İngiltere
League Two •
02.05.2026 — 17:00
Gillingham
Elo: 1476λ (Beklenen Gol): 1.28
1 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Shrewsbury
Elo: 1509λ (Beklenen Gol): 1.45
Model Güven Derecesi:
%80
Gillingham - Shrewsbury mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.28, Dep: 1.45 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Shrewsbury %40.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %51.3, Karşılıklı Gol Var olasılığı %56.1, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %27.4 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %66.7
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Gillingham xG
1.60
Dengeli
Shrewsbury xG
1.60
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%32.4
X (Beraberlik)
%27.4
2 (Deplasman)
%40.2
Çifte Şans 1X: %59.8
Çifte Şans X2: %67.6
Çifte Şans 12: %72.6
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %92.5
0.5 Alt: %7.5
1.5 Üst: %76.6
1.5 Alt: %23.5
2.5 Üst: %51.3
2.5 Alt: %48.7
3.5 Üst: %29.2
3.5 Alt: %70.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%56.1
KG Yok
%43.9
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%13.0
1-2
%8.8
0-1
%8.6
2-1
%7.8
1-0
%7.5
0-0
%7.4
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %26.1
İY X: %43.1
İY 2: %30.9
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %69.9
İY 0.5 Alt: %30.2
İY 1.5 Üst: %35.5
İY 1.5 Alt: %64.5
İY 2.5 Üst: %12.6
İY 2.5 Alt: %87.4
İY 3.5 Üst: %3.5
İY 3.5 Alt: %96.5
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.65
+
Dep
4.84
=
Toplam
9.49
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %60.7
8.5 Alt: %39.3
9.5 Üst: %47.7
9.5 Alt: %52.3
10.5 Üst: %35.3
10.5 Alt: %64.7
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.37 Korner (Ev: 2.14, Dep: 2.22)
İY 4.5 Üst: %44.2
İY 4.5 Alt: %55.8
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %41.1 |
Eşit: %13.1 |
Dep: %45.8
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
23.9
Ev: 11.8 • Dep: 12
İsabetli Şut
8.3
Ev: 4.2 • Dep: 4.1
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %67.7
21.5 Alt: %32.3
23.5 Şut Üst: %51.7
23.5 Alt: %48.3
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %59.3
7.5 Alt: %40.7
8.5 İsabetli Üst: %45.4
8.5 Alt: %54.6
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiGillingham
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Shrewsbury
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Gillingham (+0.25)
@1.87
%53.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
Shrewsbury (-0.25)
@2.15
%46.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.50 Gol Üst
@1.96
%51.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.50 Gol Alt
@2.04
%49.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @6.99 | %14.3 | %0.0 | @1.17 | %85.7 |
| -1.25 | @6.36 | %15.7 | %0.0 | @1.19 | %84.3 |
| -1.00 | @5.73 | %17.5 | %18.1 | @1.21 | %82.5 |
| -0.75 | @3.89 | %25.7 | %0.0 | @1.35 | %74.3 |
| -0.50 | @3.09 | %32.4 | %0.0 | @1.48 | %67.6 |
| -0.25 | @2.66 | %37.6 | %0.0 | @1.60 | %62.4 |
| 0.0 | @2.24 | %44.7 | %27.5 | @1.81 | %55.3 |
| +0.25 Ana Hat | @1.87 | %53.5 | %0.0 | @2.15 | %46.5 |
| +0.50 | @1.67 | %59.9 | %0.0 | @2.50 | %40.1 |
| +0.75 | @1.50 | %66.8 | %0.0 | @3.01 | %33.2 |
| +1.00 | @1.32 | %75.5 | %20.6 | @4.08 | %24.5 |
| +1.25 | @1.28 | %78.3 | %0.0 | @4.61 | %21.7 |
| +1.50 | @1.24 | %80.6 | %0.0 | @5.14 | %19.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.37 | %73.0 | %0.0 | @3.70 | %27.0 |
| +2.00 | @1.46 | %68.4 | %25.4 | @3.16 | %31.6 |
| +2.25 | @1.71 | %58.5 | %0.0 | @2.41 | %41.6 |
| +2.50 Ana Hat | @1.96 | %51.0 | %0.0 | @2.04 | %49.0 |
| +2.75 | @2.23 | %44.9 | %0.0 | @1.82 | %55.1 |
| +3.00 | @2.70 | %37.0 | %22.2 | @1.59 | %63.0 |
| +3.25 | @3.09 | %32.4 | %0.0 | @1.48 | %67.6 |
| +3.50 | @3.47 | %28.8 | %0.0 | @1.40 | %71.2 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 7.5% | 8.6% | 6.9% | 3.3% | 1.2% | 0.3% |
| 1 Gol | 7.5% | 13.1% | 8.8% | 4.3% | 1.5% | 0.4% |
| 2 Gol | 5.4% | 7.8% | 5.6% | 2.7% | 1.0% | 0.3% |
| 3 Gol | 2.3% | 3.3% | 2.4% | 1.2% | 0.4% | 0.1% |
| 4 Gol | 0.7% | 1.1% | 0.8% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.3% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Gillingham — Son 5 Maç
M
vs Cambridge United (D)
5 - 0
B
vs Cambridge United (E)
1 - 1
B
vs Shrewsbury (D)
3 - 3
M
vs Cambridge United (E)
0 - 4
G
vs Cambridge United (E)
1 - 0
Shrewsbury — Son 5 Maç
B
vs Gillingham (E)
3 - 3
B
vs Gillingham (D)
0 - 0
G
vs Gillingham (E)
2 - 1
B
vs Gillingham (D)
0 - 0
B
vs Gillingham (E)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 29.11.2025 | League Two | Shrewsbury | 3 - 3 | Gillingham |
| 25.01.2022 | League One | Gillingham | 0 - 0 | Shrewsbury |
| 28.08.2021 | League One | Shrewsbury | 2 - 1 | Gillingham |
| 10.04.2021 | League One | Gillingham | 0 - 0 | Shrewsbury |
| 03.10.2020 | League One | Shrewsbury | 1 - 1 | Gillingham |
| 29.01.2020 | League One | Gillingham | 2 - 0 | Shrewsbury |
| 22.10.2019 | League One | Shrewsbury | 1 - 1 | Gillingham |
| 13.04.2019 | League One | Gillingham | 0 - 2 | Shrewsbury |