Özbekistan
Super League •
15.03.2026 — 18:30
FC Luzern
Elo: 1557λ (Beklenen Gol): 1.92
1 - 2
Tamamlandı
İY: 1 - 2
FC Winterthur
Elo: 1496λ (Beklenen Gol): 2.67
Model Güven Derecesi:
%77
FC Luzern - FC Winterthur mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.92, Dep: 2.67 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre FC Winterthur %53.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %83.7, Karşılıklı Gol Var olasılığı %79.9, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %19.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %40
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
FC Luzern xG
2.31
Dengeli
FC Winterthur xG
2.75
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%27.2
X (Beraberlik)
%19.0
2 (Deplasman)
%53.8
Çifte Şans 1X: %46.2
Çifte Şans X2: %72.8
Çifte Şans 12: %81.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %98.5
0.5 Alt: %1.5
1.5 Üst: %94.7
1.5 Alt: %5.3
2.5 Üst: %83.7
2.5 Alt: %16.4
3.5 Üst: %67.3
3.5 Alt: %32.7
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%79.9
KG Yok
%20.1
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-2
%7.0
2-2
%6.7
1-3
%6.2
2-3
%6.0
1-1
%5.6
2-1
%5.0
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %25.6
İY X: %31.9
İY 2: %42.5
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %86.2
İY 0.5 Alt: %13.8
İY 1.5 Üst: %61.8
İY 1.5 Alt: %38.2
İY 2.5 Üst: %33.5
İY 2.5 Alt: %66.5
İY 3.5 Üst: %14.7
İY 3.5 Alt: %85.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.95
+
Dep
7.46
=
Toplam
13.42
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %91.8
8.5 Alt: %8.2
9.5 Üst: %86.0
9.5 Alt: %14.0
10.5 Üst: %78.2
10.5 Alt: %21.8
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 6.17 Korner (Ev: 2.74, Dep: 3.43)
İY 4.5 Üst: %73.7
İY 4.5 Alt: %26.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %29.1 |
Eşit: %10.2 |
Dep: %60.8
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
35.3
Ev: 15.8 • Dep: 19.5
İsabetli Şut
12.3
Ev: 5.6 • Dep: 6.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %99.3
21.5 Alt: %0.7
23.5 Şut Üst: %98.1
23.5 Alt: %1.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %92.3
7.5 Alt: %7.7
8.5 İsabetli Üst: %86.4
8.5 Alt: %13.6
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiFC Luzern
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
FC Winterthur
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
FC Luzern (+0.50)
@2.08
%48.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
FC Winterthur (-0.50)
@1.92
%52.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+4.00 Gol Üst
@1.78
%56.2 İhtimal
İade (Push): %20.1
+4.00 Gol Alt
@2.28
%43.9 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @7.32 | %13.7 | %0.0 | @1.16 | %86.3 |
| -1.25 | @6.80 | %14.7 | %0.0 | @1.17 | %85.3 |
| -1.00 | @6.29 | %15.9 | %14.1 | @1.19 | %84.1 |
| -0.75 | @4.49 | %22.3 | %0.0 | @1.29 | %77.7 |
| -0.50 | @3.61 | %27.7 | %0.0 | @1.38 | %72.3 |
| -0.25 | @3.24 | %30.9 | %0.0 | @1.45 | %69.1 |
| 0.0 | @2.87 | %34.8 | %20.3 | @1.53 | %65.2 |
| +0.25 | @2.37 | %42.2 | %0.0 | @1.73 | %57.8 |
| +0.50 Ana Hat | @2.08 | %48.0 | %0.0 | @1.92 | %52.0 |
| +0.75 | @1.88 | %53.3 | %0.0 | @2.14 | %46.7 |
| +1.00 | @1.67 | %59.8 | %19.7 | @2.49 | %40.2 |
| +1.25 | @1.56 | %64.2 | %0.0 | @2.80 | %35.8 |
| +1.50 | @1.48 | %67.8 | %0.0 | @3.10 | %32.3 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.06 | %94.0 | %0.0 | @16.66 | %6.0 |
| +2.00 | @1.07 | %93.6 | %11.9 | @15.61 | %6.4 |
| +2.25 | @1.14 | %87.7 | %0.0 | @8.13 | %12.3 |
| +2.50 | @1.21 | %82.5 | %0.0 | @5.71 | %17.5 |
| +2.75 | @1.24 | %80.8 | %0.0 | @5.21 | %19.2 |
| +3.00 | @1.27 | %78.8 | %17.5 | @4.71 | %21.2 |
| +3.25 | @1.40 | %71.2 | %0.0 | @3.47 | %28.8 |
| +3.50 | @1.54 | %65.0 | %0.0 | @2.86 | %35.0 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 1.5% | 2.5% | 3.9% | 3.4% | 2.3% | 1.2% |
| 1 Gol | 1.7% | 6.0% | 7.4% | 6.6% | 4.4% | 2.4% |
| 2 Gol | 2.0% | 5.4% | 7.2% | 6.4% | 4.3% | 2.3% |
| 3 Gol | 1.3% | 3.4% | 4.6% | 4.1% | 2.7% | 1.5% |
| 4 Gol | 0.6% | 1.6% | 2.2% | 2.0% | 1.3% | 0.7% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.6% | 0.8% | 0.8% | 0.5% | 0.3% |
FC Luzern — Son 5 Maç
G
vs FC Lugano (D)
1 - 3
G
vs FC Zurich (D)
1 - 4
B
vs FC Sion (D)
0 - 0
B
vs FC Sion (D)
1 - 1
M
vs FC Lugano (E)
2 - 5
FC Winterthur — Son 5 Maç
G
vs FC Luzern (D)
1 - 3
B
vs FC Luzern (E)
2 - 2
M
vs FC Luzern (D)
3 - 2
M
vs FC Luzern (E)
1 - 5
M
vs FC Luzern (E)
3 - 4
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
6 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 29.11.2025 | Super League | FC Luzern | 1 - 3 | FC Winterthur |
| 25.10.2025 | Super League | FC Winterthur | 2 - 2 | FC Luzern |
| 09.02.2025 | Super League | FC Luzern | 3 - 2 | FC Winterthur |
| 11.01.2025 | Friendlies Clubs | FC Winterthur | 1 - 5 | FC Luzern |
| 14.12.2024 | Super League | FC Winterthur | 3 - 4 | FC Luzern |
| 24.08.2024 | Super League | FC Luzern | 3 - 0 | FC Winterthur |