46.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
Dinamo Bucuresti (+0.25)
@1.87
%53.3 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.50 Gol Üst
@2.15
%46.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.50 Gol Alt
@1.87
%53.5 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @7.28 | %13.7 | %0.0 | @1.16 | %86.3 |
| -1.25 | @6.40 | %15.6 | %0.0 | @1.19 | %84.4 |
| -1.00 | @5.52 | %18.1 | %24.1 | @1.22 | %81.9 |
| -0.75 | @3.41 | %29.4 | %0.0 | @1.42 | %70.7 |
| -0.50 | @2.64 | %37.9 | %0.0 | @1.61 | %62.1 |
| -0.25 Ana Hat | @2.14 | %46.7 | %0.0 | @1.87 | %53.3 |
| 0.0 | @1.65 | %60.8 | %37.7 | @2.55 | %39.2 |
| +0.25 | @1.43 | %69.9 | %0.0 | @3.32 | %30.1 |
| +0.50 | @1.32 | %75.5 | %0.0 | @4.09 | %24.5 |
| +0.75 | @1.21 | %82.8 | %0.0 | @5.82 | %17.2 |
| +1.00 | @1.09 | %91.6 | %17.6 | @11.95 | %8.4 |
| +1.25 | @1.08 | %92.4 | %0.0 | @13.23 | %7.6 |
| +1.50 | @1.07 | %93.1 | %0.0 | @14.50 | %6.9 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @2.61 | %38.3 | %0.0 | @1.62 | %61.7 |
| +2.00 | @3.66 | %27.3 | %26.4 | @1.38 | %72.7 |
| +2.25 | @4.32 | %23.2 | %0.0 | @1.30 | %76.9 |
| +2.50 | @4.98 | %20.1 | %0.0 | @1.25 | %79.9 |
| +2.75 | @6.89 | %14.5 | %0.0 | @1.17 | %85.5 |
| +3.00 | @12.35 | %8.1 | %13.1 | @1.09 | %91.9 |
| +3.25 | @13.28 | %7.5 | %0.0 | @1.08 | %92.5 |
| +3.50 | @14.20 | %7.0 | %0.0 | @1.08 | %93.0 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 22.4% | 13.1% | 4.6% | 1.0% | 0.2% | 0.0% |
| 1 Gol | 18.1% | 13.4% | 4.1% | 0.9% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 8.4% | 5.5% | 1.8% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 2.5% | 1.6% | 0.5% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.6% | 0.4% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Farul Constanta — Son 5 Maç
B
vs Dinamo Bucuresti (E)
0 - 0
B
vs Dinamo Bucuresti (D)
1 - 1
G
vs Dinamo Bucuresti (D)
0 - 2
B
vs Dinamo Bucuresti (E)
1 - 1
M
vs Dinamo Bucuresti (E)
0 - 2
Dinamo Bucuresti — Son 5 Maç
B
vs Farul Constanta (D)
0 - 0
B
vs Farul Constanta (E)
1 - 1
M
vs Farul Constanta (E)
0 - 2
B
vs Farul Constanta (D)
1 - 1
G
vs Farul Constanta (D)
0 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 03.12.2025 | Cupa României | Farul Constanta | 0 - 0 | Dinamo Bucuresti |
| 22.09.2025 | Liga I | Dinamo Bucuresti | 1 - 1 | Farul Constanta |
| 15.02.2025 | Liga I | Dinamo Bucuresti | 0 - 2 | Farul Constanta |
| 04.10.2024 | Liga I | Farul Constanta | 1 - 1 | Dinamo Bucuresti |
| 12.02.2024 | Liga I | Farul Constanta | 0 - 2 | Dinamo Bucuresti |
| 22.09.2023 | Liga I | Dinamo Bucuresti | 0 - 2 | Farul Constanta |
| 15.01.2022 | Friendlies Clubs | Dinamo Bucuresti | 2 - 2 | Farul Constanta |