Switzerland
1. Liga Classic - Group 1 •
22.03.2026 — 18:00
Sion II
Elo: 1482λ (Beklenen Gol): 1.51
6 - 1
Tamamlandı
İY: 2 - 1
Chênois
Elo: 1465λ (Beklenen Gol): 1.36
Model Güven Derecesi:
%79
Sion II - Chênois mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.51, Dep: 1.36 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Sion II %40.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %54.7, Karşılıklı Gol Var olasılığı %58.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %26.6 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %67.7
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Sion II xG
1.91
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Chênois xG
1.55
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.91 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.51 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%40.1
X (Beraberlik)
%26.6
2 (Deplasman)
%33.3
Çifte Şans 1X: %66.7
Çifte Şans X2: %59.9
Çifte Şans 12: %73.4
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %93.4
0.5 Alt: %6.6
1.5 Üst: %78.9
1.5 Alt: %21.1
2.5 Üst: %54.7
2.5 Alt: %45.3
3.5 Üst: %32.4
3.5 Alt: %67.7
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%58.8
KG Yok
%41.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%12.5
2-1
%8.8
1-2
%7.9
1-0
%7.7
0-1
%6.8
0-0
%6.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %31.1
İY X: %41.9
İY 2: %27.0
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %71.6
İY 0.5 Alt: %28.4
İY 1.5 Üst: %37.8
İY 1.5 Alt: %62.2
İY 2.5 Üst: %14.0
İY 2.5 Alt: %86.0
İY 3.5 Üst: %4.1
İY 3.5 Alt: %95.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.12
+
Dep
4.64
=
Toplam
9.76
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %64.0
8.5 Alt: %36.0
9.5 Üst: %51.2
9.5 Alt: %48.8
10.5 Üst: %38.7
10.5 Alt: %61.3
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.49 Korner (Ev: 2.35, Dep: 2.14)
İY 4.5 Üst: %46.6
İY 4.5 Alt: %53.4
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %49.6 |
Eşit: %12.8 |
Dep: %37.6
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
24.7
Ev: 13.3 • Dep: 11.5
İsabetli Şut
8.6
Ev: 4.7 • Dep: 3.9
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %73.6
21.5 Alt: %26.4
23.5 Şut Üst: %58.6
23.5 Alt: %41.4
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %63.4
7.5 Alt: %36.7
8.5 İsabetli Üst: %49.7
8.5 Alt: %50.3
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiSion II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Chênois
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Sion II (-0.25)
@2.17
%46.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
Chênois (+0.25)
@1.85
%53.9 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.75 Gol Üst
@2.06
%48.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.75 Gol Alt
@1.94
%51.4 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.08 | %19.7 | %0.0 | @1.25 | %80.3 |
| -1.25 | @4.56 | %21.9 | %0.0 | @1.28 | %78.1 |
| -1.00 | @4.05 | %24.7 | %20.2 | @1.33 | %75.3 |
| -0.75 | @3.02 | %33.2 | %0.0 | @1.50 | %66.9 |
| -0.50 | @2.51 | %39.9 | %0.0 | @1.66 | %60.1 |
| -0.25 Ana Hat | @2.17 | %46.1 | %0.0 | @1.85 | %53.9 |
| 0.0 | @1.83 | %54.5 | %26.8 | @2.20 | %45.5 |
| +0.25 | @1.63 | %61.5 | %0.0 | @2.60 | %38.5 |
| +0.50 | @1.50 | %66.7 | %0.0 | @3.00 | %33.3 |
| +0.75 | @1.36 | %73.3 | %0.0 | @3.75 | %26.7 |
| +1.00 | @1.23 | %81.4 | %18.1 | @5.39 | %18.6 |
| +1.25 | @1.20 | %83.3 | %0.0 | @5.98 | %16.7 |
| +1.50 | @1.18 | %84.8 | %0.0 | @6.58 | %15.2 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.32 | %75.8 | %0.0 | @4.14 | %24.2 |
| +2.00 | @1.39 | %71.9 | %24.4 | @3.56 | %28.1 |
| +2.25 | @1.61 | %61.9 | %0.0 | @2.63 | %38.1 |
| +2.50 | @1.84 | %54.4 | %0.0 | @2.19 | %45.6 |
| +2.75 Ana Hat | @2.06 | %48.6 | %0.0 | @1.94 | %51.4 |
| +3.00 | @2.43 | %41.1 | %22.5 | @1.70 | %58.9 |
| +3.25 | @2.79 | %35.9 | %0.0 | @1.56 | %64.1 |
| +3.50 | @3.14 | %31.9 | %0.0 | @1.47 | %68.1 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 6.6% | 6.9% | 5.3% | 2.4% | 0.8% | 0.2% |
| 1 Gol | 7.7% | 12.6% | 8.0% | 3.6% | 1.2% | 0.3% |
| 2 Gol | 6.5% | 8.9% | 6.0% | 2.7% | 0.9% | 0.3% |
| 3 Gol | 3.3% | 4.5% | 3.0% | 1.4% | 0.5% | 0.1% |
| 4 Gol | 1.2% | 1.7% | 1.1% | 0.5% | 0.2% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.4% | 0.5% | 0.3% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
Sion II — Son 5 Maç
M
vs Naters (E)
1 - 2
G
vs Chênois (D)
1 - 2
M
vs Chênois (E)
1 - 2
G
vs Naters (E)
1 - 0
M
vs Chênois (D)
1 - 0
Chênois — Son 5 Maç
M
vs Sion II (E)
1 - 2
G
vs Sion II (D)
1 - 2
G
vs Sion II (E)
1 - 0
B
vs Sion II (D)
1 - 1
G
vs Sion II (E)
4 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 05.09.2025 | 1. Liga Classic - Group 1 | Chênois | 1 - 2 | Sion II |
| 17.05.2025 | 1. Liga Classic - Group 1 | Sion II | 1 - 2 | Chênois |
| 09.11.2024 | 1. Liga Classic - Group 1 | Chênois | 1 - 0 | Sion II |
| 02.03.2024 | 1. Liga Classic - Group 1 | Sion II | 1 - 1 | Chênois |
| 19.08.2023 | 1. Liga Classic - Group 1 | Chênois | 4 - 1 | Sion II |
| 15.04.2023 | 1. Liga Classic - Group 1 | Chênois | 0 - 3 | Sion II |
| 01.10.2022 | 1. Liga Classic - Group 1 | Sion II | 5 - 0 | Chênois |